1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble King - Double Cone 180

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Toygar NİRON tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Merhaba;

PS dur kalak yaparak çalışıyor. Daha önce BK kullanmamıştım acaba bir sorun olabilir mi yoksa çalışma prensibi bu şekilde mi?

2. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Motorda sıkıntı var, ikinci elmiydi.

3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Son 1 aydır bendekide dur kalk yapıyor.Motoru çıkartıp yıkadım pervane kısmı baya tortu olmuştu.İçini açıp bakmaya cesaretim olmadı.

4. Fatih BARLAS

Fatih BARLAS

Yer:
    Pendik
    İsim:
    Fatih BARLAS
    Voltajla alakalı olabilir. Bu tip motorları regülatör ile kullanmayı tavsiye ediyorlar.

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Fatih bey bende regülatör var.Hatta acaba bozulluk zaman rölesindemi diye onuda çıkartıp denedim.Son 1 aydır var bu dur kalk.

6. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Mil ve yuva temizliği yaptinizmi?

7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Bencede tortu olabilir çırpıcıyı bir kontrol etmek lazım.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ben onların ne olduğunu bile bilmiyorum.Bir onlar kalmıştı el atmadığım.Şimdi onları kurcuklamaya kalkarsam ailemden bir çuval laf hazırda duruyor.Dura kalka çalışsın banane.

9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yağmur Hanım dur kalk çalışması normal değil, temizliğini yapıp eğer sorunu varsa garanti sürecinde iken çözüme kavuşturmanızı öneririm.
    Birisinin başına gelmişti sanırım, onda devamlı dur kalk yapıyordu motor ve sorunun mil yatağının çatlak olmasıydı.Yeniside normal bir ps fiyatında (500-600TL), o yüzden erkenden müdahale de bulunun, temizliğini yapmak zor değil.Motor önündeki civataları sökün, pervaneyi dışarı çıkarıp ulaşabildiğiniz heryeri temizleyin.Dikkat etmeniz gereken sökerken contaları nereden söktüğünüze dikkat etmek.Ya da Alpiye haber edin gelsin halletsin, kaç tane ablası var bu hobiyle uğraşan. :D
    Toygar Bey sizin ps yi çalıştırma yüksekliğiniz çok fazla.Benim marine tankta vertex 200 var ve çalışma yüksekliği 22 cm.Sanırım aynı motor kullanıyor ikisinde de, bk1500.

YMR_AY ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Garantisi dolmuştur Hakan bey,alalı 2 yılı geçti. 2-3 saat aralıklarla çok kısa bir dur kalk yapıyor.İnanın bozulmuş olacağını düşününce ağzımın içinde aftlar çıkıyor.

11. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Sizlerdeki sorunu bilemiyorum ama BK markanın çok fazla ayar yeri varmış. Ayar yeri gibi durmayan kısımlar bile bir takım ayarları içeriyormuş. Anladığım kadarıyla bir sorun yok. Motor düz çalışıyor ama dışarı gelen ses sanki dur kalk yapıyormuş hissi veriyor. Ayarları değiştirince sorun çözüldü ama köpük alamadım henüz tuzlu suyum olmadığı için. Performans değerlendirmesi haftaya kalacak. ekipmanlar PS hariç sorunsuz çalışıyor şimdilik.

Fatih Bey evet 2. El aldım buradan ama bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum. Ben kullanmasını beceremedim gibi görünüyor.

Bir video çekmiştim ama ekleyemiyorum. Bir türlü nasıl yapacağımı bulamadım.

12. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Toygar bey düz çalışma ?? bunu hiç anlamadım. Kalkıp bakıyorum o an durup hemen tekrar çalışıyor.Motorda pislik birikmiştir söküp temizleyin diye yardımcı oldu Azmi bey.

Video You tube ekleyin, ordan linkini mesajlarımızın üstünde yer alan medya kutusunu tıklayıp çıkan yere yapıştırın.

13. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Yalnız nasıl bir ses çekmiş telefon inanılır gibi değil. Net anlaşılması için suyu bir hayli yukarı çekmiştim.

14. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Vallahada yaptım :D

IMG_2016.JPG

IMG_2017.JPG

IMG_2018.JPG

Baya tortu-pislik çıktı.Motoru yerine taktım gayet güzel çalışıyor şu saate kadar bir dur kalk olayı yaşanmadı.

15. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Heeeeyyyttt yüre be Yağmur ;)

YMR_AY bunu beğendi.
  16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Bundan gayrı her türlü bakım ve tamirat yapar deyin benim için :)

murat parin, veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu kadar pisliğe rağmen iyi çalışmış, insan bir temizlemez mi bu vakte kadar. Sonra da hava atıyor her türlü tamir yapılır diye. temo25

YMR_AY bunu beğendi.
  18. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Temizlemeden sonrasında hava atıyorum.Ondan önce hiç sesim çıkıyormuydu?Sıra kafa motorunda,bir ara onuda pincikleyeyim :D

veysel bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Latife yapıyorum Yağmur hanım elinize sağlık, düzgün çalışmasına sevindim ayrıca.

YMR_AY bunu beğendi.
  20. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Haayy maşallah.:):)

YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş