1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda benim Axolotl Akvaryum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde KeVoK tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. KeVoK

KeVoK

Bu da benim Akvaryum (video). Şimdilik sadece böyle çektim. Yemek verirken tekrar çekip ekliyeceğim inşallah. Bu hafta bir daha yemek vermiceğim için böyle ekledim şimdilik.

my beatiful Axolotl

my Axolotl

My Axolotl

2. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Çok güzeller maşallah naz: çok güzel renge sahipler. :)

3. KeVoK

KeVoK

Çok Teşekkür Ederim. Dediğin gibi renkleri çok hos. Ben aslında bir tanede siyah istiyorum ama malesef benim Akvaryum çok kücük. 25 ile 30 cm arası büyüyorlar. İleride inşallah artık koloni yaparım :basardim:

4. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

İnşallah yaparsın ben arıyordum hep hiç bulamadım :( o kadar internette baktım satan yok akvaryumcularea gittim petshoplara gittim satan yok getittirim dediler tamam dedim gittim gene yok. :(

5. KeVoK

KeVoK

İmkanım olsa sana göndermeyi çok isterdim gerçekten. Severek gönderirdim ama Axolotl EU dışına göndermek için ayrıtan bir kaç kiyat eşyalarımı gerek ne öyle okumuştum ama istiyorsan bir araştır bende bir burdaki arkadaşlardan sorarım oluyorsa neden olmasın hemen gönderirim :). Burdada her yerde bulunmuyor. Kaldığım yerde sadece 1-2 yerde alabiliyorsun. Beşleyici olarakta kendi şahsıma benimle beraber 4 kişi tanıyorum.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Valla bulup yollarsan Berfin abla çok isterim :) parası neyse veririm. :) nerdeyse bir senedir araştırıyorum ama yok
    bulsam bile çok uçuk tanesine 40 filan diyorlar ben 40 tl ona vericeğime dişi frontosa alırım bir tane daha iyi. :D Eğer bulup yollarsan Berfin abla çok sevinirimde bu EU işini anlıyamadım. :)

7. KeVoK

KeVoK

EU yazarken AB kast etmiştim. Yani Türkiye AB'de değil o yüzden gönderme sorun olabilir ama arkadaşıma sorarım inşallah olur. Yok yav ne 40 ytl si burda nerden aldığına bağlı ama en fazla tr. parasıyla 20 ye bulursun oda tabi benim Lotllarım gibi. Cevap alınca arkadaşımdan hemen yazarım. İnşallah olur.

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Tamam Berfin abla çok teşekkür ederim. :) İnşallah olur.

9. KeVoK

KeVoK

Yavuz sordum gönderme 40 euro yanı 80 Ytl civarlarında oluyor.Axolotlarla beraber hepsi tamamen 100 Ytl civarında olur. Eğerki çok istiyorsan Axolotları yarısını ben öderim.

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Çok para Berfin abla huh: ama ocaktan sonra alabilirim büyük ihtimal ben 10 15 tl sanıyordum .8. ben o kadar para vermem abla :( ocak veya şubatta olabilir ama :)

11. KeVoK

KeVoK

Evet doğru. Baya pahalı. Axolotl kendisi o kadar pahalı değil ama gönderme pahalı malesef ama belli olmaz. Gelecek sene Türkiyeye gelirsem kendimle getiririm ama belli değil geleceğim gelmiyeceğim. İş durumuma bağlı.
    İsteğin olsun gerisi hep gelir. Şimdi olmasa daha ileride olacağına inanıyorum Yavuz. :cicek: :cicek:

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerinize sağlık videolar için. Kutlarım sizi video hazırlamak bir zahmet istiyor gerçekten. Teşekkür ederiz bu güzel videolar için. Maşallah demeyi ihmal etmemek lazım. naz:

13. KeVoK

KeVoK

Öncelikle Maşallah'i ihmal etmediniz için Teşekkür ederim ayrıtan yorumunuz içinde Teşekkür Ederim :cicek:. Yemek verirkende vedeo çekip eklemeyi düsünüyorum hayırlısıyla inşallah.

14. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bu hayvan bana çok tuhaf geliyor. Karaköy' deki solungaçları açılmış balık gibi duruyor açıkçası. Bu balık türümü ? Hiç bir bilgim yok ve hayatımda ilk defa görüyorum. Daha önceki başlıklarınızda gördüğüm için sanırım tamamen suda yaşıyorlar. Fakat kertenkeleye benziyor. Çok tiksindirici bence bu hayvan. İnsana bile zarar veriri bu :F

Ama zevkler ve renkler tartışılmaz. Ben 100 Axolotl' a 1 balık değişmem şahsen. Siz bu hayvanı beslemekten zevk alıyorsunu bende balık beslemekten.

Sakın yanlış anlamayın düşüncelerimi yazdım. Beslemenizede karşı değilim. Ama ne bileyim çok değişik birşey.

Yavuz sende ne bulursan besliyorsun :) Bence Axolotl alcağına Timsah filan alırsan daha güzel olur :)

saygılar:gif

15. KeVoK

KeVoK

öncelikle düsüncenizi yazdığınız için Teşekkür Ederim...

Hayır Axolotl bir balık türü değil. Salamander ailesinden geliyor. Evet yazdığınız gibi sadece suda yaşıyor. Axolotların bir türü daha var oda hem suda hemde suyun dışında yaşıyabiliyor ama benim hoşuma bu tür gidiyor.
    Sizin için Balık daha yüksek benim içinde Axolotl. Siz nasıl 100 Axolotl 1 balığa değiştirmem diyorsanız bende 100 Balığa 1 Axolotl değiştirmem diyorum :). Tabi yanlış anlamayın lütfen sadece gerçeğini yazdim. Buraya ne kadar çok takılırsam o kadar çok Balıkları seviyom nedense ama Axolotlarım hep 1 dir benim için :). İnsanada zarar vermez. sadece biraz parmağınızı ısırabilir. Birazcık ağrır ama öyle vah vah gibi birşey yok :).
    Benim içinde burda gördügüm beslenen balıklar çok değişik geliyor. Hiç balık beslemediğim için türlerini vs. bilmiyom ne kadar değişik tür evde besleniyormuş :) Saçma gelecek şimdi bunu yazdığıma ama öyle gerçekten :)

Yazdıklarımda eğerki sizi kıracak birşey istemeden yazdıysam şimdiden Özür Dilerim..

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Yok estafurullah sizde görüşlerinizi yazdığınız için çok teşekkür ederim.

17. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna

Şirin bir hayvan sanki tasması var çıkar gezdir.Farklı bir zevk olsa gerek.Kutalım berfin hanım. :helalolsun:

18. KeVoK

KeVoK

Teşekkür ederim yorumunuzdan dolayı. Bende öyle yapmak isterdimde akvaryumuda yanımda gezdirmem gerek o zaman :D

19. KeVoK

KeVoK

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Çok sevimli maşallah. Videolar için ellerineze sağlık çok çok teşekkürler. :basardim: Gerçekten söylüyorum harika sevimli bir canlı. Alışır insan buna zaman içinde. Çok nazlı yemek yiyor gibi ve ya çok aç değil. Tasması var gibi boynunda. burda:gif Yediğini kan kurduna benzettim doğru mudur ?

Sayfayı Paylaş