1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cüce Vatoz ve Betta

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde ozcan13 tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa
    benim küçük bir betta akvaryumum var.çok güzelde bir bettam var tül kuyruk.Böyle camlar yağlanıyor gibi bişey oluyor kaygan bir maddeyle kaplanıyor suyumda bulanıyor acaba neden oluyor?
    Ben bu sorunu çözmek için bir cüce vatoz alıyım dedim.
    bugün gittim fakat kalmamış bir tane büyük vatoz kalmış.acaba bu sorunun vatoz çözermi yoksa başka türlümü çözmem gerekir?
    Bettam acayip agresif bir pirana benim bettanın yanında hiç kalır parmağımı sokuyorum bi kabarıyor bi ısırıyor bırakmıyor.canlı yem attığımda (kurt vs) yemi tuttuğu gibi akvaryumun en dibine götürüyor (amacı boğmak smiley18.gif ) biraz piskopatta iç motorum vardı iç motoruma bile bi ara sinirleniyodu şimdi alıştı.mağra koyuyorum resmen erkek adam saklanmaz dercesine mağranın içine bile bakmadan geçiyor.kimileri ne kadar balıklar salak olur desede benim bettam beni gördüğü zaman deliriyor sağa sola gidiyor böyle camdan çıkıp yanıma gelmek istiyor.kimileri o yem istediği için öyle yapıyor diyor.Bettalar diğer balıklar gibi attığın tüm yemi yemezler 5-6 yemden sonrasını yemiyor.oyun oynuyor ağzına alıp atıyor ya da hiç ilgilenmiyor.yine çok uzattım sorunlarım şunlar;
    1-)Suyum bulanıyor
    2-)akvaryumun camı böyle kaygan bir maddeyle kaplanıyor(2-3 gün içinde)
    3-)cüce vatoz alsam bu kayganlığı çözebilirmi?
    4-)akvaryumu bitkilendirsem bulanıklık kalkarmı?
    5-)Hadi Selametle :cicek:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Bence bettanizi ve sorunuzu cok iyi yansittiniz. Camlarda olusan )yagli tabaka bir cesit alg. Aslinda iyi havalandirilmis akvaryumlarda pek olmaz. Betta akvaryumlarinda oksijen genelde ikinci plandadir. Eger oksijen yok ise ve su durgunsa ve yine akvaryum filtrasyonu yetersiz ise bu olabilir. Betta beslenmesinden dolayi goz ardi edilen bu unsurlar balikta sorun olmamasina ramen akvaryumda olusabilir. Tabi bu bir sorun olarak gorunmeyebilir aslinda ama gorselligi bozduguna suphe yok. Temizlense bile tekrar olusuyor kisa zamanda.

Cep mesaj...

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Cüce Vatoz ve Betta

Arkadaşlar bugün cüce vatoz aldım.1-2 cm boyunda bettamın yanına koydum acaba bettam yermi?

4. taygun

taygun Guest

Cüce Vatoz ve Betta

Birşey olmaz Özcan Bey

Sayfayı Paylaş