1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bu zoaların durumu nedir?

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde Napule tarafından 5 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Napule

Napule

İsim:
    Emrah
    Merhabalar,
    Forumu uzun zamandır takip ediyorum yeni tuzlu su kurulumu yapmış bi hobiciyim diyelim.kurulumuda burayı takip ederek yaptım.Benim bikac sorum olacak ilk sorum 2 adet mercan ekledim sistemime zoanthus ve pink zoanthid ilk geldiklerinde zoanthus açıyordu fakat birisinin üzerinde kahverengilik goŕdum ve bende zararlı bocek vs zannettim yine buralarda biryerlerde okudugum tatlı su banyosunu yaptırmak istedim sonrasinda hepsi ayni olunca anladimki o sanırim öldüğü icin oyleydi. suan tamamen olü durumda mi acaba bu mercanim :( cahilligimin kurbani oldum burada sanirim, digeri ise (pink olan) hic acmadi henüz.Birde cok fazla sakal yosunu sanirim onlar var su degisimi cok sık yapamiyorum ama ihmal etmemeye calisiyorum, tank boyutlarim 120*60*45 sump var dizilimi 《 elyaf, sunger, bioball seramik, eheim substrat, karbon ve purigen aralarinda sungerlerle.tabi :)
    Fotograflarida ekliyorum daha yararlı olabilmesi için.

Birde eger o uzeri kahverengi olanlar ölüyse normal duranlar tekrar büyümesini saglarmi yoksa cikartmammi gerek tanktan.

Bir başka sorumsa cok alakasız ama kafa motorum sesli calışıyor eheim compact +5000 sessiz diye onerilmisti fakat hicte oyle degil bu durum hortumunun sertligiyle alakali olabilir mi?

Düzenleme: 5 Kasım 2015
  2. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Canlı koymadan önce kaç gün beklediniz?

3. Napule

Napule

İsim:
    Emrah
    1 ay canlı koymadım, şuan 2 palyaço birde küçük blue tang var ve bu mercanları eklemiştim en son, değerlerde de fosfat ve silikatım biraz fazla çıkıyor ro da silikat filtre olmasına rağmen anlayamadım onuda.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Oncelikle hayırlı olsun, portala hoş gelldiniz. Sumpta ne varsa çıkarın öncelikle, tuzlu su konularını takip ettiğinizi yazmışsınız ama bizim sumplarda bu sekil medya filtrelerini göremezsiniz. Ufak bir su değişimi yapın. Bir müddette bu sekil takip edin.

Karbon, zeolit vs gibi medya filtrelerini gerektiğinde gerekli süre icinde ve tankın litre hacmine göre kullanırız. Elyaf icinde ani durumlarda kaba pislik tortu tutması için günlük değişimlerle bir kaç gün kullanırız.

5. Napule

Napule

İsim:
    Emrah
    Teşekkür ederim 40 litre su değişimi yaptım bu sabah.

Sump malzemelerinden de karbonu su üzerinde yağlanma olduğu için koymuştum suan gecti yani sürekli tutmuyorum elyafıda dediğiniz şekilde değiştiriyorum. Seramik substrat ve purigen sürekli tutmayi düşünüyordum yani kullanım süreleri boyunca, bir zararı olur mu ki? Yoksa ne yarari ne zararı durumundalar mı ? :)

6. gogol

gogol

Yer:
    Kartal-İSTANBUL
    İsim:
    gökhan göl
    Kh yı kontrol edin. <7 ve >12 değeleri zoaları sıkıntıya sokar.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sumptan çıkarin ne varsa, ayrica kaya ve kumda tutunan bakteri popilasyonu yeterli gelir. Genel bir fotoda iyi olu tanktan. Su yuzeyinde yaglanma az yüzey akintısi ve sistemi göremedik ama dursonun cekisinden yapimindan kaynaklanabilir.
    Tank icin br tanitım yapın.

Ontheway bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş