1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Buyrun belgesel ziyafetine

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Emrah Ece tarafından 30 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Verdiğim linklerde Güney amerika Yucatan bölgesindeki mağaralar konu edilmiş, bbc nin planet earth belgeseli, bakın bakalım balıkları tanıyabilecekmisiniz ama belgeselden aktardığım bölümler sonuna kadar izlenecek, Velifera hayranlarına duyurulur yelken gösterisinin babası burda :D üstelik doğal ortamından.
    ikinci linkteki balıklar ise sanırım yine molly cinsinden üstelik bu sular zehir gibi asitli

http://www.youtube.com/watch?v=dXxI8ulaVmg&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=K_jGtf09BKA&feature=related

2. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Emrah Veliferlara bayıldım... Toparlan Yucatan'a gidiyoruz...

3. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Sana dedim geçenlerde ama sen bana ''b..lu derede gambusya toplama'' görevi verdin :D
    ciddeten veliferaların yelken gösterisi mükemmel bir seramoni
    bu arada ortama dikkat ettiysen yosunlar süper java moss halt etmiş

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.youtube.com/watch?v=0BC4AGuMzTU
    bu dahada çok balık gösteriyor birde buna bakın ;)

4. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Ya Emrah izleyemedim videoları ama yorumumu yapayım yine de geri kalmayayım:
    Sen ilk önce Java Moss'u üret de ondan sonra bunlara başlarız haha:
    Kızıyorsun değil mi?Kızmıyorsan birdaha yazmam böyle şeyler :D :hasta:
    Abdullah abi,topladığımız yosunlardan çok olanın cinsinin Java olduğunu düşünmeye başladım nedense...
    Su ortamına adaptasyonlarının gözlemliyorum şu anda...

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Kara yosunu ise suyun içinde çürür cem, kızmıyorum ama yinede devam edebilirsin :D
    videoları neden göremedin youtube jackerinmi yok haha:
    Jawa moss u üretemediğimi söylemişsin ama ben o mosslar aldığımda 3 pet bardaktı şu anda en az 6 doldurur, kimmiş üretemeyen benmi yoksa senmi ? haha:
    (videoları mutlaka izle muhteşem veliferalar var)

6. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    İlkini izledim.Vay anasını dedirtecek çok şey var...
    Sen hala pet bardak ile mi ölçüyorsun Moss'u?Kiloya döndüm ben :D
    Adapte olmaya çalışıyorlar işte bu aralar napaluda ;)
    Kapağını kapatınca baya baya tropik iklime döndü içerisi,buhar yaptı camlara falan,güzel oldu :)

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Haydi maşallah o zaman :)

8. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    http://www.youtube.com/watch?v=1QPiF4-iu6g&feature=related

Dünya'nın ilk ve tek cyborg'u.Ciddiyim,adamlar canlı fare beyni dokusu ile robotu birleştirmişler.Açıklamasına göre öğrenebilen tek robotmuş.Farklı fare beyinleri denediklerinde hepsi farklı davranmış.Ağzım açık kaldı şahsen...

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Veliferalar ? ateş:

10. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Evet haklısın,onlar da güzel :D

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Emrah videolar süper valla.. paylaşım için teşekkürler.. veliferalar haarikaydı.. moss'ların bir ortamı bu kadar güzel gösterebileceğini düşünmemiştim... o moss'un türü nedir ? Abdullah görmesin orda ki ördeğin veliferalara dalış yaptığını yüreğine iner :D :D

12. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    :D yok o veliferaları görünce su kuşunu unuttu :D toparlan yucatana gidiyoruz diyor

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    ona yorum yapmayınca görmedi zannettim bence kesin görmedi :D bu akvaryum hastalığınında tedavi merkezi yok ki , yakında tırlatıcaz forumca :D

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Evet kafayı yiyecem bende, geçenlerde bir müşterimizin katalog işi vardı bende o firmaya gittim toplantı salonuna girdik oturduk herkez ciddi ciddi iş konuşuyordu fakat ben duramıyordum devamlı dönüp dönüp arkama bakıyorum :D nedenmi ? arkamda 1800 litrelik dev bir deniz akvaryumu içinde 70 cm lik müren,aslan balığı, bi ton küçük deniz balığı ben yerimde durabilirmiyim, katalogtan bahsediyordukki şirket yetkililerinden biri dışarı çıkmak zorunda kaldı ve az bir sessizlik oldu ben patlattım soruyu ''Afedersiniz akvaryum kimin merakı ?'' soruya bak aslında benim merakım :D
    şirket sahibi benim akvaryumum bu dedi, toplantının ortasında balık muhabbeti başladı utanmadım kalktım telefonla resimlerini bile çektim, beyefendinin anlattığına göre köpekbalığı daha sonra yunus bile beslemiş ama yaşatamamış çok dehşet bir akvaryumdu aklım kaldı.

15. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Emrah madem merak etmişsin söyliim.Bizim köydeki su depolarında da oluyor o yosundan.Akvaryuma dokundurmayacağın bir tür.Sümük gibi birşey ama sert.İğrenç birşey yani bana göre...

16. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Ördek veliferalara mı dalmış... Yah garibim hala yediği yelken tokadının acısının geçmesini bekliyordur... :D

17. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Cem söylediğin yosun türünü tahmin edebiliyorum ülkemizde bolca var :) Ama bu ondan değil bu daha sağlam birşey bana kalırsa kendini akıntıya kaptıracak birşeye benzemiyor.
    Abdullah abi kuşa yelken sökmez :D Kapmıştır veliferayı.

18. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Emrah gelip de benim akvaryumdan bir erkek velifera almayı denesene... Patlatsın eline bir Osmanlı Yelkenlisi yelkeni de aklın başına gelsin... :D

Cem,

Demiştim ya o yosunlardan bana Üsküdar'da bir akvaryumcu iteledi diye... Geçen gün gittiğimde o yosunlardan kalanlar hala duruyordu ancak mahv-ı perişandı halleri... Kapkahverengi olmuşlardı...

19. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Abdullah abiii montz: sende benim bilmediğim bir yosunmu var pala:

20. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Vardı... Ama işte o Cem'in bahsettiği yosundu... "Kazık" formatında... ağla:

Sayfayı Paylaş