1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

cüce vatoz yavrulama aralığı hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kado buhara tarafından 29 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. kado buhara

kado buhara

İsim:
    kado buhara
    Benim tankta, 1 d, 1 e yani, 2 adet cüce vatozum var. Bunlardan yavru aldığımı farkedeli 10 gün oldu. Yavrular yaklaşık 1 cm boyunda. Bu yumurtlama olalı sizce ne kadar olmuştur? Ve ikinci yavrulama için ne kadar beklemeliyim? Bunlarda zebralar gibi ayda bir yavru verirmi? Onlar matbaa gibi çalışıyolar maşallah. :F Umarım cüce vatozlarda öyledir. En azından, 2 ay gibi uzun bir süre beklemiyoruzdur inşallah. Şimdiden cevaplar için tşk ederim. :cicek:

(Hep tşk ediyorum ama, son yazılarımda cevap alamıyorum. Ayrıca özel mesajlara bakan olmuyor galiba)

M.D. 6

2. issak

issak

İsim:
    issak

15 günlük olabilir 1 cm ise balıklaın..

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kado balıkla bir pazarlığımız söz konusu olamaz tabi illaki bukadar zamanda üreyeceksin diye. :) Bu durum birazda senin balıklarına nasıl baktığınla alakalı.Ama cüce vatozlar uygun şartlar oluşturulduğunda resmen yavru makinası gibi çalışıyor ona şüphe yok. Ortalama 1-1,5 ayda bir yumurta dökerler iyi şartlar altında.

Sayfayı Paylaş