1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cüce vatozun karnindaki şişlik ?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 12 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Erkek ve dişi olmak üzere 2 adet cüce vatozum var. Fakat bu sabah uyandığımda erkek vatozumun karnında belirgin bir şişlik var. Bu neden olmuştur ? Sadece erkek vatozumda var.

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Fatih bu aralar başına gelmeyen kalmadı. Önce sarı prensesler,ardından vatoz. Sen en iyisi hemen suyunu değiştir akvaryumunda bir anormallik var. .8.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Tamam hocam ya % 50 değişiyorum. Bugun baktığımda vatozun karnında şişlik azalmıştı bayağı. Ama sarılar için değişeceğim.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bugün %50,yarında aynısını değiştir. Suyun dinlenmiş ve temiz olsun. Ayrıca imkanın varsa suyu akvaryuma eklemeden evvel ısı ayarı yap.Su sıcaklıkları eşit olsa iyi olur. ;)

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hocam o kadar suyum yok. Suyu 1 gün dinlendirsem sorun olurmu ? Isıyı ayarlarım onda sorun yok.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Fatih hazırda dinlenmiş suyun yoksa suyu koyduğun kova,kap,başka akvaryum herneyse o suya bir kafa motoru bağla ve suyu birkaç saat devirdaim ettir. Bu sayede sudaki klor uçacaktır ve suyu akvaryuma ekleyebilirsin. burda:gif

7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Acaba Dropsy hastalığı olabilirmi .8.

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Olabilir hocam balığı görmediğimiz için kesin birşey söyleyemiyoruz ama önce sp lerde parazit,sonra vatozda şişme felan demekki akvaryumda bir anormallik var. Ve kesin su değişimi yapsın derim ben. .8.

Senin düşüncelerin nedir İsmail hocam?

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Olcay hocam dediğin gibi balığın resmini görmediğimiz için ne söylek doğru olmaz,dropsy hastalığının ilk belirtileri balıkta karın şişmesi ile başlar Dediğin gibi hocam su değişimi yapsın ilk etapta baktı olmadı .Hasta olan balığı ayrı bir yere alıp Flagyl 500mg kullanabilir.

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Benim cüce vatozunda böyle karnı şiştiydi.Akvaryumcu soğuktan felan ölmüştür dedi ama derece 24 hep.Başlığı okuyunca cüce vatozum aklıma geldi.Sabah bettaya yemi attım.Öğlen geldiğimde kumun üzerinde ölmüş.Elime aldım taş gibiydi. :(

11. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Hocam balıkların fotoğraflarını çekeyim dedim az kalsın kalpten gidiyordum :( Önce sp aldım elime çektim fotoğrafını ama hiç belli olmuyor :( 1 tane dişi ağzı dolu sp ise simsiyah olu ve durgunlaştı benim suyumda büyük bir problem var sanırım. Vatozu aldım elime fotounu çekerken bir çırpındı akvaryumun arkasına düştü toz vardı ordada :( Tozlandı mikrap kapmıştır büyük ihtimalle :( Alana kadar canım çıktı zaten off offf.. Yarın sabah %40-50 arası su değişimi yapıcağım ve 5-6-7 adet tuz atıcağım. Olcay abi bu arada aldığım tuzun üzerinde pelagos yazıyor ve arkasındada sadece poşet tuz yazıyor. Daha önceden akvaryumcu bunun küçük pakettekilerini kaya tuzu diye vermişt. Bu bendeki tuzlu su akvaryumlarına kullanılan tuz filan olmasın ?

Sayfayı Paylaş