1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bulanık Su

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde semican tarafından 12 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. semican

semican

İsim:
    semican baydur
    Arkadaşlar akvaryumumu kuralı bir hafta oluyor içerisinde ciklet var. Yalnız 2 sorunum var.
    Birincisi akvaryumun arka camı aynalı ; cikletlerde aynadan sinir oluyor mekik dokuyorlar ayna önünde bunu nasıl engelleyebilirim .
    İkincisi akvaryumun suyu kokuyor vede bulanık nasıl geçrebilirim bulanıklığı.
    Şimdiden sağolun herkese iyi forumlar...

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryum haciminiz, filtrasyonunuz, filtre malzemeleriniz ve kaç adet balığınız var, bunlar hakkında bilgi veririseniz yardımcı olmaya çalışalım.

3. semican

semican

İsim:
    semican baydur
    110 litre hacmi, iç filtre kullanıyorum akvaryumcularda satılan 2li bir filtre. 12 tane balık var

4. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Semican, birincisi 110 litreye 12 balık çok fazla, ikincisi ise, akvaryumdaki bulanıklık ve koku yetersiz filtrasyondan ve yeni kuralan akvaryumlarda sık görünenen amonyaktan oluşur.

Acilen %50 su değişimi ile filtrenin su çıkışına karbon koyman gerekir,karbon kömürünü bir kadın çorabının içine alarak, iç filtrenin su çıkışının önüne koyarsan suyun berraklaşacak ve koku gidecektir.

Bu konuyu incele istersen, Temel hocamın tavsiyeleri ile arkadaşımız, senin konuna benzer olayda kurtulduğunu göreceksin.

http://www.akvaryumportali.com/vbi/showthread.php?6677-Su-Sapsar%FD-Oldu

5. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Akvaryum güneş görüyorsa yosunlanmadan,fazla yemlemeden veya gözünüzden kaçmış olabilir ölü bir balıktan kaynaklanabilir.

Ayrıca murer nickli abimin dediği gibi karbon kömürü kullanabilirsin ama bunun daha pratik yolu olarak iç filtrenin içindeki beyaz süngeri akvaryumcularda bulabileceğin karbon lu süngerler var rengi siyah oluyor onlar ile değiştirebilirsin.Ben kullanıyorum 50-75 kuruş arasında fiyatları.

6. semican

semican

İsim:
    semican baydur
    Filtrenin içindeki süngerler siyah baktım; filtreyi temizledim baya bir pislik çıktı. Dip çekimi yaptım %30 su değiştirdim biraz da olsa düzelme var suda.

Sayfayı Paylaş