1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bunun ne olduğunu bulamadım. Yardım lutfen

Başlığı 'Genel Mercan Bakımı ve Kültürü' kategorisinde emarch tarafından 17 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    Merhaba, aşağıdaki resimdeki kahverengi yelpaze seklindeki yosun nedir? iyi midir? önlem alınması gerekiyor mi? bir arkadaşım balık önerdi bunun için ama yosunun adını merak ediyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. IMG_5230.JPG

2. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Şimdi gördüm. Kimse cevap yazmamış, boş kalmasın. Yelpaze yosunu desem, yeterince atmış olur muyum bilmem. Bende de var bunlardan Emrah bey, yaprak şeklinde. Ara sıra cımbızla ayıklıyorum, tangler girince akvaryuma yerler diye umuyorum...

TencoMelih ve emarch bunu beğendi.
  3. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu

Teşekkür ederim Nadir bey, Levent beyde de varmış... ben de artık çok önemsemiyorum.. Çoğalması da durdu..

Nadir bunu beğendi.
  4. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Bu arada bendeki kahverengi yaprak şekilli yosun olayı kendiliğinden bitti. Sanırım neden 28-29 derecelere varan sıcaklıkmış. Isı değerlerini 25,5-26 dereceye çekince kendiliğinden çok hızlı bir biçimde bitti. ;) Seninki de bu yüzden bitmiş olabilir mi?

emarch bunu beğendi.
  5. emarch

emarch

İsim:
    emrah aydogdu
    Nadir bey, bende devam ediyor fakat yeni açan yok. eskilerde renk değiştirdi. Kararıp kendi kendine kopuyor. Ama hatırı sayılır hala var.

Nadir bunu beğendi.
  6. Nadir

Nadir

Yer:
    Karabük/SAFRANBOLU
    İsim:
    Nadir AYAĞ
    Neyse yeni açmasın, belki zamanla onlar da gider. Lambaları değiştirmenin de zamanı geldi artık. ;) Bir de benim farklı olarak clove polip kayası eklendi akvaryuma. Belkide yosunu onun salgıladığı bir şeyler durdurmuştur, ne dersin? Benim conchların yosun bulaştırma meselesine benzedi galiba.

emarch bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş