1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus BM-T01-T02 Dozaj Pompası

Başlığı 'Soğutucular-Testler ve Diğer Ekipmanlar' kategorisinde barabelli tarafından 14 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Bir süredir kullanmakta olduğum Bubble Magus dozaj pompasını sizlere tanıtmaya çalışacağım.Tank içerisinde belirli miktarda bir canlı yükü (balık,mercan) oluşturulan sistemlerde,su parametreleri artış veya azalış eğilimine girerler.Örneğin eklenen her mercan belirli bir tüketime sahip olacağı için,adetin ve çeşitliliğin artması ile tüketim daha fazla artar ve eksilen elemetlerin(kh,ca,mg v.s) dışarıdan tamamlanması gerekliliği doğabilir.Balık açısından bakıldığında da fosfat ve nitrat gibi parametreler eklenen her bir canlı ile artma eğilimine girecektir.Diğer yardımcı ekipmanlar ile belli bir noktaya kadar farkedilmesede,kapasitenin yetersiz olmaya başladığı durumlarda yine dışarıdan katkı girme gerekliliği doğabilir.Bubble Magus dozaj pompası,likit haldeki katkıların akvaryumlarımıza belirlenen miktar ve saatlerde dozlamamızı sağlayacak bir otomasyon sistemidir.

bubble magus dozaj pompası.jpg

Bm-T01 Ana Ünite:

-Bubble Magus Bm-T01i bir bilgisayar kontrolünden ve 3 kanal dozlama kapasitesinde oluşan ana ünitedir.
    -Küçük bir ekrana ve 4 adet tuşa sahip,kullanımı oldukça kolay bir cihazdır.
    -23,5cmx16cm,7cm boyutlarındadır ve sump içerisine rahatlıkla sığabilir.
    -Günlük 1ml-1999ml arasında katkı girebilir.
    -Günlük girilecek katkı miktarını 24 sefere kadar bölerek katkı girişini yapabilir.
    -Bm-T02 ek ünite eklenerek,11 kanala kadar dozlama yapabilir.Her eklenen ek ünite 4 kanal ek dozlama kapasitesine sahiptir ve en fazla 2 ek ünite eklenebilir.

Programlaması oldukça kolay bir cihazdır.Ana ünite üzerinde bulun 4 adet tuş sayesinde bütün programlamalar yapılır.
    -Cihazın adaptörü takıldıktan sonra menüye girmek için esc tuşu kullanılır.
    -Menüde up ve down tuşları kullanılarak hareket edilir.
    -Set clock kısmından up,down ve enter tuşları kullanılarak saat ayarlanır.
    -Set program kısmından programlama yapılmak istenen kanal(1,2,3) enter tuşu ile seçilerek önce günlük girilmesi istenilen miktar,günde kaç seferde girileceği ve hangi saatte başlanacağı ayarlanır.

Cihaz'ın manualine Bubble Magus BM-T01 Dosing Pump adresinden ulaşılabilir.

Cihazın türkiye fiyatı 600Tl civarındadır.Bubble magus özellikle dozaj pompası konusunda oldukça tercih edilen bir markadır.Bunun nedeni hiç kuşkusuz fiyat/performans başarısıdır.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 5 Temmuz 2015
  2. Eray eline sağlık, Bubble Magus oldukça sık kullanılan bir dozaj pompası. Tanıtım yazısı iyi bir kaynak oldu hobiye başlayacak kişilere. ;)

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Kullanıyorum güzel cihaz işimi görüyor ama keşke bazı özellikleri daha olsaydı diyor insan. Dozlama pompalarının içindeki ince silikon boruların yedekleri var mı piyasada veya alternatif başka bir materyal??

4. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ
    Sağol Erdem,umarım faydalı olur...
    Özdemir abi dediğin gibi bazı sıkıntılarla bende karşılaştım.0,5 ml hassasiyetli bir cihaz olsaydı daha iyi olurdu mesela.Ancak gayet yeterli ve sade...

Erdem. bunu beğendi.
  5. Volkan Yoncaağaç

Volkan Yoncaağaç

İsim:
    Volkan Yoncaağaç
    super, peki ana üniteye diğerleri ne şekilde bağlanıyor bir bilgi resim vs verseniz..

Sent from my iPad using Tapatalk

6. barabelli

barabelli

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Eray YILMAZ

Volkan bey soldaki ana ünite,sağdaki ek ünite.Normalde ana ünitenin arkasında açılmış herhangi bir soket v.s girecek bir yer yok.Ancak şekilde görüldüğü üzere ana ünite arkasındaki B ve C yazan(yanılmıyorsam) daire içerisinde olan bölüm ile bağlantı kurulmuş.Tahminim orası kırılıyor veya kesiliyor bir şekilde ve ek ünitenin içerisinden çıkan kablo ile bağlantı kuruluyor...

7. Volkan Yoncaağaç

Volkan Yoncaağaç

İsim:
    Volkan Yoncaağaç
    Evet kapalı şu an orası.Açılacak demek ki

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Güzel bir tanıtım olmuş Eray ellerine sağlık. :)

İçindeki silikon hortumlar Perşembe pazarı'nda var ama kalınlık debisini etkiler iyi seçmek lazım. Tabii hortum üzerinden baskı yöntemi ile katkı basıyorsa fark eder. Türleri var hortumların orada.

barabelli bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş