1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bulanık Akvaryum suyu ve Camdaki Kabuklular

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hmrhmr tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar merhaba; Sıkıntısını çektiğim iki konu var Birincisi ;tankı kuralı yaklaşık 5 ay oldu ve suyu bir türlü berraklaştıramadım özellikle su değişimlerinde çok fena bulanıyor. Sebebi nedir yada nasıl bulanıklıktan kurtulurum. İkincisi ; ilk başlarda çok azlardı ama şimdi tankın her yerinde varlar beyaz ve bembe sümüklü böceğe benzeyen o kabuklular camları falanda sardılar onlardan nasıl kurtulurum?

2. Kızıldeniz Akvaryum

Kızıldeniz Akvaryum

Yer:
    MANİSA
    İsim:
    ilyas özden
    Zeolit vari bir medya işini iyi yapacaktır..
    resim olsaydı daha iyi olurdu ama...

3. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Üstad dün attığım fotoğraflara bakabilirsiniz.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlyas'a katılıyorum fotoğraf iyi olur. Dün attığın fotoğraflar nerede Emre? Kurulum konu linkini de konuya eklersen akvaryum hakkında bilgi sahibi olunabilir.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  5. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Zeolife akvaryum zeolit onun hakkından gelir.temo4

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Olay bu işte, arkadan sumplu şirin bir akvaryum, mütevazi ekipmanları var ve inşallah istediğin gibi gelişir. Suyun bulanık olmasını birkaç nedene bağlamak mümkün. Akıntı zayıflığı, kum türü, biyolojik eksiklik, mekanik filtrasyon açığı.

Şelale filtre uygulaması faydalı olur. Şelale filtre içinde zeolit veya karbon kullanımı da fayda sağlar

8. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Temel abi ben aragonit kumdan olabileceğini düşünüyorum kum bozulmasın diye içindeki suyu süzüp, yıkamadan durulamadan direk koydum tankın içine ilk kurulumdan beri de bu şekilde bunun da etkisi olabilir mi? Akıntı motoru resun 4000 kullanıyorum zoadan ve balığın akıntıya karşı yüzüşünden yeterli gibi geliyor bana ama siz nedersiniz resun 4000 için

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Canlı kum aldıysan bulanma normaldir, hacim ve genel sistem yüzünden geç açılma yapabilir. Düzelir zamanla kanımca, camda gördüklerin beyaz canlılar pod olabilir, yeni akvaryumda normaldir bu canlılar.

10. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Yok Temel abi podu biliyorum o kadar acemi değilim :) salyangoz gibi ya kabuklu

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Camlarda ki oluşumlar bir tür salyangoz veya minik tüp kurdu gibi oluşumlar görselliğini bozmuyor sa kalabilir zamanla kendileri de gidebir kalabilirlerde belli olmaz ama zararlı değil.
    Berraklık kısmı temel abinin dediği gibi ama ayrıca PS hava kabarcığına da benziyor çünkü fotoğraftan anlaşılan uçuşan partikül gibi bir durum var Sisteme mekanik filtrasyon eksiği gibi elyaf ekleme şansın varsa ekle bakalım azalma olacak mı ?Birde Birkaç saat PS yi kapatınca su açılıyor mu onu dene ama elyaf koyduktan sonra. Eğer açılma olursa hava kabarcığı olduğuna kesin karar vermiş oluruz.

12. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Az miktarda hava kabarcığı vardı bu fotoları çektiğimde doğru. Hala su tamamlama ünitesini devreye sokamadığım için elle su ilave ediyorum su eksilmesinden kaynaklı kabarcıklar.Onun dışındada bir bulanıklık soz konusu ozellıkle su değişimlerinde tank birbirine giriyor.Elyafı bir deneyelim.Salyangozlar o kadar çoğaldıki özellikle camlardakiler görselliği bozuyor cidden.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fotoğraf iyi oldu, salyangozların güzelmiş, gördüğünü bulanık su salyangoz spermleri olmasın? :)

14. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Aman yarabbi tanka giren hamile çıkar diyosun..Nasıl yokedecem bu salyangozları

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bir adet filtre bag asacaksın sumpa, yoğun toplandıkları anlarda fırsat buldukça, kafana estikçe hortumla dip çekimi gibi çekeceksin. Tamamen yok olmazlar ama kontrol altında olurlar.

Sayfayı Paylaş