1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Anemonlar Hakkında Bilgiler

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde seckinmucteba tarafından 14 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    çok uzun zamandır beslediğim ve oturmuş akvaryumumda bulunan bubble anemonla ilgili bazı bilgiler ve tezler almak ve vermek istiyorum.
    öncelikle aldığım yerde bubble kolları kocamandı.su değişimi yapılmayan bir tank..xenialar coşmuş bir haldeydi..
    ben aldıktan sonra fazla bubble olarak kalmadı .genişledi uzadı vs. beslemeyi asla ihmal etmedik.geldiği yerde hiç beslenmediğini de öğrendim ayrıca..çok sık deniz suyu değişimi ile düzelme bekledik ama olmadı.xenialardaki gelişme geriliği dikkatimi çekti.ama diğer mercanlar 10 numara ilerliyordu.coralin hzla yayıylıyordu..
    Kh sorunu var dediler..ölçümlerde kh 7 çıktı..başka bir arkadaşta da aynı sorun vardı..kh onda yüksekti oysaki..bu durumda kh ile bubble anemonu çok etkilemediğini düşündük..geriye birkaç tez kaldı..nitrat ve fosfat..nitrat sıfıra yakın ama fosfat bilinmiyor..denizden su değişimi sıklıkla yapıldıkca bubble mutsuzlaşıyor..fakat camları silerken ve yem sayısını artırmaya başladığımda toparlanma görmeye başladım.

aydınlatmadan bahsetmedim.çünkü renginden hiçbişey kaybetmedi.hala çok parlak canlı ve fosforlu..ayrıca t5 kullanan arkadaşımda da aynı durum söz konusuydu..

sizce bubble anemonlar için nitraf ve fosfat önemli midir ? kh ile bu canlının alakası var mıdır ? varsa eğer neden kh yüksek olan akvaryumda da aynı sorunu göstermekte..

Sayfayı Paylaş