1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cüce denizatı üretiminde başarı...

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Üretim Forumu' kategorisinde Montimahir tarafından 24 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 22 Mayıs 2016
    basma tulumba, Okurt, TencoMelih ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Mahir suratı da cüceye benziyor sahiden ama çok daha sevimli geldi bana. Bu türün üzerine eğilip bunlara özel tanklar kurmak da zevkli olur kanımca.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Benimde çok hoşuma gitti, ülkemize bu türler geliyor mu acaba?

4. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Gelse de uzun vadede yaşatabilecek hobici olduğunu düşünmüyorum. Gelmesin daha iyi :).

Ontheway, harfuzmani ve veysel bunu beğendi.
  5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ben varım ya :)

erdoganv, veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bende varım...:D

harfuzmani bunu beğendi.
  7. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Atları çok severim reidi besledim verdim.Şimdide Tiger tail(comes)besleyeceğim. Ondan sonradA barbouriyi besleyeceğim gelmiyor ama üreten var ondan alıyorum ;)

8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Kesinlikle katılıyorum. Icine pipe fish de koyarsin 10 numara olur.

9. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Kopya çekmeyelim azcık yaratıcı olalım. :D
    Barış bey üreten kişi kimdir, paylaşabilir misiniz.Bende bir çift var, değişik renk ve çeşitlerde bir kaç çift daha edinmek istyorum.

erdoganv, basma tulumba, veysel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Seninki saylanmaz refi o :D
    akıntı yoksa bir de deniz anası çeşidi var çok güzel bir tür. Kumun üstünde yaşıyor. Oldu mu sana 11 numara. Sana bir de glove polip lazım oraya renk katar.

11. nhtkmn

nhtkmn

Yer:
    Kadıköy
    İsim:
    Nihat EKMEN
    Maşallah Hakan bey, tankınızdan, uygulamalarınızdan ve tankınıza hakimiyetinizden feyz alıyorum.

Elinize, bilginize ve tecrübenize sağlık.

12. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Refinin ilk zamanları bu, şu anda caluperalar hak getire, her yeri sardılar.O yüzden renk belli her yer yeşil. :)

erdoganv bunu beğendi.
  13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bursalı olduğunu hemen belli edeceksin yani. Mobilya da beyaz ;)

ka2n bunu beğendi.
  14. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Akvaryumcudan alıyorum ben reidi geitiriyor sarı,siyah geçen beyazda gördüm.Hystrix seahorseda gelmişti...Üretim bunlar çıkarılması kısıtlı zaten vahşi bulunmuyor.
    Üretende deniz şişman...comes,kuda,barbouri,reidi vs şuan elinde comes var barbourinin ilk yavruları şehir akvaryumlarına satılmış alamadım bir dahakine inş. :) renk değilde desnleri çok güzel comes tiger tail yani...barbouride zebra burunlu..renk brezilyalı reidide güzel...

Yanına palyaçoda ,kardinalde,pipefishde,özellikle razorfish çok yakışıyor...

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 20 Ocak 2015
    harfuzmani bunu beğendi.
  15. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Deniz atları için bamboo alg tavsiye ederim.Anca siparişle alabiliyoruz malesef alg getiren akvaryumcu yok.

16. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Deniz Beyin ürettiğini biliyorum ancak fiyatları bir hayli yüksek.İthalattan gelenlerin fiyatı çok daha makul oluyor fakat bizim buralara gelene kadar kalmıyor.

17. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Bluestripe pipefish gördüm sanki :) bende arıyorum ondan cüce püpefishlerden olması avantaj beslemede gerektirmiyor pek..

İthal deniz atlarıda 150tl yerli üretimlerde aynı fiyat.her yerdede Aynı fiyat olmuyor biliyorsunuzdur.Bende uygununu araştırıyorum ithal reeflandda uygun üretim deniz beyde.ithaller deniz beyde pahalı mesela.

18. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Bir ara denk gelmişti ve iki adet almıştım bu balıklardan.Ama şuan hayatta olan diğerini tacizler sonrasında kısa sürede öldürdü.Beslenmesine özen göstermiyorum, deniz atlarıyla birlikte olduğundan 2-3 günde bir donmuş yem çeşitleri, naupli ve zenginleştirilmiş yetişkin artemia veriyorum.Uzun zamandır hayatta olmaları keyiflerinin yerinde olduğunu gösterir.Bu arada pipe fish ciddi besin tüketiyor.Tabi ben bunları refide beslediğim için sık beslemiyorum, ileride niyetim hiç yem atmamak.
    Bu arada deniz atı beslemek isteyenlere tavsiyem lütfen bu hayvanları alıp normal tanklarda beslemeye çalışarak öldürmeyin.Gerçekten hevesiniz var ise hiç olmazsa ufak bir nano kurup orada bakın.

veysel, nhtkmn ve poseidon bunu beğendi.
  19. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Biraz öyle oldu. :D
    ImageUploadedByTapatalk1421748905.667199.jpg

Pennywise, TencoMelih, nhtkmn ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  20. poseidon

poseidon

İsim:
    Barış
    Ben ayrı 250litrelik akvaryumda bakıyorum.sadece algler,deniz atları,palyaço,pipefish...cüce at olmadıkları için epey büyüyorlar 15-20cm..50 gallon akvaryum gerekiyor.Nanoda bakılmasını tavsiye etmiyorum hem su değerleri bozuluyor ve deniz atları hlle hastalığına yakalanıp ölüyor.

harfuzmani bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş