1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda benim Gouldian Finch'im

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde oday tarafından 3 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel
    Arkadaşlar ;
    Bir senedir benle beraber yaşıyan,işten gelip kapıdan girince beni gördügünde öteye beriye uçusan sevimli oğluşumun resimlerini sizle paylaşmak istedim.
    Habersiz cektim pozvermedi :heyo:
    Çektiğimi farketti bakıyo
    Şimdi iki taneler ama dişidiye rengi soluk mat diye aldığımız kuşta iyi beslendikten sonra bir kaç ay sonra renklendi parladı oda erkekmiş meğer onu elimden çıkarırsam dişi alıp yavru almak istiyorum inşallah.Hayvan sevgisi içinizden hiç eksik olmaması dileğiyle. :)

2. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Teşekkürler Bülent Bey.

Siyah başlıları doğada en çok bulunanlarıydı sanırım. Keyfinin yerinde olduğu, iyi balıkdığı her halinden belli. Yanlış hatırlamıyorsam dişilerin gagaları 'kızıştıklarında' siyahımsı bir renk alıyordu. Fiyatı makul tutarak erkek elden çıkarılabilir belki.

Gouldian Finch'inize maaşallah naz:

3. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel

Türker bey iyi akşamlar.Sizinden dediğiniz gibi dişilerin rengi erkege göre hem daha soluk oluyo,hemde kızıştıklarında gagası siyaha kaçıyo ama erkeğimi götürüm birbirine öten kuşu almadım malefes.Gidip aldık direk en benziyenini aldım oda tünekte hopluyo kuryapıyo çiftleşme videolarındaki gibi birde rengi onunda çok güzel oldu anladımki oda erkek.Fiyat konusunda 150 lira ya aldım hani hiç kullanılmadı demicem. :F
    Kullanıldı ama iyi bakıldı heralde 120 ye falan verebilirim,emin önünde pekbir indirim sözkonusu değil birde cok simetriyimdir tüyüne renklerin bitişine ayaklarına boynuna gagasının düzgünlüğüne bakdım seçerek alınıp güzel bakılmış bir kuş oldugu icin fazlada ucuza gitmesi gönlümden geçmiyo.Sonuçta ticari bakmıyorum gözüm gibi bakıp sevdiğim bir canlıyı zorda olsa değiştirmek zorunda kalıyorum.Ama belkide bir dişi daha alırım 2 erkek olur kıyılcak gibideğil bakalım.
    Saygılar..

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Bülent Bey maşallah diyelim. Çok güzel bir kuşunuz var. Rengarenk. Kuşlardan anlamasam bile gerçekten görüntüye diyecek yok. Rabbim naz: saklasın inşallah. Umarım uygun dişi bulur yavru alma hayalinizi gerçekleştirirsiniz. Paylaşımınız için de ayrıca teşekkürler.

Hayırlı geceler...

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah fotoşop gibi aynı. :) O nasıl renk güzelliği öyle nazar değmesin. naz: Sesi nasıl bunların ? .8.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Çok güzeller bülent abi maşallah naz: :) Nerden aldınız ? Bende almak isterim kanaryalarım,papağanım tamam bi tek Gouldian Finch eksikti onuda alırsam tamam olur heralde :D Nerden aldığınızı yazarsanız sevinirim ve bende almak istiyorum çok güzel renkleri var bizim burda 3-4 çeşit bi kuş türü var gerçekten renkleri ve sesleri harika bi ara yakalasam mı diye düşündüm ama vicdanım el vermedi :) vede kendi doğasından ayırcaktım ama ayırmadım :) 1 çift almak isterim :)

7. salkayetrer

salkayetrer

Yer:
    Adana
    İsim:
    Seha

Bülent bey çok güzel bir kuş. burda:gif Allah analı babalı büyütsün :D İnşallah dişisinide bulabilirsiniz. .Ş.

8. aqua_life

aqua_life

Aman aman,yesinler,ne kadar güzel bir kuş,rengide çok tatlı...Nazarımız değmesin 41 kere maaşallah naz:
    Saygılarımla...

9. KeVoK

KeVoK

ne güzel rengi varmış. Maşallah nazar değmesin inşallah naz:

Sayfayı Paylaş