1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble magus curve 7 için yapılabilecekler

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Erdal tarafından 3 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Erdal

Erdal

Merhabalar bu kendi çapında iş yapabilen sistem yükü arttığında beklentilerin altına kalan curve serisi skimmer modifiye edilebilir mi?

Skimmerin gövdesinde external motor için bir delik var

• 2. motoru bağlarsak yükselme ayarlanabilir mi ?
    • iç teki motoru iptal edip dışardan bir motor koymak daha mı mantıklı olur ?
    • yada içeriye hava emişi güçlü başka bir motor kullanılabilir mi?
    Curve ps in bence gövde yapısı gayet başarılı 2000 lira ya ps almak yerine 700-800 tl ye bir motor almak tabi performası iyi olursa daha mantıklı olmaz mı ?

Değerlendirmenize sunuyorum ve fikirlerinizi bekliyorum ben elimdeki cure 7 yi boşa çıkarabilirim çeşitli motorlar deneyebiliriz.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ben nac 7 ps modifiye yaptım, motoru eheim 3000 ile değiştirdim 1 senedir kullanıyorum çok güzel çalışıyor " köşe akvaryumum da 300 litrede"...

3. Erdal

Erdal

Alpi bu motor içeriye oturuyor mu yoksa dışarıdan mı veriyorsun coşkuyu? Hava emiş ortalama ne kadar ?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynı yerine sadece ps nin kızağında ufak bir değişiklik yapılıyor...

2014-09-03 15.21.13.jpg

5. Erdal

Erdal

Hafta sonu deneyecez bakalım bir kaç birşey bir aksilik olmazsa

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gel abi farklı motorlar farklı çırpıcılar var dener bakarız...

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet Erdal zaman varsa Alpi' ye uğra derim, binlerce lira verip ps almaktansa eldeki ürüne zarar vermeden çok daha düşük bir bütçeyle farklı seçeneklerden en uygunu seçilip denenebilir.

8. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Mantık aynı. Olay motorda ve çırpıcıda bitiyor. Yeni nesil PS lerde her türlü modifikasyon yapılabilir biraz beceri biraz pratik zeka. Ciddi ciddi Veyselle kendi gövdemizi yapmaya niyetlenmiştik ama adamlar burun kıvırıyor tamamını kendimiz eğip büksek ek yeri izi olacaktı o yüzden vazgeçtik.

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Aynen olay motor ve çırpıcıda hesap yapmada.

Sayfayı Paylaş