1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Bursa'da ki bitkili akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde turqer tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Herkese merhabalar...

Murat Hocamın desteğiyle Bursa' da kurmuş olduğum bitkili akvaryumu sizlerle paylaşabilmenin mutluluğu içerisindeyim...( Sonundaa :D )

Şu an İstanbul'da olduğumdan dolayı yeni fotoğraf ekleyemiyorum fakat bir kaç gün sonra yeni fotoğraflarla konuyu güncelleyeceğim. Fotoğraf kurulumdan hemen sonra çekilmiştir.

Her ne kadar istediğim şeyi yapamamış olsamda ve bana göre basit olmuş olsada şimdilik durum budur...

Sadece tek fotoğraf :)

Konuyu zamanında açamağıdım için kusura bakmayın Murat Hocam. İstanbul'a gelince bilgisayar başında fazla kalamıyorum. :hasta:

james_34 bunu beğendi.
  2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Hiç kötü sayılmaz. Ama düzenlenebilir. : ) Yeni dizayn güzel olacaktır biraz karışıklık var bana göre. Ama zevkler tartışılmaz. : )

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Hiçte kötü görünmüyor Türker, biraz kırmızı bitki ile desteklenirse dahada iyi olur....

Ellerine sağlık....

4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    TÜrker ne oldu bu akvaryum? 2 cevapla kapandı gitti konu?

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Çok enteresan valla.. Bu konular nasıl gözden kaçmış.. Türker'cim daha ne olsun Wallichi'ler ben burdayım olay kontrolümüz altında diyorlar resmen :) Tabii son durum nedir bu sıcaklarda onuda görmek gerek tabii ki...

6. mustafa karaeli

mustafa karaeli

İsim:
    MUSTAFA KARAELİ
    Türker ellerine sağlık.Bu bitkili tankları görünce insanın bir tane kurası geliyor.Tam olarak istediğini yapamadığını ve basit bir kurulum olduğunu yazmışsın.Gözden kaçırdığın bir şey var bence.Harcadığın EMEK.Bence emek verilerek alın teri ile oluşturulan her şey mükemmeldir.

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Erman Abi, Volkan Abi, Mustafa Abi değerli yorumlarınız için çok teşekkürler. Öncelikle söylemeliyim ki akvaryum artık İstanbul'da. Taa oralardan akvaryum taşıyoruz artık. :)
    Tatil dolayısıyla akvaryumu Bursa'da bırakmama kararı aldım.

Yaklaşık 2 aylık bir süreçte bitkilerin gelişimi çok güzeldi. Sadece wallichiler biraz cılızlaşmıştı. Bunun nedenleride Murat Hocamın o muhteşem tankındaki kadar iyi beslenmemeleri ve havanın oldukça sıcak olması sanırım. Hacim küçük olduğundan sıkıntı fazla oluyor.

Önümüzdeki günlerde nano bitkili kurmak istiyorum bu akvaryumdaki bazı bitkilerle ve başka bitkilerle. Özel ve güzel olsun, yavaş gelişsin istiyorum. Şu üşengeçliğimden bir kurtulabilirsem eğer olacak inşallah...

Mesajlara geç cevap verdiğim için özür dilerim. Foruma bile pek giremedim son zamanlarda. Baş belası yaz okulu, sınavlar vs derken çok sıkıcı bir yaz geçirdim...

mustafa karaeli ve Erman Pehlivan bunu beğendi.
  8. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Galiba artık hürgenerallik başlamış , İstanbul falan dediğine göre :) Tatil senin de hakkın tabi :)

Türker, büyük tankı yap bitkili. Küçük tanktan çok daha fazla sarıyor , bırak artık şu cichlidleri :)

Akvaryumun son halini de yeni karelerle bekliyoruz.

Üşengeçlikte üstüme tanımam hala Co2'yi halletmedim :) Murat abi de onaylar zaten bu durumumu :)

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Can abi 1 aydır co2 doldurtacaksın :F Ben gittim doldurdum artık. Yeri kolay. Zaten sen gidene kadar benimkide boşalır. Beraber gideriz :F :F :F

Türker abi bu arada tank çok güzel görünüyor. Fakat şuandaki durumunu çok merak ediyorum...

10. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    icraat isteriz. :D Resim yokmu tankın güncel halinden?

11. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Akvaryumu arabayla taşırken haliyle suyu azaltmıştım. Eve gelince biraz su ekledim, şimdilik öyle duruyor. Bir kaç gün içinde nano kuracağım bu akvaryumdaki bazı bitkileride kullanarak. İnşallah onun fotoğrafını paylaşacağım. Bu akvaryumun şimdiki halini paylaşsam 7 köyden kovuluruz valla. :)

Can Abi ben malawilerimden biraz zor vazgeçerim. İlk göz ağrımız ne de olsa. :)

12. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Valla Türker'cim tebrik ederim.. Bursa'dan İstanbula akvaryum taşımaya üşenmiyosun ufak büyük farketmiyor bide gelmiş üşengeçlikten bahsediyosun. :) Ben burda olduğum sürece kimse üşengeçlikten bahsetmesin.. :)))))

Sayfayı Paylaş