1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus Curve Serisi

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde inifnity tarafından 29 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Bubble Magus, Nac serisinde bulunan bazı protein skimmerların CURVE modellerini çıkarmış. Adından da anlaşıldığı üzere bu seri kavisli (curve) yapıda . CURVE 5, CURVE 7, CURVE 9, C3,5 , C5,5 ve C7 . Ve bu modellerde ROCK marka motorlar kullanmış. Bu motorlar atman motorların muadili olarak kullanılmış ve yeni HERO serilerinde de kullanılmaya başlanmış. Peki herkesin beklediği BM ps lerin ısınma ve performans sorununu çözecek mi bilmiyoruz ama yeni ROCK motorlar enerji sarfiyatı olarak herkesi memnun edecek gibi gözüküyor. Örneğin NAC7 de 28w motor var iken CURVE7 de 16w motor var.

CURVE7 nin gövde yapısı, konik yapıda olan NAC7 ye göre daha eğimli. Ayrıca bu modeller ülkemizde de şatışa çıktı, en azından bazı modelleri.... Ülkemizde NAC7 350 tl civarında iken, CURVE7 nin piyasa fiyatı 390tl civarlarında.

CURVE 7
    Needlewheel protein skimmer
    CURVE 7
    Capability : 700L-900L(185G -240G)
    pump: ROCK - SP2000
    Pump power: 16W, 220V 50Hz /110V 60Hz
    Dimensions: 235×200×530mm(9.25" * 7.87" * 20.8")
    Water Level :9.5"-11"

BM NAC7
    Capability : 500L-700L (130G-185G)
    Pump:atman ph2500 (made in china)
    Pump power: 28W, 220V 50Hz /110V 60Hz
    Air intake : 500L/H
    Dimensions: 235×215×500mm( 9.2" * 8.5" * 19.6 ")
    Cylinder: Max 9"
    Water Level :9.5"-11"

Bilgiler BM web sayfasından alınmıştır.

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Cevap: Bubble Magus Curve Serisi

İsmail abi helal olsun boş durmuyorsun güzel haber benim işime yaradı. :helalolsun:

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık İsmail, güzel tanıtım olmuş. Teknoloji durmuyor ilerliyor.

4. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

Teşekkür ederim abi...

5. taakaa

taakaa

İsim:
    Doğan AYDIN

Emeğine sağlık..

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Emeğine sağlık güzel tanıtım olmuş ps yi de beğendim. Ama bu motor nasıl acaba performans olarak.

7. ades

ades

İsim:
    süleyman hepduman
    Nac 7 curve hangi sitede acaba bilen varmı almak istiyorum ama bulamıyorum

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    [​IMG][​IMG]
    Ses ve toplama yönünden gayet iyi motorlar. Ses yok denecek kadar az, çırpıcı pervanesi de eskisi ile alakası yok gayet dayanıklı.

FRK34 bunu beğendi.
  10. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Peki siz olsanız Reef Octopus XP1000SSS (Bubble Blaster 1000 motorlu) olanı mı alırdınız yoksa Curve 7' yi mi? Fiyatların aynı olduğunu düşünerek cevap vermenizi rica ederim. ;)

11. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Murat bey, Alparslan dan ps yi aldım motor çok iyi bubble blaster performans olarak sp rock motorlardan iyidir diye düşünüyrum xp1000sss tankına yetecekse al sanırım benim ölçülerde kuracaktın o zaman biraz sıkıntı gibi bu ps işi böyle işte :(

12. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Benim ölçüler sizden 5 cm kısa sadece 70*70*50 olacak. Alpaslan' dan aldığınız PS 3000 modeli benim düşündüğümden çok büyük bir makine. Sizin işinizi fazlası ile görüyor olması lazım. @YIKIKTEMO abi ile görüştüm, o da bubble blaster motor var ise al işini görür daha büyüğünü gerek yok dedi. PS konusunda hata yapmak istemiyorum çünkü gerçekten sistemin kalbi. ;)

13. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    Arkadaşlar az önce ürünü satın aldım. Vatana millete ve akvaryumuma hayırlı olsun :D

14. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Curve serisinin özellikle curve 7 lerin 2. el piyasası iyidir. Fiat otomobillere benzer.
    Ürün hakkında yorum yapmaya gerek duymuyorum.

veysel bunu beğendi.
  15. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Curve 5 için yazıyorum, 2-3 gün içinde toparlıyor ve güzel bir köpük kolonu oluşuyor.

Ses açısından bence orta derecede, çok ta sessiz değil, idare eder.

Çalışma yüksekliği 25-27 cm tavsiye edilmiş, doğru gibi görünüyor. Bende 23 cm' de olan yükseklik max' ta çalışmasına rağmen yeterli gelmedi, mecbur 26' ya çektim.

Malzeme kalitesi arttırılmış, tak çıkar klipsler, titreşim önleyiciler vs vs...

ve tabi ki 8 watt ROCK motor elektriğin pahalı olduğu ülkemizde artı bir avantajı...

ccasper, basma tulumba ve veysel bunu beğendi.
  16. ccasper

ccasper

Yer:
    Kocaeli / İzmit
    İsim:
    Serkan
    Bende sump ın şaşırtmasını 26 yaptım su yüksekliği ile birlikte 26.5 oldu ilk 2 gün PS düzenli çalışmıyormuş gibi geldi sanki toplamıyor gibi ama daha sonra güzel çalıştı sanırım o ilk takıldığında hemen aynı toplamayı bekliyoruz hepimiz ama nafile ancak 2 yada 3 gün sonra tam randımanlı çalışıyor bence tamda istediğimiz gibi demek daha doğru olur tabi ki çırpıcıya gelince gerçekten eski çırpıcılardan farklı çok köpükteki renk farkını anlıyorsunuz biri kar beyazı gibi köpürme yaparken eski tip çırpıcılarda renk biraz daha koyu kalıyor sessiz olması konusuna gelince yeniler bence de daha sessiz en azından bir önceki daha kötüydü

Sayfayı Paylaş