1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu Yosunlarda ilerleme evresi mi acaba ?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde can24 tarafından 5 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. can24

can24

İsim:
    can
    Akvaryum iki günde bu hali aldı :bilmem: neden oldu anlamadım sizce sorun ne olabilir...?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Budamı ilerleme evresi acaba ?

Ne güzel ben hep derim ' akvaryumu kurduktan sonra eyvah her yer kahve rengi oldu ' diyene kadar sabırlı olacağız. Sen bu feryadı yaptın, ilk balığını alma zamanın geldi demektir. burda:gif Biraz kaybolmasını beklersen daha iyi.

3. can24

can24

İsim:
    can

:basardim: Oooooooo süper abi çok teşekkürler.
    Ama çok korktum bi anda olunca insanın aklına türlü türlü şey geliyor.
    Saol abi sen ve senin gibi ilgilenenlerin sayesinde bu işten alnımızın akıyla çıkıcaz inşallah.

4. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik

İyi gidiyor tebrikler :)

5. can24

can24

İsim:
    can

Saol KUBİLAY üstadların sayesinde. em34:

6. actroses

actroses

İsim:
    Murat Efe
    Kahverengi Yosun (Diatom)

Her tuzlu su akvaryumu bir gün mutlaka kahverengi yosun patlaması yaşar.Kahverengi yosun en çok akvaryumun yeni kurulduğu cycling döneminde veya canlı kaya kürlerken ortaya çıkar..Ancak iyi oturmuş tanklarda da kahverengi yosun ansızın ortaya çıkabilir..
    Kahverengi yosun aslında, yosun değil diatom denilen ufak bir hayvandır.Bu hayvan slikon dioksitten oluşan sert bir kabukla kaplıdır.Gördüğünüz kahverengi film ise milyarlarca diatom kabuğunun birleşerek oluşturdukları bir ağdır.

Temel abinin dediği gibi canlı koymak için biraz daha sabredersen çok daha ii olur.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sağlıklı bir diyatom evresi akvaryumda sorun olduğu izlenimi dahi verebilir. Aşağıdaki akvaryumun yeni kurulmuş halini ve sonrasında girdiği diyatom aşamasını ve tabi sürecin sonuna gelinmeye başladığındaki halini görebilirsiniz.

8. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Temel iyi paylaşım.Tank senin mi bilmiyorum ama fotoğraflara tarihte eklersen daha bilgilendirici olur, yeni başlayan hobicilerimize.

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tarih yok Ufuk abi ancak normal bir diyatom süreci geçiriyor olan bir akvaryum. Açıkcası mailler içinde bu akvaryumun daha sonraki evreleri de var. Ancak asıl şaşırtıcı olan akvaryumun zekice dıy işlemler ile kurulması. Kısa örnekler vermek gerekirse, filtre sistemi akvaryumun orta arka kısmında gördüğünüz kutudan ibraret. Ps motoru ise basit bir Maxsi-Jet kafa motorunun yine zekice çırpıcılı hale getirilmesinden ibaret. Bunları ayrı konu olarak paylaşmayı düşünüyorum.

10. actroses

actroses

İsim:
    Murat Efe
    Temel abi haklısın ayrı bir konu olarak ve resimlemelerle yeni akvaryum kurulumunda döngünün tamamlanma evrelerini paylaşırsak çok daha faydalı olacaktır.

Sayfayı Paylaş