1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bubble magus nac 5

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde kartal tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

 1. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Bubble magus nac 5 Motoru atman ph2000300-500 litre 11 wat

  Bubble magus nac 6 Motoru atman ph2500400-600 litre 45 wat -Elektirik çekimi biraz fazla geldi.


  Yada bubble magus nac 3100-300 8 wat

  135 + sump 35 veya 50 litre için uyğunmudur.

  Ürün tavsiyelerinizi bekliyorum.
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bubble magus nac 6 kullanabilirsin. İlerde akvaryum büyürse ps ihtiyacın olmaz. Beğeniyorum açıkcası bu ekipmanları fiyatına göre iyiler.
   
  kartal bunu beğendi.
 3. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Teşekkürler abi 2 ay içinde ya nac5 ya nac6 alıcam aslında nac6 diyorum ama annemin ekonemik sorumluluğu altında olduğum için izin vermiyor zaten yeterince ışığın var diyor.
   
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Mutlu annenin muhtemelen yaşam savaşında kendi hesabı kitabı vardır ve sana düşen destek olmaktır. Bu durumda elindeki ışık gücüne uygun canlı yükü oluşturman demek kötü bir akvaryumun olacak demek değildir. Asla unutmaki tüm güzelliğini sergileyen bakımı kolay canlılar olan bir akvaryum, açmayan güzelliğini tam sergilemeyen nadir mercanların olduğu bir akvaryuma 10 basar ve bundan sonra da böyle olacak.

  Toplu DIY olarak arkadaşlar ile yaptığımız aşağıdaki ps gövdesini aslında bugüne kadar tüm fazla alet ve edavatımda olduğu gibi sana hediye etmem gerekir ama şansına zorlandığım bir döneme denk geldin ve bu aletin maliyeti rakamın çok çok üzerinde oldu. Bu sebeble DIY yaparsam kaça mal ederim diye ve yine bir uygun motor alırsam toplamda elde edeceğim ps gücü hangi rakamlara satılan ps yanında beleş diye hesap yap ve bir karar ver. İmkanın olduğunda 100 liraya sana verebilirim.

  [​IMG]
   
 5. kartal

  kartal

  Mesajlar:
  380
  İsim:
  mutlu avcu
  Abi çok teşşekür ederim ilgin için evet annem ben de iş bulmadığım için yani mülakatların hep uzun olduğu için iş bulmam geçiyor buda sıkıyor annemi biraz bende elden geldik çe kendim yapıyorum bir çok malzememi örneğin biraz önce nitrat reaktörü yaptım daha önce yapmış vardı ama biraz daha güçlü yapım bunun gibi örenekleri çoğaltabilirim mobilya giydirme vs vs gibi.

  Abi tekrar teşekkür ederim daha öncede bahsetiğim gibi motoru taksitle alabilsem dıy ps ye gidicem ama taksitli bir türlü motor bulamadım,bm nac5 de otuz.com da gördüm oranda alışveriş yaptığım için acaba bm nac5 mi alsam dedim.

  Bu gövdeye psk 2500 muhtemellen olur değilmi abi şu izmirde ne maxijet mp 1200 nede psk2500 bulabildim bu konuda çok karıştı kafam dıy yapsam bm nac5 den daha kuvettli ve daha ucuz olucak muhtemellen ama şu imkanlar taksite yöneltiyor.
   
 6. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.771
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Bm nac5 sana yeter uğraşmaya da değmez zaten hacim yüksek değil çünkü. Güzel ps bence bm nac5. Bu Dıy gövdeyi en uygun psk 2.500 ile kullanabilirsin. Fakat bm nac5 yeter sana.
   

Sayfayı Paylaş