1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cüce Vatoz Yavruladıktan Sonraki Bakım

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde BurakCEL tarafından 31 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. BurakCEL

BurakCEL

İsim:
    burak cel
    Selamun Aleyküm sayın hobiciler. Akvaryumumun fotoğrafını atıyorum. Ben bu bitkili akvaryumda cüce vatoz beslemek ve üretmek istiyorum. Yalnız üretimden sonraki aşama beni çok korkutuyor. Çünkü bu konu hakkında birçok makale okudum. Genelde yavrular 1 hafta sonra toplu ölüme maruz kalıyorlarmış. Benim bu akvaryumdan ayrı bir akvaryumum yok. Yavruları ayırabileceğimi sanmıyorum. Zaten bitkilere zarar vermeden onları yakalamak büyük bi sıkıntı olur. Bu tankta toplu ölümler olurmu olmazmı ? Olmaması için neler yapabilirim ? Bitkili tank olduğu için dip çekimi yapmıyorum ayrıca. Isıtıcım 24 derecede sabit. Hava taşı ve ışık hergün 5-8 saat çalışmakta (bitkiler için ışığı açıyorum). Birde bettam var ama onu çıkartırım o problem değil. Cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

2. ibrahim35

ibrahim35

Yer:
    İzmir/Bornova
    İsim:
    ibrahim zaralıoğlu
    Burak Bey, korkmanıza gerek yok. Çok da güzel bir akvaryumunuz var. Genelde L144 longfinler de sorun oluyor. Daha narin ve hassas oldukları. Ben L144 shortfin besliyorum ve yavruları hiç ayırmıyorum. Bir video ekliyorum buna benzer başka videolarımda var istersen onlara da bakabilirsin.

Saygılar.

Alparslan bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah...:nazar:

ibrahim35 bunu beğendi.
  4. BurakCEL

BurakCEL

İsim:
    burak cel
    Maşallah İbrahim bey çok güzeller :) tamam hiç ayırmıyacağım. Yalnız farkettimde 2-3 tane dişi var sanırım. Bende 1 erkek 1 dişi var. 1 tane daha atmalımıyım?

5. ibrahim35

ibrahim35

Yer:
    İzmir/Bornova
    İsim:
    ibrahim zaralıoğlu
    Bence düzeni hiç bozma bu şekilde kalsın.

Teşekkür ederim, Alparslan Bey.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş