1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble Magus E5 mi Bubble Magus E3 mü?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Marineros tarafından 4 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Herkese merhabalar. Elimdeki akvaryumlardan birini tuzlu suya çevireceğim.
    Yalnız şu an için sump sistemi kuramıyorum. Üstten takmalı harici skimmer kullanacağım.
    Başlıktaki iki örnek arasında kaldım.kafamı karıştıran ise E5 modelinin E3 modeline göre daha yüksek kapasiteli olmasına rağmen neredeyse aynı fiyata satılıyor.benim akvaryumum 185 litrelik.ama kayası kumu derken en fazla 160-165 lt kalır.
    Benim gönlüm E3 modelinden yana ama yine de siz değerli ustalardan yorum almak isterim.
    Teşekkürler.

2. vedat

vedat

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    vedat
    Sizin gibi sumpsuz bir akvaryuma sahibim benim düşünceme göre ne kadar az boru olursa o kadar iyidir çünkü zamanla boru yosun alg oluşumundan sıkıntı çıkacak ve o boruların içini açamadığından sorunlar baş gösterecek. Benim tercihim az borulu olan bm q3 oldu 126lt bürüt tankım var bana yetiyor şimdilik ilerleyen zamanlarda jns vs-1 almayı planlıyorum bütçeniz müsait ise direk bunu alın derim.

Marineros bunu beğendi.
  3. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Günaydın, teşekkür ederim.aslında bahsettiğiniz protein skimmerı internette görüyordum.benim baktığım BM E 5 modeliyle arasında 40 tl gibi bir rakam var.ses olayı nasıl bunda acaba?ve taşma yapma söz konusu mu?ona göre de önlem alayım :)

4. Marineros

Marineros

İsim:
    Caner Adanır
    Bahsettiğiniz skimmerı buldum ama stoklarda yok.ben de tercihimi BM e3 modelinden yana kullandım.zaten hepi topu 160 litre bir akvaryum olacak.aldığım ürün de ihtiyacı karşılayacak gibi duruyor. :) gelişmeleri sitede paylaşmayı düşünüyorum. Hem daha sonra alacak insanlara bir yardımımız dokunur hem de uzmanların yardımlarını almış olurum.teşekkürler.

vedat bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş