1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda benim Akvaryum [Foto]

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde KeVoK tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. KeVoK

KeVoK

Benim Akvaryumun büyüklügü 80 x 35 x 51 cm , 126l .

2 Axolotl, 10 tane felan Guppy ve simdilik 3 tane elma salyongoz.

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Guppy'ler görmeyeli ne kadar değişmiş...Balıkların isimlerini yanlış biliyorsunuz.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

İçindeki balıklar Tanichthys albonubes (Kardinal Balığı) işin kötüsü, Trigonostigma heteromorpha (Rasbora)' lar daha net görünüyor. aha:gif

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bu balığı mı semenderi mi herneyse işte onu İstanbulda ki hiçbir akvaryumcuda görmedim.. Sadece yurtdışında gördüm.. Ablamız Konya'da bulmuş almış valla bravo.. Yani Allah'ın gücüne gitmesin ama tiksindirici bir canlı.. Tek esprisi heralde karşıdan bakınca yüzünün gülüyor gibi olması.. Ama yakından bakılınca kesinlikle cezbedicek bir yanı yok.. Tabii bu benim kişisel zevkim.. Hadi erkekler daha taş kalplidir ama Berfin hanım guppy'lerini :F :D yem diye veriyormuş.. dön:gif 2. Axolotl nerde ben göremedim ?? Görünmeyen elma salyangozları mı yedi acaba dön:gif

5. KeVoK

KeVoK

Bu kadar ön yargili olmanizi anlamis degilim acikcasi?? Ön yargili olmak yerine soru sormaniz daha dogru degilmi acaba?
    Öncelikle konyaliyim konyadan katiliyorum diye birsey yazdigimi hatirlamiyorum??
    Ikinci isede benim baliklarla aram iyi degildir Axolotllardan anliyorum. Guppy olarak bana verildi. Bende Guppy diyorum. 3 tanede ayri.
    Fotoraflarinizda bütün baliklarinizimi cekiyorsunuz yoksa sadece görülenlerimi? Merak ettimde?
    Sizi inandirmak icin eklemedim fotoraflari ama cok inanmak istiyorsaniz imzamdaki youtube videosuna bakin. Belkide merakiniz gider. Demi? Olabilir. Fazla merak insana zarar verir :D :D :D

6. taygun

taygun Guest

Enteresan, huh:

Şu anda beş kişi bu konuyu okuyor. Demek ki bir vukuat var burada. huh:

Şimdilik Berfin Hanım'ın listesinden sadece Axolotl gördüm. O da bir tane.

Berfin Hanım bu konuda bir açıklama yapacaktır sanırım. Guppy konusunda hatalı isim bilgisi söz konusu olabilir mi?

7. KeVoK

KeVoK

Hocam yukardada yazdim. Ben baliklardan anlamam. Hic balik beslemedim acikcasi ne yalan söylim. Hep Axolotl besledim. Bana Guppy olarak veriliyor. Yem icin. Tutup yiyorlar. Bende Guppy dedim. 3. taneside degisik ama arkadaslar eglence ariyorlar o baska birsey tabiki.

Sadece merak ettigim. Fotoraf cektirirken tek tek bütün baliklarmi cekiliyor? Yani iki Axolotlarimidami arayip tek tek cekmemmi gerek? Merak ettimde..!

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Nerde yaşıyorsunuz Berfin hanım ?

9. KeVoK

KeVoK

Avusturyada yasiyorum Volkan bey fakat Forumda yazmak istememistim. Konyali olarak tanitmak istemistim kendimi ama bu kadar ön yargili olacaginizi hic tahmin etmemistim acikcasi. Böyle olacagini bilseydim zaten Yurt disi yazardim.[/b]

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Benim saydığım 17 adet, 2 tür balık, tanesi 4-5 TL Kardinal balığınımı size akvaryumcunuz yem olarak veriyor?
    Anlayamadım...

11. KeVoK

KeVoK

Öncelikle Tesekkür ederim Hosbulduk,

Anliyorum Tamer bey ama elimden birsey gelmez. Dedim bu sitede yavas yavas bilgilenirim. Her gün Balik satan dükkanlara gidipte isimlerini ögrenemem evde beslemeyince. Ancak Internette yavas yavas ögreniyorum. Sifiri mecburen kabul etmem gerekiyor baska carem yok ama severek kabul ettim. Ön yargili olmaktan daha iyidir bence.

Canavar dediginiz Axolotl. Bu Fotoraflarida daha bugün Forum icin cektim. Video'yuda yemek verince cekmeyi düsünüyorum insallah. Tabi simdiden merak ediyorum o zaman ne kadar ön yargili yorumlar gelecek.
    Egerki Forumda Axolotl ile ilgili soru sormak isteyen var ise ve bende bcevapi biliyorsam seve seve cevap veririm.

12. KeVoK

KeVoK

Yo hayir. Ben 70 cente aldim yani 1,40 Ytl felan oluyor.

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yazabilirsiniz yaşadığınız yeri niye yazmayasınız ?? Kimse yanlış anlamaz aksine hoşumuza gider.. Niçin önyargılı davrandığımı açıklayayım size.. Bu tip durumları çok gördük çünkü ama sizin durumunuz şimdi farklı bir boyut kazandı.. Neden diyeceksiniz.. Anadolu'da arkadaşlarımızın çoğu yeri geliyor lepistes bile bulamıyorlar yada bitkileri hobicilerden ediniyorlar.. Ama siz şimdi çıkıp axolot gibi bir canlıyı baktığınızı söyleyip birde Nerden kısmı Konya olunca ister istemez kafada soru işaretleri oluyor.. Forumlarda öyle insanlar gördük ki başkalarının fotoğrafları olsun başkalarının yazıları olsun kendisininmiş gibi yapıp aylarca aramızda kaldılar.. Haliyle güven sarsıldı.. Konya ve Axolot gibi bir ikilide karşımıza çıkınca buyur burdan yak oldu..

Ortada bir yanlışlık olduğuna emin olduğumuz takdirde özür dilemesinide biliriz yani.. saygılar:gif

14. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Akvaryumunuz güzel olmuş Berfin hanım. :) Tür konusunda hatalı olabilirsiniz önemli değil. burda:gif Zaten portalımız bu amaçla kurulmuştur;Bilgilendirmek. :) Ayrıca yurtdışı olduğunuzu belirtseniz daha iyi olurdu çünkü akvaryumunuzdaki türü Konya'da görmek gerçekten ilginç olurdu. :) Hem ben bir gerginlik havası hissettim ancak gerilecek birşey yok. :) Tanıtım amacıyla şirin bir akvaryum. burda:gif

15. taygun

taygun Guest

Berfin Hanım,

Merhaba. Burada bence önyargı yok. Bize verdiğiniz bilgiler biraz birbirleriyle çelişince arkadaşlar haliyle konuya şüpheli bir yaklaşımda bulunmuşlar.

Foruma Avusturya'dan katılıp da "Konya'dan" diye beyan ederseniz, arkadaşlar da İstanbul'da görülmemiş balığı Konya'da nasıl besliyorlar diye doğal olarak şüphe ile yaklaşırlar.

Saygılar

16. KeVoK

KeVoK

Yazmamamin sebebi su: Bir cok forumda nerden bölümüne Yurt Disi yazdigimda bir konuya deginirse "siz zaten yurt disindasiniz nerden biliyorsunuzki halimizi" diye cevaplar aliyorum. O zamandan beri artik Konya yaziyorum. Siz direk alaya almak yerine sorsaydiniz daha hos olurdu. Direk alaya almak bence ön yargili olmakla alakasi olan birsey. Önce bana sorsaydiniz direk öyle yorum yapma yerine daha hos olacagini düsünüyorum.

Yo hayir bence gerginlik yok sadece üst üste yanlislarimizi yaziyoruz :basardim:

Ben gene konuma dönmek istiyorum (akvaryum). Gerginlik icin kusura bakmayin. Ben bu kadar problem olacagini ve bu kadar ön yargi olacagini düsünmemistim.
    Herneyse. Yorum yazan arkadaslara Tesekkür Ederim..

17. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Berfin abla semenderlerin güzelmiş bende almak istedimde istanbulda bulamadım :) Bu semenderler karaya çıkıp güneşlenmesi gerekmiyormu yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum .8. yani karaya çıkmaları lazım diye biliyorum .8.

18. KeVoK

KeVoK

Selam Yavuz,

Öncelikle yorumun icin Tesekkür Ederim..

Senin dedigin baska bir tür. Axolotlarin bir cok türü var. Ben yari albino besliyorum. Suda yasiyorlar. Karaya cikmiyorlar. Karadada yasayan tür cok farkli tür var. Alttaki fotoraftada görebilirsin (fotoyu internetten aldim).

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bunları biliyorum ben yani dinlenmek amaçlı sudan karaya çıkmaları gerekmiyorum ? Onu demek istedim :)

20. KeVoK

KeVoK

sudan çıkarlarsa ölürler yani benim beslediklerim öyle :)

Sayfayı Paylaş