1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

(Burhanercan) Tropheus Nkonde Bright Yellow

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde BURHANERCAN tarafından 4 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. BURHANERCAN

BURHANERCAN

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    BURHAN ERCAN
    Merhaba arkadaşlar,

Tropheus sevdalısı olarak bende bir tanıtımda bulunmak istedim.

Maaşallahlarınız eksik etmemini rica ederim.

Kapasite (litre): 420 Litre + 130 Litre Sump

Malzemeler:
    AquaMedic OR3500 sump motoru
    Eheim Jager 300 Watt Isıtıcı
    Tetra 25 Watt Isıtıcı
    Fosil kaya(40 kg civarı)
    AQUA Medic kalsiyum karbonatlı kum + Argonit Kum

Akvaryum Bakımı: Her salı ve cumartesi su değişimi + Zamanı gelince Dip çekimi

Kullanılan Yemler: Yemler yeniden güncellenecektir. Hala eski mevcut yemlerimden kalanlarla yola devam.
    1. Dainichi Cichlid Color Fx Baby Sinking
    2. NLS Thera+A 1mm
    3. Tropical Super Spirulina Forte Granulat
    4. Tetra Phyll
    5. Sera Flora
    6. Tetra Veggie Spirulina-Flakes
    7. Hikari Cıchlıd Gold
    8. Dainichi Cichlid Veggie Deluxe SMALL
    9. Hikari Cıchld Excel
    10. Tetra Pro Vegetable

Nasip olurda Yavrularım olursa diye takviye olarak
    1. Tropical Super Spirulina Forte Mini Granulat
    2. Tropical Microvit Spirulina
    3. NLS Thera+A 0,5mm

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Gerekli olmadıkça hiç bir katkı maddesi Kullanılmayacaktır.
    Eheim Biomech-Substrat-Seramik-Elyaf-Sünger
    Malzeme torbaları

Su hazırlayıcılar (Bakteri kültürü,Crystal clear,Easy Balance)
    Apı Stress coat+ - Seachem Prime - Stress Guard - Am Guard - Micro Bacter 7 - Seachem Metroplex vs..

Yukarıda görmüş olduğunuz akvaryumum faaliyette olup içerisinde 4 erkek 16 dişi olmak üzere toplam 20 adetlik Tropheus nkonde brıght yellow beslemekteyim arkadaşlar.

İşte video linki;
    [video=youtube;1ZbTD-bI1I4]http://www.youtube.com/watch?v=1ZbTD-bI1I4[/video]

Yukarıdaki akvaryumu yenilemeyi düşündüğümden yakın bir zamanda evime ulaşmasını beklediğim 3D fonlu yeni bir akvaryum yaptırmaktayım.

Bu akvaryumu elden çıkarıp tekrar tek bir akvaryumla evimde yolculuğa devam etmeyi
    düşünüyorum.

Yeni akvaryumdaki kriterler şu şekilde olacaktır.

1- Akvaryum ebatları 130 x 70 x 60 şeklinde olacaktır.

2- Demir profil üzerine mebran mobilya seçilmiştir.

3- Taç sisteminin kalınlığı azaltılarak kapaklar dahil 10 cm olacaktır.

4- 10 mm. Rodajlı camdan siyah silikonla yapılacaktır.

5- Taç kısmındaki kapak sistemi çift taraflı olup amortisörlü olacaktır.

6- Akvaryumun alt mobilyası (Çocuklara karşı korumalı) Click kapaklı olacaktır.

7- Sump bölümünde ışıklandırma olacaktır.

8- Sump sistemi 110 cm boyunda 50 cm derinliğinde ve 40 cm yüksekliğinde olup, kafa motoru dahil olmak üzere 3 bölmeden oluşacak olup kalan son bölüm yavruluk yada karantina tankı olarak kullanabileceğim bir sistem oluşturulacaktır.

9- Sumpta yağmurlama sistemi yapılmayacaktır su sesini en aza indirmek istediğimden dolayı.

10- Akvaryuma karşıdan bakıldığında 3D fon dışında herhangi bir şey görünmeyecektir.

11- Akvaryum ışıklandırmasını yaptırmadım sanırım LED ışık yaptıracağım ( Emin değilim Fikirlere açığım arkadaşlar )

12- Akvaryum ve sump bölümünde mutlaka buhar camları olacaktır.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar lütfen olumlu olumsuz tüm görüşlerinizi bildirirseniz memnun olurum.

Maaşallahları eksik etmeyi unutmayalım lütfen.

alper5959, ozgun_cyprus, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: (Burhanercan) Tropheus Nkonde Bright Yellow

Burhan hocam öncelikle seni tekrar yeni bir türle hobiye devam ederek aramızda görmek sevindirici.Özenle en ufak detayına kadar hazırlanıp kurulmuş süper bir akvaryum olmuş.Hobiye verdiğin değer ve özen tüm karelerde açıkca belli.:nazar::nazar:

Balıklara söylenecek bir kelime bulamıyorum MaşAllah :nazar:Rabbim sağlıklı ve bol yavrular almanızı nasip etsin.

BURHANERCAN bunu beğendi.
  3. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Yeni tür yeni şans olsun bol bol yavrunuz olsun inşallah...super:gifsuper:gifsuper:gif:ay::ay::ay::ay::nazar::nazar::nazar:

4. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Ayrıntılı tanıtımınız için teşekkürler.:nazar: Balıklarınız harika görünüyor:nazar: maşallah. Merak ettiğim bir tür yeni video ve fotoğrafları merakla bekliyorum.

5. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Burhan abi, öncelikle hoş geldin. Güzel balıklarını ve titiz kurulumunu ayrıntılarıyla bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim. İnşallah Güncel halleriyle bekliyoruz yenilikleri.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah maşallah.:nazar: Temiz işcilik, düzgün kurulum ve şirin kedi. Her şey tamam. Ellerinize sağlık.

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Abi hayırdır hiç bir sorun yokken nasıl oldu böyle birden şaştım. Başın sağolsun. Gözlemlediğin herhangi bir durum var mı?

8. BURHANERCAN

BURHANERCAN

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    BURHAN ERCAN

Valla bekir kardeşim ortada birşey yokken birden taş kesti sanki kafamı kaldırdım ki dipte can çekişiyordu ne olduğunu anlamadım valla.

Maşallah demek ne kadar zor birşey anlamıyorum ya.

9. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Allah allah, görünürde herhangi bir sorunda yok. Bunla kalsın inşallah talihsizlik. Rabbim bir daha yaşatmasın.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Burhan Bey, balığınıza üzüldüm öncelikle.

Ancak bırakalım lütfen ''zormu maşallah demek'' ifadelerini. İnanmıyor olsam da mesaj yazanlar maşallah demiş demeyen yok ayrıca baktınız mı? 300 USD para verdiğim balık değil balıklar öldü ve ölecektir de.

İlk defa Tropheus görmüşüz muamelesi yapıyorsunuz bize.

11. BURHANERCAN

BURHANERCAN

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    BURHAN ERCAN

Bu ne hışım Temel bey niye bu kadar üstünüze alındınız anlamadım. Genel ortaya yazıyorum yazan 3-5 kişi ise okuyup inceleyen onlarca insan vardır elbette sizde bunu bilemezsiniz. Ben nazara geldiğini düşündüm olay sadece bu.

Siz bence abartıyorsunuz ilk defa tropheus gördüğünüzü ifade eden bir cümlem olmadı böyle birşey de ima etmedim. Üzüntümü dile getirdim ve göze geldiğini belirtmek istedim.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Anlamıyor değilim ancak ben akvaryumunu an an paylaşan biriyim ve ne yaşadım ne de gördüm. Bir örnek vereyim; 200 USD verdim 2 adet Picasso percula aldım ve 4 adet True percula aldım 200 lira daha vererek. Foruma konu açtım yeni daha, daha uçaktan yeni inmiş balıklar olmasına rağmen konu açtım. Fotoğrafları koydum 2 saat sonra 2 tanesi öldü, sabah 2 tane daha öldü.

Fakat esnaf dedi ki ''alma Temel otursunlar görelim'' Ben aldım tabii ama bugün öğrendim ki aldığım akvaryumdaki 30 adet percula da yoldaki amonyak yüzünden ölmüş. O an ilk konu ardından ben de nazar diye mi düşünmeliydim?

Anlamsız ölümler olabilir, hatta inanmasam da nazar veya değil ölümler olabilir ancak hobi görseldir ve sadece senin gördüğün...başkaları tarafından görülüp taktir edilmeyen akvaryum canlıları da seni tatmin etmez. İnşallah tekrarını yaşamazsınız diyorum...

13. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Geçmiş olsun.Balıklarım öldüğünde ben de çok üzülmüştüm.Bazen böyle şeyler oluyor işte.Anlamsız,durduk yere sapasağlam,gencecik insanlar ölüp gidiyor.Hayat böyle bir şey işte."Allah tekrarını yaşatmasın" diyeceğim ancak ölüm haktır,gerçektir.Allah zamansız ölüm vermesin diyeyim ben.

Balıklarınız ve akvaryumunuz çok güzelmiş maaşallah.Umarım yeni akvaryumunuzda daha da güzelini yaparsınız :)

14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Burhan hocam geçmiş olsun.Üzücü bir durum.Herşeyde bir hayır vardır.Bu gibi üzücü durumların sizi yıldırmayacağı düşüncesindeyim.İnşAllah bir daha böyle olaylara karşılaşmazsınız.

Sağlıklı kayıpsız bol yavrular almanız dileğiyle.

15. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Burhan akvaryumunda son durum ne. Diğer balıkları gözlemliyormusun sıkıntı yoktur inşAllah.

16. BURHANERCAN

BURHANERCAN

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    BURHAN ERCAN

Teşekkürler arkadaşlar inşallah bundan sonraki süreçte kayıp yaşamam ve bu güzelliklerle yoluma devam edebilirim.

17. Yılan Avcısı

Yılan Avcısı

İsim:
    Üzeyir demir

Burhan kardeşim son durum nedir?Bizimle paylaşırmısınız planda yeni akvaryum vardı onla ilgili ne gibi gelişmeler oldu paylaşırsan seviniriz.Bu arada geçmiş olsun umarım bir daha kayıp yaşamazsınız.

18. BURHANERCAN

BURHANERCAN

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    BURHAN ERCAN

Merhaba üzeyir abi umarım yardımcı olur bolca foto yükledim soruları olan arkadaşlara elimden gelen yardımı yapabilirim arkadaşlar.

Boyut (cm): 130 * 70 * 60 + Sump 110 * 50 * 40

Kapasite (litre): 546 litre + 220 litre : 766 Litre Brüt.

Canlılar: Tropheus Nkonde Brıght Yellow

Akvaryum mebran olup ön cam clear 'dır.

Sump sistemi yavruluk , karantina ve dinlenme tankı olarak kullanılabilecek şekilde düzenlenmiştir.

demeyi lütfen esirgemeyeniz.

19. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Çok güzel görünüyor maşallah.Ancak tek beğenmediğim kısım arka dekor.O da çok güzel olmuş ancak çok fazla alan kaplamış.Balıkların yüzecek alanları epeyce bir gitmiş.Ben şahsen daha farklı yapardım.Ancak her şey zevk meselesi.Görünüş olarak çok güzel.Hakkınızı teslim etmem gerek.Bakalım ben haftasonu gelen tankıma nasıl bir şey yapabileceğim?Umarım elime yüzüme bulaştırmam :bilmem:

20. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Öncelikle Kocaman bir MAŞALLAH diyeyim...
    Umarım daha fazla kayıp yaşamazsınız...tek merakım arka fonun kapladığı alan ve arkasında kalan boşlukta birikecek yem ve dışkı artıklarının nitrata yol açma ihtimali...Fon görsel anlamda çok güzel olsada oluşabilecek sorunlar var gibi göründü bana...takdir sizin bize dışardan gördüklerimizi yazmak düşer...

Sump ta kullanılana filtrasyon malzemeleri sanki yıllarca remizlesende görevlerini yapacak gibiler. çok iyi düşünülmüş..

kedinizde pek bir karizma...

Sayfayı Paylaş