1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buda benim Nano akvaryumum 10 litre

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde ozgurpınarbası tarafından 22 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım bitkili akvaryum kurdum kendi zevkime göre internetten araştırmalar sonucunda tropica co2 nanolar için kullanıyorum dakikada 3 baloncuk dipte denerlle nano deponitmix kullandım üzerine denerlle den siyah ince kum akvaryum fluval spec 3 tür.Sorum filitrede aktif karbon var onu çıkarmalımıyım birde ışıklandırma ne kadar olmalı yorumlarınızı bekliyorum profesyonel arkadaşlardan şimdiden teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

pontmercy ve ka2n bunu beğendi.
  2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Öncelikle foruma hoşgeldiniz Özgür Bey.
    -Tankınız çok şık. Ekipmanlar en iyisinden seçilmiş. Tek sıkıntı bitki seçimi. PArvula ve (yanlış görmüyorsam) umborsum dışındaki bitkiler 10 lt de sizi çok üzerler. Arka sağdaki bitkiniz, ki adını hep arkadaşıma soruyorum hep unutuyorum, 1 haftada sizin tankta su gözükmeyecek kadar çok büyüyebilen bir bitki. Başınıza bela olmadan çıkarın derim.
    -Aktif karbonu çıkarın, suyunuz düzelmiş, artık ihtiyacınız yok.
    -Aydınlatma için bu tarz tanklara en güzel tasarruflu ampül gidiyor. Philips tornado 6500 k 13w lık lamba işinizi görür. Yapı marketlerde ayarlı çalışma masası armatürleri var, bir tane de ondan alırsanız kapaktı, askıydı derdiniz olmaz.

EgemenKARAA ve ozgurpınarbası bunu beğendi.
  3. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Teşekkürler yorumlarınız için akvaryum üzerinde LED aydınlatma var 7500k mış.Set halinde geldi.Peki co2 yeterlimidir dakikada 3-4 kabarcık.Sıvı gübre vermeliyim.

Ekli Dosyalar:

4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Sn de 3-4 kabarcık o tankiçin aşırı fazla. Kaliteli bir difüzörle 3-4 sn de 1 damla verin. Bitkiler gelişmeye başlasın o zaman gübrelemeye başlayın.

5. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Sanırım yanlış anlama olmuş dakikada 3-4 kabarcık

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    :koptum: genelde sn de 3-4 kabarcık görmeye alıştığımız için :) Dakikada 3-4 kabarcık da az olmuş ama.

7. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Hmm tropica co2 kullanma kılavuzundaki talimata göre yaptım resim aşağıdaki gibidir.Aydınlatmayı ayarlı timer e taktım sabah 9 da açılıyor 14:30 da kapanıyor tekrar 17:30 da açılıyor 22:00 da kapanıyor sizce doğrumu uygulama.

Ekli Dosyalar:

• 2.jpeg
      2.jpeg
      Dosya Boyutu:
      43,7 KB
      Görüntüleme:
      280
  8. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Tropicanın sitemini tamamen uygulamadan bu liste bi işinize yaramaz.
    Tank ne kadarlık? Şuan için 5,5+4,5 9 saat aydınlatma biraz fazla eğer yeniyse tank.

9. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Tank 10 litrelik.Bir hafta oldu akvaryumu kuralı...

10. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Tamam, tankınız 10 lt ama tropicaya uygun gübreleme yapıyor musunuz, aydınlatmanızi canlı yükünüz ve çeşitliliğiniz tropicaya uygun mu ki CO2 de orayı baz alıyorsunuz. Bitkili akvaryumdaki en büyük tehlike dengesizlik. Işık-gübre-CO2 olarak 3 ana etken var diyelim. Bunların 2si tam olur 1 i noksan ya da fazla olursa tankın yosun kaplanması kaçınılmaz olur.

11. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Anlıyorum işimiz zor desenize.Zamanla öğreneceğiz elbette sizlerin yardımları ile.Ozaman ışık zamanımı azaltmalıyım birde co2 ı artırmalıyım anladığım kadarıyla.

12. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Çok şık olmuş tankınız umarım sürdürülebilir olur. Nano tankların en büyük sorunu ilk kuruldugu günki gibi kalmıyor. Gübrelemeyi minimum yapmaya calısın. Gübreleme ve co2 yerine sık su değişimi daha iyi gelir.

ozgurpınarbası bunu beğendi.
  13. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Son durum budur arkadaşlar cuba ve saz var yalnız başım syano yosunu ile dertte yardımı önerisi olan varsa bekliyorum

Ekli Dosyalar:

14. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    DSC_2257.JPG DSC_2255.JPG
    Son durum budur. Tankıma syano yosun girdi nasıl kurtulurum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

gokhantiknaz ve Ahmet Solmaz bunu beğendi.
  15. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
  16. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Elinize sağlık çok hoş güzel bi iş çıkarmışsınız. Egemen hocamın dediği gibi sae :) 1 tane de nerite tavsiye ederim.

17. Ahmet Solmaz

Ahmet Solmaz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Ahmet Solmaz
    Harika olmuş. Çok başarılı.

18. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    Ellerinize sağlık cidden cubayı bu kadar ehlileştirmek çok zordur. Yalnız biraz seyreltmek lazım gibi duruyor ki sağlıklı çoğalmaya devam edebilsinler :)

ozgurpınarbası bunu beğendi.
  19. ozgurpınarbası

ozgurpınarbası

İsim:
    ozgur pınarbası
    Bende öyle düşünüyorum hatta sonu budama yapacağım. Sorun Syano yosunu bir türlü kurtulamadım.

20. EgemenKARAA

EgemenKARAA

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Egemen KARAA
    SAE yada otto eklerseniz çözecektir. Veya amano karides ekleyebilirsiniz onlar belki daha yararlı olur

Sayfayı Paylaş