1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bunlarda Benim Bıcırıklar

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde bulentdm tarafından 8 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol
    3 gündür forma zaman geçiriyorum aranızda yeniyim yani ama dün gece mesaide olduğum için eve geç gittiğimde sp lerden birinin ağzının dolu olduğunu görünce sevinçten yorgun olmama rağmen 1 saat akvaryumu seyrettim. Gece çektiğim resimleri de sizinle paylaşmak istedim. Ağzı dolu sp bir türlü poz vermediği için çekemedim. Çektiğimde sizlerle paylaşmış olacağım.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 17 Mayıs 2015
  2. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Araba veya batık gemi balıklar için zararlıdır.Akvaryum hacmi ne kadar? Yavrularınızı inşallah sağlıklı büyütürsün

3. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol
    Merhaba akvaryumun hacmi 300 lt, araba ve gemi yaklaşık 1 yıldır akvaryum içinde. Fakat bir problem yaşamadım. Gerçekten zararı ilerde oluşturacaksa çıkartabilirim.

4. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Kaç tane balık mevcut tankında ayrıca gemilerini çıkarmanı tavsiye ederim yavruda alcaksın kısmetse çok daha iyi olur.Mantıklı düşün onların yüzdüğü ortamda araba olurmu:F

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Bülent Bey; bizlerin tavsiyesi doğal ortamı bozacak ekipmanların akvaryumda olmaması yönündedir. Akvaryum hacminiz şuan için yeterli olur ancak ileride balık sayınızı azaltmak zorunda kalabilirsiniz. Mavi yada siyah bir fon tankınızı çok daha güzel gösterecektir. Batık gemi den boşalan yer de balıklar için rahat bir yüzme alanı oluşturacaktır. Tercih sizin ancak kayaları da biraz düzenlerseniz seyir zevkinin kat be kat artacağı düşüncesindeyim. Sağlıklı balıklar dilerim.

Saygılarımla;

alper5959 bunu beğendi.
  6. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Bu arkdaşımızın akvaryumu size çok iyi olcak diye düşünüyorum bir göz geçirin derim.

7. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol
    Küçük balıklar araba içene girince çok güzel oluyor ama akşam eve gidince ilk işim arabayı çıkartmak olacak. bu arada akvaryumu geçen hafta sonu kurdum ama eşimin annesi rahatsızlandığı için alal acele çıkmak zorunda olduğum için eksiklikleri tamamlayamadım. arka fon konusunda strafor mu cama fon mu daha güzel olur. bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir.

8. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol
    Gerçekten seyir zevki açısından çok güzel olmuş bir şey daha danışmak istiyorum. Benim akvaryumda şuan tetra 700 dış motor var kapasitesi düşük kısmetse bu akşam satacağım. Yerine hangi dış motoru almamı tavsiye edersiniz. Şuan için dış motor yetersiz olduğundan iç motor da çalışıyor akvaryumda ama iç motoru çıkartmak istiyorum.

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Bülent Bey ilk olarak geçmiş olsun dileklerimi ileteyim. Tankınızda Yunus yavruları mevcut bu sebeple strafor fon hacminizi ciddi manada etkileyeceğinden Yunuslar için olumsuzluk teşkil eder. Strafor fon daha derin tanklarda ve yüksek hacimlerde daha mantıklı geliyor bana. Dış motora gelince Pekçok marka var ama Fiyat/Performans olarak Ben kullandığımı tavsiye ederim. JEBO 828 işinizi fazlasıyla görecektir. Demo olarak dolu geliyor ancak ekstra harcayacağınız 25-30 TL ile içini full olarak doldurabiliyorsunuz. Yani size toplamda 110-120 TL gibi bir maliyeti olur. Temin edeceğiniz harici bir hava motur ile de iç filtreyi çıkarıp daha sade bir görüntü elde edebilirsiniz.

10. bulentdm

bulentdm

İsim:
    Bülent Demirkol
    Fluval 305 Dış Filtre 1000 L/H dış filtreyi tavsiye edermisiniz.

11. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Bülent Bey; Tercih tabiki sizin eğer imkanlarınız dahilinde ise tercih edebilirsiniz. Fluval kullanıcıları da memnun. Ancak sonuçta bu göreceli bir kavram, Ben daha önce Atman kullanıyordum ama JEBO daha çok hoşuma gitti. Sonuçta bunlar mekanik parçaları olan cihazlar düşük ihtimal her elektronikte olduğu gibi bu ürünlerde de sıkıntılılar var. Biraz da şans işi yani.

12. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Aynen katılıyorum Şans işi eskiden tetratec kullanıyormuşsunuz ondan modelini yükseltin derim tetratec ex 1200 olabilir veya alabilirseniz 2400 ama fazla gelebilir 2400 size bağlı ne alcağınız ben neden modelini yükseltin dedim eskisinde ne olur ne biter ne yapılır bilirsiniz bu onun büyüyü sadece tecrübeniz devam eder yani.

13. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR
    Bülent bey, bence araba değil ama batık gemi akvaryumunuza ayrı bir hava katmış.Eğer salınım yapmıyorsa ve sp. için yuva görevi görebiliyorsa bence çıkarmayın sadece geminin sol tarafındaki kayaları biraz daha köşeye doğru kaydırıp bir araya toplarsanız daha güzel bir dekor elde etmiş olursunuz.Tabi Bekir in ve Polat ın dediklerinede saygı duyuyorum malum bu konu biraz zevk meselesi,ben sadece kendi fikrimi yazmak istedim Birde 300lt.de Bekir inde dediği gibi Jebo 828 iyi olur düşüncesindeyim.Saygılar.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    İlginç dekor yaratmak adına yaratıcı işlemeri severim ama gemi okyanusta batmış desek arabanın ne işi var okyanusun ortasında diye düşünürüz. Bu sonuçla kırmızı renk boyalı araba hariç gemi anlaşılabilir şekilde hoş duruyor.

Düzenleme: 17 Mayıs 2015
  15. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Bana biraz bizim istanbul boğazını anımsattı araba falan :DOnun dışında fena değil..Sağlıklı balıklar dilerim..

Sayfayı Paylaş