1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda Benim Amatör Akvaryumum...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde anilgevrek tarafından 15 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. anilgevrek

anilgevrek

Yer:
    EDİRNE
    İsim:
    Anıl Gevrek
    IMG_1896.JPG IMG_1896.JPG IMG_1864.JPG IMG_1892.JPG IMG_1896.JPG IMG_1894.JPG IMG_1893.JPG

Akvaryumum
    Yükseklik : 36
    Genişlik : 25
    Uzunluk : 50
    Yan : 20 cm bombeli bir akvaryum. Hacim olarak 40,5 litre su almaktadır.
    içinde xilong xl-f680 şelaleli iç filtre bulunmaktadır. ayrıca 100w sm-100 ısıtıcı bulunmakta.
    içinde 7 tane 7-10 cm lepistes ve bulunmakta.( 4 dişi + 3 erkek ).3 tane 2 cm yavru lepistesde var.
    ayrıca yavrulukta 7 tane yavru 1 cm lepistes bulunmakta.Bir de 6-7 cm bir tane çöpcü bulunmakta.
    Akvaryuma elimden geldiğinde taş koydum büyük balıklar ufak balıkları yemesin diye.Görüşlerinizi bekliyorum.
    Yerim olmadığından su an büyük bir akvaryuma geçemiyorum.İlerde daha büyük bir akvaryuma geçip bitkili akvaryum kurucam.Görüşlerinizi,doğru ya da yanlışlarımı bekliyorum.

2. anilgevrek

anilgevrek

Yer:
    EDİRNE
    İsim:
    Anıl Gevrek
    Eee yorum yapan yok mu ?

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumun genel görünümü gayet güzel yalnız o balıklar kayadan çok bitkiden hoşlanır...:)

4. Canlı doğuran pek fazla bilgim yok ama yumuşak sudan hoslanirlar akvaryuma koydugun kayalar suyu sertlestirir mango kökü ve canlı bitki tavsiye ederim yanlısım varsa düzeltin lütfen...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alparslan bunu beğendi.
  5. anilgevrek

anilgevrek

Yer:
    EDİRNE
    İsim:
    Anıl Gevrek
    Bende canlı bitki koymak istiyorum ama kendime güvenemiyorum az bakım gerektiren bitkiler önerir misiniz bana bir de havalar ısındı ısıtıcının derecesini kaçta tutayım ya da yazında ısıtıcıyı calıstırayım mı ?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Isı 25 - 27 arası olsa yeter zaten yazın ısıtıcı devreye pek girmez...:)

7. ghostindahouse

ghostindahouse

Sıcaklık 25 derece olmalı bence zaten bu sıcakta koruma amaçlı olur fazla devreye girmez. Kayaları çıkartmanızı öneririm suyu sertleştirir yerine mangrow kökü koyabilirsiniz. Bitki canlı olamazsa da yapay bitki koyun çünkü yeşili gören lepistesin yüzme şekli bile daha güzel oluyor. Yapay bitki de hayvanın takılıp kalacağı gibi karışık bir şey olmasın çok takılırlar

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş