1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus c-99

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde messiah tarafından 29 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Arkadaşlar bu ps hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum.Piyasada dolaşan klasik modellerin dışında bir model sanırım.Açıkcası 500-600 lt. tanklarda bm serilerinden genelde curve 9 modeli tercih ediliyor ve şu ana kadar kullananların hiç birinden herhengi bir yerde olumsuz bir yorum okumadım.Siz hangisini tercih ederdiniz ?
    BM C-99
    Bubble Magus C99
    Capability :1000L-2500L(265G -660G)
    Pump: SP4000 X2 ,20W
    Air intake : 900L/H
    Dimensions: 420*360*660mm(16.5″ * 14.2″ *25.98″)
    Water Level: 9.5″-11″

C99-2.jpg

2. Erdal

Erdal

Bubble maguslar fiyat performans olarak oldukça iyi bende curve 7 kullanıyorum bana göre tek eksisi biraz tuzlu topluyor hafiften tuz eksiliyor ama onuda tamamlamak çok zor olmuyor. curve 9 da tek bir 20 wattlık motor var bu seride 2x20 watt motor var tabi kapasite farkıda var.

3. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    yani ikisini kıyasladığımızda BM c-99 diyosun.Bencede curve 9 un konik gövdesinin dışında bu ps ile kıyaslanmaz galiba ama ps konusuna pek hakim değilim maalesef.Emin olmak için burda fikir alıyım istedim.

4. Erdal

Erdal

Curve 9 500 - 600 litre için iyi bir tercih. Senin akvaryum kaç litreydi ?

5. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
  6. Erdal

Erdal

Bence curve 9 yeterli olacaktır. Tabi balık ve mercan yoğunluğu da önemli.

7. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    bence curve 9 sadece fiyatından dolayı cazip geliyor insanlara.Mesela ps motorunun çektiği havanında çok önemli olduğunu okumuştum.Curve 9 da hava emişi yok sanırım.Yada miktarını yazan yok.

8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu ps fiyatı nedir?

9. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    ikinci eli 600 tl.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    İkinci el alınacaksa alternatifler daha fazla mesela skimz modellerinden tercih edebilirsin. Bunlarında ikinci elleri bu fiyat civarı satılıyor. 40 w lık bir skimz 251 ps motoru tek başına 1500-1900 litre/ s hava çeker. Bence bm yerine bu tip pslere yönel.

11. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    1-1.5 aydır skimz ve jns modellerini aranaktan sıkıldım.Maalesef yok :(

veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ati veya bk ikinci eller var bence bunlara da bak biraz daha fazla ödersin ama senin hacmine bunlar daha uygun olur, benim fikirlerim tabiki beni bağlar tavsiye niteliğinde olur. Karar sizin.

13. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    ati bm 250 bulmuştum.Bu modellerde dur kalk problemi oldukça yaygın olduğunu okuyorum,o yüzden vaz geçmiştim.Bubble King ise benim litrajıma uygun olanların 2.el fiyatları bile dudak uçuklatan cinsten.
    Şu bm c-99 bana iyi gibi geldi ama onada sizler pek sıcak bakmıyosunuz sanırım.2.el malzeme ilanlarına bakmaya devam temo27

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Gayet güzel protein skimmer Bubble magus modelleri. Ön yargı bende de vardı ama şuan 300 litre Sps Arge tankında Nac 7 var ve gayet güzel. Temsili resimdeki skimmer işini görür.

15. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Teşekkürler...

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sıcak bakmamak değil, ben 180 litre tankımda curve 7 kullandım idare ediyordu ama o canlı yüküyle.
    Ama Temel abi son olarak yeterli gelir demiş.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Protein skimmer ekipmanının normalden güçlü seçilmesi ilk yıllarda faydalı bir düşünce oluyordu çünkü skimmer modelleri son derece verimsiz ve etiket değerleri abartılı satılıyordu. Son yıllarda skimmer modelleri daha efektif ve atık yükü yanında besin değerlerini de hedefleyerek oldukça güçlü şekilde piyasaya çıkıyor. Hacme göre fazla büyük skimmer modelleri mercanlar açısından sanıldığı kadar iyi değil, sistemdeki organikleri ve besinleri fazlaca toplaması yanında iz element toplaması da artıyor. Bu açıdan 300 litre tanka 400-450 litre akvaryum ortalaması olan skimmer modelleri yeterlidir.

veysel ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  18. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Ati powercone larin ilk serilerinde dur kalk problemi yaşanıyormus. Ancak bendeki 2 . nesil ve kalkana kadar tekrar takrar deniyor.

veysel bunu beğendi.
  19. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu tip büyük hacimlerde benim tavsiyem bu yönde ama ben balık bakarım sadece diyorsanız olur niye olmasın bu ps. Bu tip ikili motorların avantajıda var aslında birinin arıza yapması duumunda diğeri devam eder bu şekilde düşünebilirsin, havasız kalmaz akvaryum bu durumda.

20. messiah

messiah

Yer:
    Manisa
    Sump ta 45 lt. kadar tatlı su bölmesi ayırdım.Kum ve kayadan sonra ortalama 550-580 lt gibi bir litrajım olacak sanırım.Bu litrede max. 5-6 adet l boy balık ve bir o kadarda soft mercan düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş