1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cüce vatozum hamilemi?(fotografli)

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde Lexus_09 tarafından 14 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Arkadaslar cüce vatozumun karni oldukca sis ve siyah,acaba hamile olabilir mi yoksa bu durum normal mi emin olamadim...?

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      66,7 KB
      Görüntüleme:
      409
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      52,5 KB
      Görüntüleme:
      385
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      52,6 KB
      Görüntüleme:
      405
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      57,5 KB
      Görüntüleme:
      395
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Albinosunundan yavru almadım ama diğer türden çok yavru almışlığım var. Kaya veya kütük gibi nesnelerin altına yumurta bırakırlar sarı turuncu renkte . Kontrol et arasıra.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Gökhan Bey balığınız büyük ihtimal erkek.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Baliginiz yumurtlamaya hazir. Tankta uygun erkek ve yuva varsa yakinda karninin bosaldigini gorursunuz. Anusunun hemen oradaki turunculuk yumurtalarin cikmaya hazir oldugunu gosterir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Su ana kadar sürekli takip ettim ama henüz yumurta falan göremedim arkadaslar,baligimin disi oldugundan eminim,akvaryumda yumurtlayabilecegi kütük ve küpler mevcut zaten.insallah yakin zamanda yumurtlar o zaman...

6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yumurta %90 goremeyiz zaten kapali mekanlara yumurtlarlar genelde.

7. ibrahim35

ibrahim35

Yer:
    İzmir/Bornova
    İsim:
    ibrahim zaralıoğlu
    Bende vatozun erkek olduğunu düşünüyorum.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    İbrahim bey erkek vatozum var zaten akvaryumda ve erkek varozlarda diken veya bıyık şeklinde uzantılar oluyor bildiğim kadarıyla ama resimdeki vatozumda böyle uzantılar bulunmuyor.bu yüzden bende balığımın dişi oldugunu düşünüyorum:)

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Disi balik da biyik yapabiliyor ve resimdeki gibi %90agzin kenarlarinda ve en onunde oluyor sadece:)

10. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Bu konuya bi çözüm kavuşturmanın zamanı geldi sanırım arkadaşlar:)resimdeki balığım dişi mi degil mi?:)

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      103 KB
      Görüntüleme:
      401
    • image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      108,2 KB
      Görüntüleme:
      365
  11. ibrahim35

ibrahim35

Yer:
    İzmir/Bornova
    İsim:
    ibrahim zaralıoğlu
    Bende onu diyorum ya, Gökhan Bey. Vatozunuzda bıyık var. :) Uzun bir süredir, L144 shortfin blue eyed besleyip üretiyorum. Tecrübelerime dayanarak sizin vatozunuz erkek.

12. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Arkadaşlar yaklaşık 10 gündür erkek vatozumun yuvadan hiç çıkmadığını ve dişi vatozumun karnının boşaldığını farkettim,az önce yuvayı hafif bi kaldırıp bakmak istediğimde bi sürü yavru vatozun yuvada olduğunu gördüm ve çok mutlu oldum:)ancak bi sorum olacak,akvaryumda gurami balıklarım var ve yavrular dışarı çıkmaya başladığında yem olmalarından korkuyorum.bir de yavruları akvaryum içine konulan yavruluğa alsam erkekle birlikte nasıl olur?ve beslenmeleri için nasıl bi yol izlemeliyim?

ka2n bunu beğendi.
  13. ibrahim35

ibrahim35

Yer:
    İzmir/Bornova
    İsim:
    ibrahim zaralıoğlu
    Gökhan Bey, hayırlı olsun. Erkek olduğunu iddaa ettiğim, vatozdan yavru almışsınız. :) Tebrik ederim.
    Ben vatozlarımı lepistesler ile beraber besliyorum. Yavrulara her han gibi bir zararları olmuyor.
    Guramiler ne yapar o konuda bilgim yok.
    Büyük yavruluklar var tül 20 cm olanlar. Küp ile birlikte oraya koyabilirsiniz.
    Yavrulara artemia verebilirsiniz, spirulina tabletleri elinizle ezip verebilirsiniz.
    Sera spirulina tablet, sera plakton tablet v.s...
    Sağlıklı bir şekilde beslemenizi dilerim.

Saygılar, selamlar.

14. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Teşekkür ederim ibrahim bey:)yavrularımın henüz kaç günlük olduğunu bilemiyorum ve bu yüzden nasıl beslemem gerektiğini de bilmiyorum.şu ana kadar sürekli yuvanın içindeler,dışarı öıkmıyorlar hiç.o yüzden artemia versem boşa gitmez değil mi?ve yemlemeye de ne zaman başlamam gerekiyor?kusura bakmayın daha ilk yavrularım,acemiyim.o yüzden neyi nasıl yapmalıyım tam bilmiyorum.peki yavruları tek başlarına mı yoksa babayla beraber mi yavruluğa alayım?çünkü erkek hala yavrularla beraber sürekli yuvada bekliyor...

15. ibrahim35

ibrahim35

Yer:
    İzmir/Bornova
    İsim:
    ibrahim zaralıoğlu
    Yavrular keseleri bitmeden bir şey yemiyorlar.
    Baba ile birlikte yavruluğa koyun, yavrular dışarıya çıkmaya başlayınca babayı ayırılsınız.

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Gramiler avcı balıklardır, biri kovalar diğeri kapar sonra diğeri kovalar öbürü kapar. Sistemli çalışırlar anlayacağınız. Bir an önce yavruluğa almanızı öneririm.

17. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Yarın için ilk işim zaten bi yavruluk almak olacak veysel bey,inşallah çok fazla kayıp vermeden büyütmeyi başarabilirim yavruları...ancak yavruları yavruluğa alırken yuvasıyla beraber almam gerekecek galiba ama bu süreçte yavrulara bi zarar gelmez umarım.

veysel bunu beğendi.
  18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Getirmemeye çalışın yavrular yüzmeye başlarsa alamazsınız tanka kaçıp yem olurlar.

19. Lexus_09

Lexus_09

Yer:
    İsviçre
    İsim:
    Gokhan Kaba
    Haklısınız Veysel Bey,dikkatli olmak şart!

Sayfayı Paylaş