1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bunu hiçbiriniz denememiştir :)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde alper5959 tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Bunu hiçbiriniz denememiştir :)

7-8 cm lik erkek ten ne bekliyorsun Fatih ? O erkek büyüyene kadar Alper vitesten atar. :D

alper5959 bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Niye abi beniim erkeklerim 8-9 cm idi. Takır takır yavru alıyordum her ay dişilerimden :) Çok büyük almaya gerek yok bence. Sen daha iyi bilirsin ama erkekte büyüdükçe aktifliği azalıyor.

alper5959 bunu beğendi.
  3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Eğer dişilerde aynı boylarda yada o boya yakınsa olabilir Fatih.Ama Alperin dişileri büyük.7-8 cm lik erkek baş edemez o dişilerle. Ayrıca büyüdükçe aktifliğinin azaldığını kim söyledi sana ? Belli bir yaşa kadar aktif olarak işini görür erkek.Ama adam gibi erkek olsun yeterki.Benim Sezgine verdiğim koloni 7 yaşındaydı ve erkeğin yanında tam 14-15 dişi vardı.Hergün birini hallediyordu.:)

alper5959 ve fth-94 bunu beğendi.
  4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Belli bir boya geldiğinde üreme duruyor. Erkeğin büyük olmasıda üremenin daha çabuk durmasına neden olur. Gerçi Alper bey bunlara o kadar bakarmı bilinmez :)

alper5959 bunu beğendi.
  5. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Bence yavru boydayken alınıp bir arada büyütülen kolonideki erkek 7-8 cm ye ulaşınca o kolonide iş görebilir.Ama daha sonradan eklenen 7-8 cm lik erkek pek iş görmez bence.

alper5959 bunu beğendi.
  6. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Olcay ağbi haklı Fatih :D baktım yumurtalar mantarlaşıyor benim iş sanırım olmuycak.Bugün bi erkek buldum yarın onu alıcam para bulabilirsem :D ben yunuslara bakıcam inadım hayvanlarımı seviyorum 9 aydır tek yavru dahi alamadım varsın alamayayım ama yarın kısmetse yeni erkeğemide alıcam daha olmazsa bi tane daha alıcam :D .Ayrıca 2. aldığım erkek değilmiş anüs vent kontrolü yapmadan almıştım.Nasıl böyle cahillik yaptım bilmiyorum kuyruklar aynı erkek gibi büyük , akvaryumda titreme yapıyor ama bugün yumurta döktü yani dişi çıktı :D :F şuan elimde 5 tane yumurta veren horozsuz tavuk misali dişilerim var :) Yani balıklarım tek erkek görmüş oda hayırsız çıkmış. 8 cm lik bir erkeğim zaten var ama dişilerim 17- 18 hatta 19 cm dişilerle nasıl baş etsin ? Denemeye bile kalkmıyor :D Yarın kısmetse bi erkek alıcam fotoyu koyarım alabilirsem...

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

17-18 cm dişilermi ? :( Kaç litre ki akvaryum ? Ben sarı prenses besliyorsun sandım erkeği ona göre yazdım. 17 cm dişiye en azından 15 cm bir erkek gerek...

Bir daha ki alacağın erkeği iyi incele. Anüs-vent ne var ne yok hepsine bak garantiye al işini :)

alper5959 bunu beğendi.
  8. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Evet Fatih hatta en son erkek diye aldığım 19 cm ve dişi. Akvaryum 460 litre. Yarın nekadar deliği varsa hepsini inceliycem artık :D ama alıcağam erkek çok iyi kafa yapmış. İnş yarın alabilirimde fotolarıda koyucam. Allah nasip edersede evimin tek bir odasını üretimhane yapıcam. Çünkü yunuslarda yavru vermeye başlarsa ayda 400 yavrudan aşağıya düşmem.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Alper elindeki dişilere adam gibi bir erkek bulursan ayda ne 400 ü ayda enaz 1000 yavru diyelim şuna.;)

Korkuyorum erkek bulamazsan yakında akvaryuma sen dalacaksın. :D:D:D:D

10. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ağbi ben bi dalarsam akvaryuma ne 1000 i 2000 diyelim şuna :D :F Allah kısmet ederse bugün alıp erkeği fotoyu koyucam ağbi.

11. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Alper şimdiden hayırlı olsun.Umarım en kısa zamanda sende yavru alırsın ve o murada sende erersin.

alper5959 bunu beğendi.
  12. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Acele etme bence kardeşim.Bazen biraz zaman gerekebilir.

alper5959 bunu beğendi.
  13. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Ya sarı prenseslerim artık çatır çatır başladı fakat yunuslarım için 9 aydır bekliyorumya orası canımı sıkıyor. Ama allahın izniyle bugün balığı alayım bundan sonra yunuslarımdan da çatır çatır başlıycam ve yavru almak için bu konudaki gibi garip garip şeyler denemiycem :D

14. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Kovada suni döllediklerinde bir gelişme varmı?İnşallah o alıcağın balıkla yavru alırsın..

alper5959 bunu beğendi.
  15. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Yok vallaha şuanlık 3-5 tane mantarlaşmamış kaldı elimde diğerlerinin hepsi mefta :por:

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Eğer bahsettiğin boyutlardaysa alırsın o kadar yavru. İnşallah adam akıllı bir erkek alırsın :) Bekliyoruz fotoğrafları.

alper5959 bunu beğendi.
  17. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Sonunda erkeğimi aldım dans: yunus krallığına başlıyorum :ay:

Olcay ağbi sen yine beğenmezsin ama yorumlarını bekliyorum artık bunuda beğenme sana :karete: :D

Bu erkek aynı senin bana gösterdiğin gibi baskın bi erkeğin yanındaydı onun için pek kendini gösteremiyordu arada kafa tutuyordu ağız ağıza ama benim akvaryumda açılır bu erkek...

Çok fena mutluyum bu arada erkeğime kavuştuğum için dans:

fth-94 bunu beğendi.
  18. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Oooo durmuş durmuş turnayı gözünden vurmuşsun. Hadi hayırlı olsun. Balığın maşallahı var.

alper5959 bunu beğendi.
  19. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Yok yok bu sefer beğendim Valla.Maaşallah güzel bir erkek.:nazar: Kafa,dudak ve vücut yapısı oldukça güzel. Birde dişileri dize getirebilirse yemede yanında yat. Ama buda fos çıkarsa artık yapacak bir şey yok.Mayonu paletleri ayarla,akvaryuma dalmaya hazırlan. :D:D:D

Alper akvaryumunda bundan başka erkek varmı şuan ? Eğer yoksa bir tanede p.. erkek at akvaryuma.Ortalığı kızıştırması için.;)

alper5959 bunu beğendi.
  20. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Sağolun Fatih ve Olcay ağbi beğenmişseniz mesele yok sevindim buna :) artık böyle saçma şeyler denemek zorunda kalmıycam. Ağbi bitane erkek var ama 9-10 cm arası. Onun bi faydası dokunmaz sanırım ama sen iste 1 tane daha erkek alayım ben Olcay ağbi :)

Ayrıca bugün itibariyle tüm yumurtalarım ruhlarını Allaha teslim etmiş bulunmaktadır. Bana heveslenip bu tür işlere boşuna kalkmayın. Arz ederim... :D

Sayfayı Paylaş