1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda benim akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Adnanisanur tarafından 9 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Sump için malzemelrimi aldim seramik, bioball, aktif karbon, zeolit, mercan kırığı, mavi sünger arkadaşlar ekleyecegi veya cikaracagi olan varsa fikirlere açığım.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Elyaf...

3. Ok elyaf olmazsa olmaz olduğu için yazmamistim elimde çok var ilgin için sağol...

Alparslan bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi bende baktım eksik bir şey yok zaten, güzel sump olacak...

Adnanisanur bunu beğendi.
  5. İlk defa bu ise kalkıştım , ilk deneyimim inşallah anlımızın akıyla çıkarız kardeşim çok çok sağ olasın...

6. anilgevrek

anilgevrek

Yer:
    EDİRNE
    İsim:
    Anıl Gevrek
    Abi akvaryumun çok iyi ilerde bende böyle bir sistem kurmak isterim :)

Adnanisanur bunu beğendi.
  7. Sağol kardeşim tesekkur ederim inşallah senin sahada iyileri olur önemli olan güzellik dilidir ama unutma akvaryumda önemli olan orada yasayan canlarin ihtiyaçlarına yetebilmektir sonuçta biz hobi yapiyoruz ama onlar birer can tasiyor düşünsene bizler akvaryumdayiz onlar disarda p yüzden tabi herhobici ister benim akvaryumun daha güzel olsun diye ama bence ilk ve en önemli olması gereken o canlinin sagligidir ben öyle yaptim karsima bi cikti sende öyle yap gerisi gelir zaten ;)

8. Bu arada bebeklerim yeni yuvalarına geçtiler sump calismalari basladi...

9. [​IMG]

veysel, anilgevrek ve ogurcay bunu beğendi.
  10. Yan camı deldirmeye karar verdim hazır hafta sonu uç gün tatil camcıyla konuştum ama su akvaryumdan suyun cikis aparatindan bandirmada gezmedigim yer kalmamasına rağmen bulamadim öncelikle Bursalı ve Balıkesirli arkadaşlar acilyardım lütfen bbulabileceğim bir yer varsa adres lütfen yapacağım sistem yan camı deldirmek ve sump'a su almak...

11. [​IMG]

12. [​IMG]

13. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bulkhead fitting güzel bir seçim olmuş...:)

14. İste ondan bir türlü bulamadım kardeşim o yüzden bana yakın olanlardan yardim istedim...

15. İste sonunda aparatı buldum

16. [​IMG]

17. Evet aparatı buldum ama sanırım bir sorun var sump motorum saatte 3000lt su çeviriyor ya bu depo baglanti aparati bunu karsilamazsa nasil deniyecegim bilmiyorum ama bunu bilmem gerek satın aldığım yer yetistiremez bile dedi ama ben yinede karamsarım...

18. [​IMG]

Be kendi çapında yapmış olduğum deney çalışmam sonucunda sistemin çalışır olduğunu görmüş oldum video koyamıyorum videoda daha anlaşılır ama onu ben beceremedim çalışmaya devam...

TencoMelih ve veysel bunu beğendi.
  19. AYDINLATMA PROBLEMİ akvaryumumda iki adet tasarruflu ampul var biri gün ışığı diğeri mavi yunuslarda sıkıntı yok ama frpntozolar ışıklar açıkken hep saklılar oda ışığını yakıp akvaryumun ışığını kapadığımda hareketleniyorlar anlaşılan ve araştırmalardan loş ışıktan hoşlanıyorlar sorum şu bunu akvaryumda nasıl sağlarım...? Nasıl bir aydınlatma yapabilirim...?

Sayfayı Paylaş