1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bubble magus qq yu nasıl bilirsiniz

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde basma tulumba tarafından 26 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba akvaryum portalının değerli üyeleri

aranıza yeni katılıyorum. Kendime bir nano tank yaptıracağım. Şu anda elimde 40 a 40 lık bir akvaryum var. Tatlı suda melek balığı bakıyordum. Kumu bana akvaryumcu mercan kırığı satmış!!!!

Mercan kırığı meğer bu balıklarda uyumlu değilmiş. Daha çok deniz akvaryumunda tercih ediliyormuş. Balıklar ölünce kumu yıkayıp serdim. Şimdi de bir protein skimmer alacağım. Bubble magus qq nun otoriteler tarafından dünyanın en iyisi kabul edildiğini duydum. Almanlar 1 tonluk akvaryumda bu ps ile blue tang bakıyormuş!! Hem de elden yem yiyormuş!

Şimdi sizlere danışmak istediğim şu ki, bu cihazlarda mikro baloncuk kaçışı oluyor mu? Suya mikro baloncuk kaçması ileride balıkların beyaz benek ve de dropsiye yakalanmalarına sebep olduğunu öğrendim. Bu yüzden konu hakkında bilgisi olan varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Saygılar
    Rapstar Burhan
    Küçükçekmece!

corax, veysel, Onurs ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Jeddite

Jeddite

Konuyu tamamiyle yanlis anlamissiniz Burhan Bey. Bubble magus qq 100-200L akvaryumlar icin uygun bir isitici ayni zamanda akvaryuma zaman zaman farkli mercan fraglarinida teleport ediyor. Bence biraz forumu gezip konuyla ilgili bilgi alin, hmm?

Sent from my iPhone using Tapatalk

jildrime, Onurs ve Pennywise bunu beğendi.
  3. zotiri

zotiri

Yer:
    ALANYA

veysel bunu beğendi.
  4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Yahu konuyu şakayla şey edelim dedik. Yok mu cidden kullanan, micro baloncuk kaçışı olup olmadığını bilmeyen?

veysel bunu beğendi.
  5. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa
    Burhan bey yaklaşık iki yıldır atman motorlu olanından kullanıyorum temizlik sonrası micro baloncuk çıkıyor ancak bir iki saate kesiliyor, su çıkışındaki sünger bayağı iş görüyor. Son zamanlarda sesi can sıkmaya başladı artık yeni motora geçiş yapmayı düşünüyorum ama aslında aynı motor olduğu söyleniyor, ses aynı seviyede olur diyorlar. Yeni nesil motorlusunu kullanan arkadaşlardan ses konusunda bende yorum bekliyorum.

6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Al jns ws1 kurtul olm deli misin?
    Olmadı bubble King supermarin 250 al.
    Akvaryumu da 250x100x50 olarak revize edersin nasıl olsa:)

veysel bunu beğendi.
  7. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Emre bey verdiğiniz bilgiler için teşekkürler

Levent başganım, ozon skimmer olarak kullanacağım. Bu yüzden baloncuk kaçışının olmaması çok önemli. Kendi ps m olan tunze 9012 den çok memnunum zaten ama ozon skimmer ı sadece redoxa göre devreye girecek şekilde ayarlayacağım.

veysel ve Pennywise bunu beğendi.
  8. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Tunze 9001 alarak olayı çözdüm :)

nhtkmn bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Burhan Allah seni bildiği gibi yapsın leyynnn. temo25temo25

10. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    9001 'leri bir iyisi 9002 olsa gerektir. Yeni başlayanlarda kronik sorun, hiçbirşey sorma huyları yoktur Burhan bey. Bende vardı bi tane, hal bu ki.

basma tulumba bunu beğendi.
  11. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Burhan Bey biz doystlanttan geliyosss pitpax yapacas gibi olmus :))

basma tulumba bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş