1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

bulanık su

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde kutay tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum lütfen. Suyum bulanık diye 2217 filitrenin yerine 2078 aldım yine aynı sıkıntı var. Acaba ben nerede yalnış yapıyorum.125 50 60 ölçülerim.içinde 30 tane çiklıt var. 7 8 cm birazıda 4 5 cm.birde arka fon siyah.ışık larda 15 vat ikitane tasarruf lambası.acaba yalnışlık nerede.birde filtrenin içine ne tür malzemeler koymam lazım.4 sepetli. :smiley33: :yazik:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dış filtre dizilimi: 1-2 cm çaplarında lav kırıkları, elyaf, sünger, karbon kömür, elyaf. Akvaryuma bir adet sirkilasyon için kafa motoru veya iç filtre bağlanması gerekir. Ölçüler tek başına dış filtrenin sirkilasyon yapamayacağı boyutta.

Akvaryumun taban kumu nedir ve kum kalınlığı ne kadar ? Kumu artırmak gerekebilir.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Akvaryumu yeni mi kurdunuz ?

4. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Hayır yeni kurmadım flitreyi yeni aldım. Önce ehaım 2217 vardı. Yetmiyo diye 2078 aldım ama onda da aradığımı9 bulamadım

5. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Aslında sirkülasyon yapıyo gibi. Yani flitreyi sonuna kadar açınca pislikler emişe doru rahatlıkla gidiyo...ama emiş Yapmadan süzgeçin yanından geçiyo.Taban kumu bildiğimiz ince deniz çakılı 2 3 cm yüksekliğinde.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Demek istediğim dış filtrenin gücünün yeterli sirkilasyona yetmeyeceğidir. İlave bir sirkilasyon için motor bağlanırsa ve taban kumu daha ince yapıda dere kumu veya mercan kumu olursa iyi olur. Filtre malzemesi olarak dizilimi yukarda belirtilen gibi kullanırsanız sorun kalmaz diye düşünüyorum.

7. kutay

kutay

İsim:
    erdal yılmaz
    Hocam cevap alamadım. :ay:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hngi konuda cevap alamadığınızı anlamadım. Kafanıza takılanları sorun lütfen. :ay:

9. by_serdal

by_serdal

İsim:
    serdal sargın
    Filtre içerisinde Elyaf mevcut mu ? Değilse elyafı kalınlaştırın.

Sayfayı Paylaş