1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble magus NAC5 veya NAC6

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde sessegnon tarafından 4 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal
    Sizlere çok önemli bir sorum olacak;
    Akvaryumum sump dahil 120 lt ve ben buble magus NAC5 veya NAC6 almayı düşünüyorum.Sizce NAC6 çok fazla mı olur,gereksiz masraf olur mu dersiniz? yoksa ne kadar yüksek lt li ps okadar daha iyi mi dersiniz?

Ya da 120 lt için mutlaka al diyebileceğiniz bir protein skimmer var mı?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Bubble magus NAC5 veya NAC6

Maddiyat önemli bu konuda aslında. Eğer seçimini Bubble magus olarak yapacaksan Nac6 alman daha iyi olur.

3. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

Bubble Magus iyi olduğu için tercih edeceğim, başka tavsiyeleriniz varsa lütfen söyleyin.

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Nac 6 ile Nac 7 arasında gövde farkı var, alabilirseniz Nac 7 konik yapıya sahip olduğundan dolayı daha iyidir.

Ati ve ATB kaliteli markalardır, Temel Hoca'mın dediği gibi maddiyat ile alakalı.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ayırdığın bütçeyi yazmalısın bize.

6. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

Ayırdığım bütçe 400 TL ile 150 TL arası.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Nac7 işini görür bence. Ancak sadece ps gücü belirlemek yetmez, beslemeyi düşündüğün canlılara kadar değişkenlik gösterir. Ancak bu model hacmine göre yeterli gelir.

8. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Nac6 kullanıcısı olarak tavsiye ederim. Toplama ve gürültü olarak bir sıkıntısı yok. Fiyat ve performans olarak değerlendirin. Mesela alacağınız nac7 ve nac 6 arasında 150lira gibi bir fark varsa nac6 alın. Yani bu iki PS'te düşündüğünüz litre için uygundur, uyguna bulduğunuzu alın derim

9. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

Yalniz arkadaslar benim sorum NAC5 ile NAC6 nin karsilastirilmasiydi ancak hepiniz NAC6 ile NAC7 yi karsilastirmisiniz. Bu serilerin arasinda (5-6-7 ) verim acisindan cok buyuk fark yoksa ben NAC5 i tercih edecegim,fiyati dolayisiyla.?

10. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Çünkü nac6 ve nac7 kıyas edilebilir. Aralarındaki tek fark konik gövde. Nac5'in motoru ph2000, diğer ikisinin ph2500 yani aralarında motor farkı var, verim farkını konuşmak bile anlamsız olur.

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Ufuk bey alırken akvaryumun kalbi olan ve ucuzuna kaçılmaması gereken 2 şey var biri PS diğeri ise aydınlatma derim o yüzden 400 tl bütçe varsa gidin bir nac7 alın uğraşmayın ve kafanız rahat olsun. Ayrıca hiçbir zaman Ps akvaryuma fazla gelmez Temel abinin 300 litre akvaryumunun altında 2000 litrelik tankı götürecek gibi bir PS var fazla gelse o çoktan çıkarmıştı PS yi.

12. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

ozaman butun yorumlarinizdan sonra NAC6 alacagim.
    Birde hep nac serilerinden bubble magus markasini konusuyoruz.yine ayni fiyatlara daha kaliteli markalar varmi? yada ayni verimde daha ucuz olan marka?

13. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Bubble magus, forum tarafından fazlasıyla denenmiş olduğu için konuşuyoruz genellikle. Diğerleri de fiyat olarak genelde pahalı oluyor. Alternatif olarak ben atmanın protein skimmer'larını merak ediyorum sonuçta bubble magus'taki modifiyeli motoru kullanıyorlar. Bir bakın isterseniz.

14. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

Bugün NAC6 alacaktım akvaryumcu bana akvaryum kaç litre olduğunu sordu, bende 120 lt dedim ve bana NAC6'nın aşırı çok geleceğini ve benim NAC3 almamı söyledi.
    Siz ne dersiniz?

15. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Sen yinede nac 6 al derim fazlası zarar diye bir kaide yok, üstelik katalog değerlerinde yazana bakarak değilde tecrübe eden arkadaşların dediklerini dinleyin bence.

16. sessegnon

sessegnon

İsim:
    ufuk bakkal

Evet Halil bende NAC6 alacağım, fazlası zarar olmayacağı gibi bakımı kolay,rahat ve sağlıklı bir akvaryum olur.

Sayfayı Paylaş