1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus 200pn ve Psk2500 modifeye

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hasan1980 tarafından 4 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Günlerdir aranıp duruyorum. Sicce psk 2500 motoru var ps nin. Bir problemim sorunum yok. Cok iyi topluyor ve iyi çalışıyor. Ne istiyosun diyeceksiniz. Ps yi neredeyse 0 sıfıra yakın bir sesle çalıştırmak istiyorum. Aynı degerlerde Tunze 9420.040 diye bir motor önermişler. Daha sessiz çalışıyormuş. Başka öneride bulunabilecek duyan bilen varmı acaba? Yardımlarınızı bekliyorum.

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ses motor uğultusu mu hava sesimi bunun net ayrımını yapabiliyormusunuz? Bende ati powercone var banada sesli çalışıyormuş gibi geliyordu birgün havayı kapatıp denedim sesin çoğunluğunun hava sesinden geldiğini anladım.

3. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    psk motorlar malesef sesli çalışıyor.Sesi kısmanın yolu havayı kısmak ama onunda anlamı kalmıyor.
    Yerine bende zamanında motor aramıştım tunzenin motorunu önerdiler ben daha sonra diy ps motoru yaptım onunla devam ediyorum şuan.

Senin ps te motor gövde içinde bu nedenle tunzeyi almadan önce motor gövde içine uyumlu olacakmı iyice bakman çünkü bahsettiğin motor psk ya göre büyük bir motor.

cimlikaya bunu beğendi.
  4. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Bilemıyorum gece beni rahatsız ediyor diye motoru değiştirmek istiyorum kısacası. Nasıl bir motor yaptınız? Markası modeli bir şeyi varmı acaba?

5. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Bendeki dıştan takmalı olduğundan. Alpi nin yardımıyla nj4500 motoru modifiye ettim çok güzel, kullanmaya devam ediyorum.
    Bu motor sana çok büyük gelecektir. Sana uyacak ps motoru bulman zor curve 9 larda kullanılan sp 4000 motorlar olur ama onuda tek bulamazsın.

Ben jebao dc 3000 kafa motoru almıştım Ps motoru yapmak için fazla uğraşamadım ve rafa kaldırdım.

Alpiyle görüşmek lazım onun elinde iyi bir ps motoru olabilir

Alparslan bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Psk 2500 güzel motordur, ses belki biraz fazla olabilir ama diğer motorlarda red dragon vs hariç çok sessiz sayılmaz.

Ses nasıl bir ses anlamak lazım, takırdama ise hava ayarı ile veya içte bir sorun olup olmadığı ile kontrol edilebilir. Normalde Psk çok rahatsız eden bir sese sahip değildir.

7. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    Psk motorlar 2500lt debili motorda 990lt hava oranına sahip olduğundan takırdama sesi yapıyor.(en azından bendeki öyleydi-kenarda bir tane duruyor zaten)

Sessizlik olayı kişiye göre değişiyor. Benim akvaryumda ses neredeyse yok gibi bu nedenle ps sesi insanı rahatsız ediyordu.

8. hasan1980

hasan1980

Yer:
    izmir
    İsim:
    Tolga Has
    Motorda problem yok performanstada sorun yok sorun gece en çok ses psk2500 çıkaıyor. Newjet6000 bile ona göre sessiz.

Sayfayı Paylaş