1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bulanıklık Akvaryum Suyu Problemi

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde sotolga tarafından 20 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı
    Akvaryum suyu bulanık, neden bulanır hakkında fikirlerinizi sormak istiyorum.

Arkadaşlar, akvaryum hakkında ne öğrendiysem herşeyi bu nete borçluyum. Daha önce japon beslememe rağmen esas zevke yeni yeni ulaşıyorum.

Tankım yaklaşık 400 litre, 5 er adet sarı mavi yunus, 1 vatoz, 2 adet ise balıkçıda gördüm beğendim birbirimizden etkilendik ama ne olduğunu bilmiyorum. Kuyruğu ve yüzgeçleri kırmızı geri kalan yerleri gri gibi balıkçı ciklet çöpçüsü dedi ama öyle bir tür yok sanırım neyse 2-3 gündür bualnıklık söz konusu nette doğal geçer dediler ama ne kadar doğru bilemiyorum konu hakkında yorumlarınız nedir acaba?

Teşekkürler

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Bulanıklık Akvaryum Suyu Problemi

Akvaryumun filtre sistemi, kullanilan yemler, su degisim araligi ve ne zaman yapildigi, filtre malzemeleri, dekor ve kum malzemeleri nelerdir?

Mobil ileti...

3. Okurt

Okurt

Yer:
    Çanakkale

Yeni kurulumsa normaldir, birde biraz daha fazla bilgi verirseniz cok iyi olur.

4. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı

Dediğim gibi yaklaşık 400 litre. 120x50x60 ölçüerinde, Jebo 818 4 sepetli 1200 dış filtre, Atman iç filtre, 2 adet 4 çıkışlı hava motorları, ıstıcı yani komple set kuralı daha 2 hafta gibi oldu. Balıkları atalı ise 4 gün oldu. Allah'a şükür balılçıklarım gayet güzel ve canlı durgun duran düşünen hiçbiri yok. Az önce biraz dip çekimi yaptım sanki 4 günlük tank için fazla pislik çıktı. Acaba yemi mi fazla atıyorum ama gözlüyorum daha yere düşmeden hepsini bitiriyorlar. Biraz daha bekleyip görücem bakalım.

5. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Merhaba Tolga,bey,

Yeni akvaryum unuz hayırlı olsun sağlıklı balıklar dilerim.. Akvaryum suyunu iki günde bir %10-15 arası su değiştirin belli bir güne kadar, ardından suyunuzu net bir şekilde görürsünüz aynısı bende oluyordu bulanıklık iki günde bir %10-15 arası su değiştirmeye başladım akvaryum cam gibi denemenizi tavsiye ederim...

Saygılar...

6. sotolga

sotolga

İsim:
    tolga sobacı

evet haklısın canım kardeşim
    dip çekimi yaptım gereçekten su da fark oldu birde 2gündür iç filtreyi sadece gündüzleri devamlı çalıştırıyorum dış filtre ile baraber sanki farkı oldu
    herşey balıkçıklarım için

7. gokseltr

gokseltr

İsim:
    Beger Artukdogan

Benim aklıma dış filtre malzeme diziliminizde sorun olabileceği geldi. Yine de yeni tanklarda olan bir durumda olabilir...

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Acaba iç filtre sadece gündüzleri çalıştığı içinmi...

Sayfayı Paylaş