1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bunlarda benim Bitkilideki Bebeklerim

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde sonmohikanx tarafından 1 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan
    Bitkili atvaryuma heves edeli henüz 45 gün kadar oldu.Önceliri hiç bişey yapmadan bir ay kadar bekledim.Baktım bitkilerde gelişme yok denecek kadar az ve ben de mayalı sistem karbondioksit ve gübre vermeye başlayınca çoştular son 10 gün içinde. Tabi ben de zevkten dörtköşe olmuş durumdayım.Meleklerimde bir parti yumurta yaptı ama malesef melekler konusunda tecrübem olmadığından yavruları yaşatamadım.Şimdi ikinciye yumurtlamaya hazırlanıyorlar cama astığım fayansı temizleyip duruyorlar iki gündür insallah busefer yaşatacağıma inanıyorum yavruları.Bir de içindeki dekorlarım henüz yeni onlarda birazcık yosunlanmaya başlayıp daha doğal bir görünüm kazanınca değme keyfime...

Akvaryum ölçülerim 60x60x40

Ekli Dosyalar:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Bunlarda benim Bitkilideki Bebeklerim

Güzel bir peyzajı olmuş tebrikler. Yeni akvaryum henüz bitki sağlığı için biraz daha beklemek lazım. Bitkiler yayılırsa çok daha güzel olacak. Balıkların da maşallahı var.

3. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Çok doğal ve güzel bir akvaryum olmuş... Bravo ! :F

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Bitkileriniz geliştiğinde çok güzel görüntüler çıkacaktır.Birde arka fon yok galiba siyah fon kullanırsanız daha'da güzel olur.

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Maaşallah güzel bir akvaryum gerçekten.:nazar:

Melek yavrularını yaşatmak gerçekten zordur. Ama zamanla tecrübe kazanırsınız. Tabi forumdada biraz araştırma ,inceleme ve bilgilerden istifade etmeniz lazım.

6. sonmohikanx

sonmohikanx

İsim:
    serkan

arka fon kullanmayı bilerek tercih etmedim.arka sırada cripto balance bitkilerim var henüz boyları 10 cm kadar resimde görünmüyorlar ama yeni yeni suya adapte olup yaprak çıkarmaya başladılar.ektiğimden buyana bir durgunluk evresi geçiriyorlardı.araştırmalarımda bu bitkilerin2 ay kadar adaptasyondan sonra uzamaya başladıklarını duydum.sanırım bu doğru gibi.cripto larım uzadiğinda zaten arkayı katacaklar.hemen önlerindede resimde görünen zeytin ler var bir süre sonra arka görüneceğini sanmiyorum ama görünürse ozaman arkaya siyah fon yaparım.şimdilik sabırla gelişmeleri takip ediyorum

7. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım

Benim bildiğime göre melekler bitkiler ile anlaşamaz ama (?) :bilmem::bilmem:

Sayfayı Paylaş