1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda benim amerikan & pacu akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde By_KadircaN tarafından 17 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Merhaba arkadaşlar astronot-pacu-green teror gibi balıklarımın olduğu akvaryumumun resimlerini koymak istedim biliyorum akvaryumum çok kalabalık ve balıklar içinde ufak ama ne yapıyım imkanlarım buna elveriyor...

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

Yorumlarınız benim için önemli arkadaşlar... Varmı bir öneriniz veya uyarınız ?

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Balıkların güzel Kadircan maşallah naz: naz: Hani frontosan nerde. :D

3. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Saol Yavuz teşekkürler.Onun resimlerini koymadım ama al istiosan Yavuz senimi kırıcam :) :
    [​IMG] [​IMG]

[​IMG] [​IMG]

4. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Tehlikeli bir akvaryumun var hakikaten. :) Yavrularda yolda sanırım.Ancak çok ters bir kurulum yapmışsın.Amerikan türleri içinde frontozalar...Ayrıca böyle bir akvaryumun hakkı en azından 300-500 lt olmalı.Fazla içerlemeye gerek yok.Sorun yoksa yoktur.Ancak umarım akvaryumu büyütürsün ve temizlik senin için çok zor olmalı ordakilerin geneli etçil helekide Astronotlar aman aman...Peki nitrat değerlerinde sıkıntı yaşamıyor musun? Yada dip çekimi-su değişimi aralıkların nasıl? saat:gif

5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Suyu sürekli kontrol ediyorum dip te hafif pislikler başladımı hemen dip çekimi yapıyorum zaten pek dip çekimini aksatmadığım için dip çekimi yapmakta kısa sürüyor... Dip çekimi yaparken aynı zamanda su değişimi yaptığım için suyun kirlenme bakımından pek sorunu olmuyor tabi benim için... Yavru almayıda çok istiyorum fakat böyle karma bi akvaryumda yapabilirmiyim pek bilmiyorum :) Frontosanın olmıyacağını biliyorum ama şu ana dek hiç sorun yapamadığım için akvaryumda beslemeye devam ediyorum zaten 1 tane frontosa var geçen gece elektrikler kesilmiş geldiğindede hava motoru çalışmamış öğleden sonra okuldan gelince farkettim durduğu ama küçük frontosamı kurtaramadım :( Akvaryumumu büyütmeyi bende çok istiyorum fakat bir de babamı ikna edebilsem... Yorumlarınız için teşekkürler saygılar:gif

6. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Dip çekimi aralıklar 5-6 Gün civarı işte ne zaman pisletirlerse balıklara bağlı :D

7. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Hayırlısı diyelim ancak ikna edemezsen bence diğer Frontoza'da pek yaşamaz gibime geliyor.Ama hiç belli olmaz. saat:gif

8. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Evet zaten daha tam bir karar veremedim bir balığa kesin bir karar vericem diğer uyumsuz veya sorun çıkartıcak olan balıkları çıkartıcam ama hala karar veremedim astronot frontosa arasında kaldım ama canlı doğuranlarada bu ara içim ısındı bir türlü karar veremedim ama aslında bu akvaryumada devam edebilirim kafam çok karışık .8. Siz ne önerirsiniz bana ?

9. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha
    Görüntü isterseniz ve emek harcayacaksanız,tankınıza gözünüz gibi bakacaksanız bitkili kurun ve canlı doğuran ekleyin.Ancak şunu söylemeliyim ki Lepistes basittir ondan başlayayım hayaline kapılmayın. :uyari: Aksine Lepistes ucuz bir balık olmasına rağmen narin bir canlıdır.Sorunsuz beslemek emek ister. :) Bana kalırsa canlı doğuran türlerinin en dayanıklı balıkları Valifera'lardır.Başlangıç içinde idealdir.

Kendinizi tecrübeli hissedip ben başarırım dediğiniz an ise mükemmel renklere ve görüntüye sahip Ramirezi veya herhangi bir cüce amerikan türünden başlayabilirsiniz.Bitkili için müthiş balıklardır.Ama canlı doğurmazlar.

Ancak akvaryumda dost canlısı bir balık istiyorsanız tabi ki su köpekleri Oscar'lar kalsın.

10. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Hmm Seha abi yardımların için çok teşekkürkürler lepistes konusunda bende aynen öyle düşünüyorum çok narin balıklar olduğundan almayıda düşünmüyorum ben bakıma emek harcıyacağım aksatmam bakımı yeterince tecrübemde var ramirezi alabilirim... peki Velifera-Moli-Kılıçkuyruk-Ramirezi gibi karma bir akvaryum yapsam yavru alma olanaklarım azalırmı yoksa tek türde ne kadar alırsam böyle karma bir akvaryumdada o kadar alırmıyım ?

11. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Bilemiyorum ancak mantıksal düşünürsek alacağın yavrular azalacaktır.Bence şimdilik tek türde başla.Diğer türleride tecrübe kazandıkça yavaş yavaş ekle. saat:gif Canlı doğuranlar hakkında aman aman bilgim yok ama yavrularını yiyeceklerdir.En azından onlar yemese diğer balıklar kesin yiyeceklerdir. saat:gif Ama eğer istiyorsan Ramirezi alıp dene bakalım kendini.Ancak ilk seferde bir tane alıp dene.Sonuç ne olacak?

12. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Zaten ben oscarlarımdan vaz geçemem onlar benim canlarım :) Yeni bir akvaryum almayı düşünüyorum 60 cm civarı falan onun içine düşünüyorum peki ramirezilerden yavru alımı kolaymıdır ?

13. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Gayet zordur.Alana rastlamadım ben. :bilmem: Ancak bu imkansız olduğu için değil.Şartların uygunsuzluğundan (Ph,Gh,Kh değerleri vs.).Uygun şartları sağladığın anda balıklarından yavru alırsın merak etme.Sırf yavru almak için düşünme bunu, kendini dene birazcık. :)

14. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Hmm yavru alımı zor yani aslında ben bol yavru alabileceğim balıkları istiyordum ama neyse bir deniyim o zaman ilk önce alıyımda bi şu akvaryumu burda:gif

15. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Hayırlısı olsun Kadircan.Hele bir dereyi görelimde paçayı sıvarız o zaman. ;)

16. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Bu yaşta iyi başarı tebrik ederim kadircan kardeşim. Süpersin valla. saygılar:gif

17. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Bende dedim frontosa olmaz dedim en az 300 500 lt lazım dedim gitmiş almış, bence bu akvaryumda çok büyük katliam çıkıcak. :D

18. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Teşekkürler Onur abi...
    Orası hiç belli olmaz Yavuz...:)

19. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Öylemi, belli olmaz mı iyi üreme zaman geldiğinde akvaryumunda sıçrıcak balıklar haberin yok :D :D sonra yavuz beni kurtar dersin. :D

20. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

xD Green teror,Jack dempsey,Midas falan büyüdüğü zaman hepsini bakmıcam herhalde çoğunu çıkartıcam :) burda:gif

Sayfayı Paylaş