1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus BM-NAC6 ve Bubble Magus BM-NAC66 Hakkında

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde mertdurmusoglu tarafından 6 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU
    Merhaba,

Elimde 300 Lt Litre Akvaryumum var. Seçeceğim Proteın Skimmer için bir türlü karar veremedim. Lütfen fikirlerinizi bekliyorum.

Bubble Magus BM-NAC6

KAPASİTE :400L - 600L
    MOTOR :ATMAN PH 2500
    GÜÇ :45,5 WATT
    HAVA GİRİŞİ : 500L/H

Bubble Magus BM-NAC66
    KAPASİTE :800L - 1200L
    MOTOR :ATMAN PH 2500 X 2
    GÜÇ :45,5 + 45,5 WATT = 91 WATT ENERJİ
    HAVA GİRİŞİ : 1020L/H

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: Bubble Magus BM-NAC6 ve Bubble Magus BM-NAC66 Acilll yardım

Ortası olan Nac 7 güzel olur. Nac 66 iyi fakat çok enerji harcıyor. 7/24 çalıştığı için çok önemli bir rakamı faturaya yansıtıyor. Nac 6 ile Nac 7 'nin motorları aynıdır fakat Nac7'nin gövdesi koiktir, daha iyi bir toplama yapar. Yani kısaca nac 7 iyi olur.

Bu arada akvaryum tanıtımınızıda bekliyoruz.

3. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU
    Cevap: Bubble Magus BM-NAC6 ve Bubble Magus BM-NAC66 Acilll yardım

Akvaryumum 150 x 50 x 60 ölçülerindedir. Fakat sorunum alt dolabım kısa oldugundan sump yapamamaktaydım. Bende akvaryum ıcınde sump yaptım 100 cm ındırdım gerıye kalan 50 cm ölçüyüde sump yaptım. Sadece suan proteın skımmer bakıyorum karar veremıyorum. Ama dedıgınız gıbı nac 66 cok fazla enerjı harcar, ama superde olur tahmınım akvaryuma.

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Cevap: Bubble Magus BM-NAC6 ve Bubble Magus BM-NAC66 Hakkında

Mert ben bu iki ps arasında kıyaslama yapmanın faydası olacağını düşünmüyorum. Yanlış bilmiyorsam ikisinde de aynı motor var. Biri tek biri çift motorlu dolayısıyla sonuç ortaya çıkıyor çift motorlu olanın performansı diğerine göre daha iyi bence. Olaya şöyle bakmak lazım biri 300 küsür biri 550 küsür eğer sen bütcende 300 küsür para harcayacaksan nac 6, yok ben 500 küsür para harcarım diyorsan o zaman ben olsam nac 66 mı yoksa reef octobusmu diye sorardım yada başka bir 3. ps seçeneği.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Nac66 modelinde motor için x 2 ibaresi koyulmuş, 2 adet mi motoru olacak? Mesut haklı pek kıyaslama yapmaya gerek yok bu seçenekler arasında. Maddi imkan meselesi. Önerdiğin modeller uygun rakamlı seçenekler. Nac66 bence seçilebilir.

Bubble Magus BM-NAC66
    KAPASİTE :800L - 1200L
    MOTOR :ATMAN PH 2500 X 2

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Temel abi Nac 6 'nın çift motorlu serisi var onunda ismi nac 66. Aynı motorda yai atmanın 2500 'lük motorundan 2 tane var.

Ben çok mantıklı seçim olduğunu düşünmüyorum. Neden dersek çok fazla enerji çekiyor ve o paraya daha güzel protein skimmerlar bulunmakta.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hıım 2 motor olduğunu bilmiyordum açıkçası. Fiyatı ne kadar peki bunun?

8. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

Fatih rica etsem örnek verir misin?Bende bakayım....Selamlar

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Tabi ne demek. Gövde nac 6'dan biraz daha enine genişti yanılmıyorsam. Nac 7 ve Nac6 da kullanılan 2500 lük atman motordan 2 adet var. Ama çok elektrik çekiyor.

Resimi ise;

10. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay

O paraya daha güzel skimmerlar var örneklerini bekliyorum Fatihçiğim.....Ben de bakınıyorum çünkü

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ozan bey REEF OCTOPUS DNW1106520 iyidir mesela. Bütçe birazcık daha arttırılırsa Bubble Magus 155 pro alınabilir. Çünkü atman motorlar pek iyi değil. Yada nac 7 alınıp motor psk 2500 ile değiştirilirse nac 66 ile aynı paraya gelir ama gövde konik olur ve motor uçurur şişirir patlatır. Yada bende var ps onu veriyim size :)

12. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
  13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Abi Atmanın 2500 lük motoru 45 w ve bunlardan 2 adet var 90 w yapıyor. Senin verdiğin bilgide yanlış olmasın ?

Fiyat olarakta verdiğin sitede kalmamış güncel fiyatı 570 lira en uygun sitede.

Ama eğer 90 w değilse tercih edilebilir. Ama 90 w ise pişman olur ileride. Çünkü benim motorda 65 watt deli gibi elekrik çekiyor.

14. myillar

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Bubble Magus NAC6 Protein Skimmer

Fatih bir kaç siteye baktım atman 2500 28 w gösteriyor ama otuzcom da daha yüksek sende büyük ihtimalle otuzcomdan baktın motorun gücüne.Siteler farklı farklı bilgi veriyor yanıltıcı olabilir.
    Aslında sitede nac6 nac7 kullanan varsa motor gücüne bakıp yardımcı olursa iyi olur

15. mertdurmusoglu

mertdurmusoglu

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    MERT DURMUŞOĞLU

Yaklaşık 6 siteye baktım hepsındede 56 watt yazıyo toplam enerjı tuketımı ve buda su ankı duruma gore aylık sadece ps enerjı ucretı de 11,5 tl ye tekabül ediyor. Bence hıcbırsey degıl ve benım kararım nac 66 'dır. Dün ıtıbarı ıle aldım ps yı inşallah hayırlısı olur gonul ısterdıkı reef octobus almak tabı butce meselesı. :cekingen:

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hayırlı olsun. Eğer dediğiniz gibiyse harcadığı enerji iyiymiş. Ürün geldiğinde motorun kaç watt olduğunu buradan yazarsanız sevinirim.

Sayfayı Paylaş