1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cüce Vatoz Erkekte Tık yok

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde JimihumunukuapuA tarafından 14 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. JimihumunukuapuA

JimihumunukuapuA

İsim:
    OZan
    Dişi diye aldıgım vatoz la erkek vatozumda tık yok 1 bucuk senedir. Yeni aldıgım boş akvaryuma koydum .Bir sorum daha olacak arkadaslar yeni keselerini kaybetmiş yunus yavrularını koydugumda sorun yaşar mıyım ?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 15 Mayıs 2015
  2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Cevap: Cüce Vatoz

Bir tane deniz kabuğu yada testi koyun akvaryumun içine.. Onlara loş bir ortam hazırlayın.. Hatta gazete ile bile kapatabilirsiniz.. Yem verin sadece fazlada ilgilenmeyin.. Rahat bırakıldıkları ve iyi beslediğiniz takdirde istediğinizi size verebilirler.. Bol hava ve içerde sirkülasyon yapıcak ufak bir filtrede eklerseniz , doğal ortamlarını taklit etmiş olursunuz.. Kesesini yeni kaybetmiş yavrularla vatozlarınız arasında hiçbişey geçmez rahat olabilirsiniz.. Ama yunus yavruları çabuk büyüyüp vatoz yavrularınızı yiyebilirler..

3. müslim

müslim

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    müslim kavak
    Ben cüce vatozların yavru tropları öldürdüğüne birebir şahit oldum.Özellikle gece ışıklar kapandığında.

4. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Öncelikle vatozların cüce olup olmadığı bile belli olmuyor, onu söylemeliyim. Erkekte boynuzlar var mı?

5. farukzafer

farukzafer

İsim:
    Faruk Zafer
    Balığın cinsiyeti için biraz daha büyümesini bekleyin.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Katılıyorum...temo19

7. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bir buçuk senedir beklediğini yazmış arkadaş. Cüce vatozun erişkinliğe ulaşması, hatta yavru vermesi için gayet uzun bir süre.

8. kayabc

kayabc

En sondaki resim bıyıkları olan erkek vatoz ilk resimdeki bana göre fotograftan tam net değil ama uç kısımlarında bıyık göremedim bıyık yoksa dişidir ayrıca akvaryumunuzda vatoz üretim küpü yani ağız genişliği 3-4 cm olan küplerden olması gerekir yoksa yavru alamazsınız ayrıca vatoz balığı kesinlikle hiç bir zaman ne balık nede kendi yavrusunu yemez rahatlıkla yunus yavrusunu salabilirsiniz. Saygılar.

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Bu vatoz hala fotoğrafta görüldüğü gibi ise pek mutlu olduğunu söyleyemiyeceğim. Cüce vatozada benzemiyormuş açıkçası.. İlk yorumu yazdığımda farketmemiştim.. Cücelerin kuyruk uçlarında beyazlık olur , bu normal vatoz gibi duruyor..

Sayfayı Paylaş