1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Budama Sorunu

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde moquzhan tarafından 12 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    Selamın Aleyküm

Arkadaşlar, ben bitkileri budarken üsten kestiğim için başı olmayan bitkiler zamanlar çürüyüp pis bir görünüme bürünüyor. Bitkileri komple çıkartıp baş kısmını dikip diğer gövde kısmını atmak da bayağı bir zahmetli. Siz nasıl budama yapıyorsunuz? Bu konuda bana yardımcı olun lütfen.

Akvaryum ile ilgili bilgi ve fotoğraflar;

35 L Bitkili Lepistes Akvaryumu | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu

2. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Bitkilerin türü nedir?

3. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    Link verdiğim için konuya yazmadım. Eledoa ve Cabomba.

4. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    Beyler, cidden sıkıntılı bir durum yardım edin. Bitkiyi üstten buduyorum, başı olmadığı için zamanla pisleşiyor. Sararıp soluyor. Filiz veriyor fakat düzgün güzel durmuyor. Diyorum çıkartayım bitkiyi budayayım baş kısmını dikeyim gövde kısmını atayım; böylede olmuyor 100-150 kök bitki var. Lütfen bir hal çare sunun bana. :/

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Elodea ve cobambalar üstten budanmaz, sürgün vermiş bir boğumun üstünden orta kesimlerden budanır, budanan kısım yeniden ekilir.

6. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    Budama derken üretmek değil. Orman gibi oluyor 5cm diktiğim bitki 2hafta sonra 50 55 cm oluyor o yüzden.

7. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    O zaman dediğim yerden gene kesip çöpe atacaksın veya isteyene hediye :)

8. moquzhan

moquzhan

İsim:
    Oğuzhan KAYA
    İşte sorun orada. :) Baş kısmını atsam, gövde kalsa zamanla çürüyüp sararıyor pislikleri tutuyor bitki. Baş kısmını diksem 150 kök bitkiyi 2 haftada bir sök buda dik sök buda dik bayağı zahmetli. O yüzden ne yapacağım yardım edin. :D

Sayfayı Paylaş