1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bunlar Benim Ömrümü Yedi

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 4 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Ynt: Bunlar Benim Ömrümü Yedi

Sadece :alkis:

2. Hiper0ktivE

Hiper0ktivE

Maşallah çok sağlıklı görünüyorlar. Angel Fish'lerinize bayıldım. Ömrümde bu kadar güzel renklere sahip hiç görmemiştim :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sağol Murat, Senin akvaryum kurma hazırlığın vardı, ne dir durum? Umarım istediğin güzellikte bir akvaryum kurarsın. Bizimle bu aşamaları paylaşırsan seviniriz.
    Saygılar...

4. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER

Ne oburlarmış. :D

5. MR_EREN

MR_EREN

İsim:
    Eren Eroğlu
    Yeni bir video çektim. Sizlerle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz. Büyük akvaryuma geçtikten sonra bir süre akvaryumu kendi haline bırakmıştım. Artık iyice oturdu sayılır. Biraz benimbalıklara uygun omurgasız eklemeyi düşünüyorum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 15 Mayıs 2016
  6. tusan

tusan

Valla Helal Olsun Bunlar süper balıklar bende canlı doğuran besliyorum şimdi artık kendimden utanıyorum :cekingen: benimki akvaryum değil fanus :) benimki balık değil Sanki .Valla kıskandım bravo bilgi ve azim emek ister.emeğe saygı.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Başlıkta hata var kanımca :) Bu güzellik insanın ömrüne ömür katar valla ya.. Ben resimlere bakarken mest oldum , Temel abi hergün onlara saatlerce doya doya bakıyor artık aldığı keyfi düşünemiyorum.. Eline, emeğine sağlık ve bizle okyanus dünyanı paylaştığın içinde teşekkürler.. :helalolsun:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yorumlar için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar, inşallah yeni eklenecek balıklarla yeni videolarda buluşuruz burada. Akvaryumun adım adım kurulumunu aşağıdaki linkten görebilirsiniz.

Düzenleme: 15 Mayıs 2016
  9. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Merhabalar...

Temel bey biraz daha resife kaysa çok daha güzel olacağı inancındayım.
    Akvaryumun güncel fotoları (genel, yakın plan/makro) var mı?

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ufuk hocam selam,

Akvaryumu 900 litreye çıkardım malûm. Aslında aydınlatmadan akvaryumun dizaynına kadar reef için çok uygun. Fakat mâlum forumun ilerleme aşamasında bakamadım pek. Videolarda yeni akvaryumda çekilmiş olanlarda var.

Balıklar angel türü ve büyük tang olduğundan şu aşamada tam bir reef havasına sokamam. Fakat kafamda balıklarımla uyumlu ve bunların zarar vermeyeceği bazı soft mercan ve omurgasız eklemek yok değil.

Bakalım hocam, hayırlısı artık. Zaten yeni video ve canlı eklemeleri düşünüyorum. Uzun zamandır aynı balıklar bende yenileri eklenmiş olsa bile, akvaryum hacmi yeni türlere müsait.

İnşallah paylaşırız bunları.

Sizin o dahiyâne nano ne durumda ? Hocam siz biraz ondan fotoğraf ekleyin de gözümüz gönülümüz açılsın esas.

Saygılar...

11. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Teşekkürler...

Nano sorunsuz ileliyor.Yeni fotolarını çekip bir hafta, on gün içerisinde paylaşırım.Bu sefer omurgasızların/temizlik ekibinin fotolarını paylaşacağım.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıkları çıkardım arkadaşlar belirtmiştim daha önce. Balıklar Marınlıfe'de satmıyor arkadaşlar akvaryum kuracaklar sanırım onlara. Ben akvaryuma 4 parça soft mercan ekledim. Fakat nemolar çok güzel açan mercanları anemon sanıyor. Biraz etkilenselerde yine güzel açıyorlar. Bölge oluşturma ve yer beğenme çabaları devam ediyor. Yeni eklenen çift kolay uyum sağladı. Biraz hır gür çıksa da ortam yumuşadı.

Ekleyeceğim balık türlerine ve omurgasızlara karar verme aşamasındayım. Acelemiz yok, bakalım gelene , gidene bir karar vereceğim. Akvaryumun bu haline bir video çektim, kalabalık değil şimdilik idare edin. :D

Düzenleme: 15 Mayıs 2016
  13. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Harika olmuş abi. NEmolar çok güzel görünüyor, tang onlara karışmıyormu abi. Gariban tek başına kalmış :heyo:

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Haydeeee :horon: Kolbastı oynuyorlar nemolar :D

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler arkadaşlar, Tang tek başına kaldı, dikkat edin hala kuyruk neşterleri açık geziyor. Demek ki onun zoru benle. :D

Yanına balık eklerken başlayacak asıl hengame. Tabi kalkacağız altından bu hafta gelecek partiyi takipteyim. Akvaryumu günden güne dolduracağız.

Aslında perculalar hazırlıkta yumurtlama için, bu şartlarda ve düzenek kurmadan zor olsa da yavruları büyültmek denemek istiyoruım bir yandan.

16. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Temel abi,akvaryumun bu halide süper olmuş.Abi o değilde çıkardığın balıkların çok süperdi için nasıl el verdi.

Bu arada nemolar çok süper.
    Mbunasını,tanganyikası,**** akvaryumumu derken abi kararamı verdirdin.
    Yaza kesin deniz akvaryumu kuracam.Çok kafan ağrıyacak abi,ona göre.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ağrısın boş ver, sen kur yeter. Akvaryumdan balıkları çıkarırken çok zorlandım. Zaten Marınlıfe satmıyor, akvaryum kuracaklar şov amaçlı. Ama benim zayıf yanım galiba ilk defa bu kadar uzun süre bir türe ve aynı balıklara baktım. Yeni canlı yükü ile çok daha farklı bir akvaryum hedefliyorum.

Hayırlısı bakalım.

18. U.Uçar

U.Uçar

İsim:
    Ufuk UÇAR
    Bilhassa görsel paylaşım yapan hobicileri tebrik etmek lazım. :heyo: :heyo:Akvaryumdan tangı çıkarıp cromish ve/veya anthias sürüsü eklense mavi renk clam/tridacne, kırmızı brain coral, sarı renk yellow polip yada sun coral eklense bence daha renkli ve hareketli olur.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ufuk hocam selam,
    Merak etme her öneriyi yazıyorum şu an kenara , özgürüm nasıl olsa. Değerlendireceğim mutlaka.

Hocam inan kimse birşey ithal etmiyor bu ara esnaf boş, malum kıriz var.

Teşekkür ederim.

20. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Çok güzeller maşallah. Tebrik ederim Temel Abi.

Saygılar...

Sayfayı Paylaş