1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda benim karısık akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Akvaryumumda

2 köpek balığı
    2 tetra
    2 moli
    2 kılıçkuyruk
    2 plati

mevcuttur.

İç filtre ve hava motoruda vardır.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Ekrem bey merhabalar, akvaryum gayet hoş görünüyor fakat birde arka fon olsaydı daha güzel olacak. ;) Akvaryumun arka camına mavi bir folyo kaplansa süper olur. burda:gif

3. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Onları yarın alacağım.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum suyu temiz görünüyor ve balıklar sağlıklı.

Tabanındakiler plastik bitki sanırım ? Onlar olmasa daha iyi tabi bana göre. saat:gif Arka fon konusunda Olcay'a katılıyorum, bir arka fon iyi olur. Akvaryumunuzu paylaştığınız için teşekkürler.

5. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk

O bitkileri araştırdım.Hiçbir zararı yokmuş kaliteli bitkiler zaten resimde böyle ama gerçekte gerçekten süper bir atmosfer katıyor.

6. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Ekrem bey akvaryumunuz ilk etapta güzel görünüyor. İlk gördüğümde dipteki bitkileri canlı sandım ama değillermiş. Size tavsiyem tabanınızda dere kumu kullanmanız ve bir kaç kök canlı bitki ekmeniz olacak. Arka fon konusuna bende katılıyorum. Ayrıca köpekbalıklarınızı çıkartıp sadece canlıdoğuran beslemeniz balıklarınızın sağlığı için daha iyi olacaktır.

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ben de bu konuya değinecektim. Ben de köpekbalıklarını çıkarmanızdan yanayım. Sadece canlıdoğuran iyi gider bu akvaryuma. Genel anlamda beğendim bu akvaryumu.

8. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk

Doğru söylüyorsunuz fakat artık köpek balıklarıma alıstım.Sadece ben değil balıklarımda öyle.Ataları gibi değiller.Diğer balıklara hiçbir zarar vermiyorlar.

M.D. :1

9. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Akvaryum güzel ama bi kaç tavsiyem olacak;
    1.Filtreyi cama doğru verin.
    2.Yapay bitkileri çıkarın.
    3.Köpek balıklarını verin bence.Büyüdükçe sorun olacakdır.Kendimden biliyorum.

M.D. : 1

10. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk

Arkadaşlar sizin tavsiyeniz üzerine yapay çimleri çıkardım. 3 kök bitki daha ekledim canlı. Şu an 6 kök bitkim var sizce yeterli mi ?

11. stablizer

stablizer

Yapay bitkileri çıkarmışsınızya gerisi olur problem değil.Gördümmü tüylerim diken diken oluyor montz:

12. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Biraz daha bitki takviyesi yaptım arka fon aldım gercekten süper oldu.

Siz birde bunu aksam görün :basardim:

Yapay bitkileri tamamen cıkardım.Hem daha iyi oldu hemde görünüm süper oldu

Birde bitkiler toplu haldemi iyi yoksa ayrı ayrı karısık birsey mi yapıyım..

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Muhteşem olmuş işte şimdi. Yapay bitki eleştirisini iyi ki yapmışız başta. Arka fonda süper olmuş. Kutlarım hızlı bir düzenleme oldu. em34:

Bitkileri sık dikmeyin bence ve çok fazla bitki almayın bir anda. Mevcut olanlar büyüsün ve durumlarını gözlemleyin ilk etapta.

14. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk

Bitkilerle istedigim gibi düzenleme yapamadım cünkü elimi fazla sokmak istemiyorum.Simdilik böyle güzel genel temizlik zamanı elden geciririm.Zaten fazla bitki almayacagım.Cabombalar sürgü vermeye basladı.Birtek güzel bir bitki kumu ve toprağı almayı düsünüorum.

Bir de tütün bitkisini köküne pamukla lastik ile tutturdum sorun olur mu ? Cıkıp duruyordu da :)

Bir de ilerleyen zamanlarda kayaların yerine agaç kütügü ile java mossla güzel bir orta alana dekor yapamak istiyorum.

15. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Buyrun gece versiyonu

16. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gece versiyonu ayrı güzel. naz: Arka plana uzayan bitki türleri güzel olmaz mı ?

17. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Maşallah tavsiyelerimizi değerlendirerek çok güzel bir akvaryum çıkarmışsın ortaya abi. Başarılarının devamını dilerim.

18. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk

Uzayan bitki türünü bugünm gördüm bir pet-shopta alıyım dedim ama cok saglıksızlardı.Bende vazgectim su java moss satan bir pet-shop buldum.Onu bir alalım da sonra arkaplana bakarım.Birde su agaç kütüklerini kendim yapamaz mıyım?

19. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Merhaba Ekrem bey, değerli üstatlar olması gerekenleri söylemiş artı olarak zeminde duran renkli taşları çıkarmanızı tavsiye ederim. İlerde salınım yapabilir. Bir de ısıtıcıyı bitkilerin arkasına saklarsanız daha güzel olur sağlıklı balıklar.

------------------------
    M.D.14

20. MenOfWar

MenOfWar

Maaşallah çok güzel bir akvaryum olmuş. Sağlıklı balıklar dilerim.

Sayfayı Paylaş