1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cücelerime maşallah deyin :)

Başlığı 'Amerikan ve Piranha Balıkları' kategorisinde Emrah Ece tarafından 2 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Uzun zaman sonra cichlid türlerine geri döndüm, malum eski amerikan zebracılardanımdır. Canlıdoğuranın cılkını çıkardıktan sonra tetralara dadanıp paludaryumu onlara tahsis eylemiştim ama kesmedi bir cüce cichlid merakı aldı beni yürüdü dayanamadım ve cüce cichlidlerimi aldım sonunda.
    Keyholelerimi sizlere bir göstereyim dedim bolivian ram larım ve sajikamda çok yakışıklıdır, bu tanka yakında melekler eklenecek farklı türe ağırlık verme vakti çoktan gelip geçiyordu bende yaptım bi güzellik ama yine güney amerika sınırları içerisinden çıkmadan :D amazon ve çevresini bırakamayacağım sanırım hiç bi zaman, bunlardan hevesimi alıncada astronota geçeceğim bakalım amerikanlarımı beğenecekmisiniz, maşallah demeyenin nitratı tavan yapsın kıvır:gif

2. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Keyholeler çok güzel ve hareketli canlılardır tebrik ediyorum abi işallah yavruda alırsın. saygılar:gif

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Maşallah çok güzeller naz: Paylaşım için teşekkürler Emrah abi bol yavrular ;)

4. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

İşte bu :)

Bir cichlid sever daha aramıza katıldı :) İnşallah yakın zamanda diğer canlı doğurancılarda doğru yolu bulur :D Misal Volkan Abi :D

İlk resimdeki balıklara bayıldım Emrah ;)

Kocaman maşallah naz: naz: naz: naz: naz: naz: naz: naz:

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Hepinize beğenileriniz ve yorumlarınız için teşekkür ederim...
    Can aslına bakarsan eski cichlidciyim eskiden amerikan zebralarım ve mısır cichlidlerim vardı ama bir daha afrika kıtasına ait cichlid beslemem zenci cichlidle işim olmaz benim :D varım yoğum amerikan bana canlıdoğurancı değilde amazoncu desek daha doğru olur :) tetrasından cichlidine canlı doğuranına amazonun herşeyine hastayım kıvır:gif bunların yanına yakında melek ve hayalette koyacağım bak o zaman ne keyifli olacak bu tank ama son durağım arovana ve astronot olacak sanırım.

6. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Seni gidi sinsi lepistesçi agresif seni. saat:gif

Demekki hala içinde cıchlıd sevgisi varmışta bastırıyormuşsun? :)

Emrah cücelerinin Maaşallah ı var. hernekadar benim ilgimi çeken cıchlıd grubundan olmasalarda çok güzel tür besliyorsun tebrik ederim. Üstelik Keyholelerin bitkili tanklarda beslenebilmesi bu balıkları biraz daha revaça çıkartıyor.

Can gerçi burası yeri değil ama aklıma gelmişken sorayım dedim,bu arada senin sınavın nasıl geçti ? Bana uğrayacaktın hani ? sopa:Hemen mazeret uydurursun şimdi. dön:gif

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Olcay abi bildiğin gibi değil gerçekten bitkilide cichlid beslemenin keyfi bambaşka, herkese tavsiye ederim.

8. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Akvaryumun dekor değiştirelebilir.Bİtkiler alınıp eklenebilir.Kumda değişebilir.Bide paludaryum var ise
    Bu balığığ öneririm.
    bunlarda olabilir.

9. taygun

taygun Guest

Merhaba Emrah,

Balıkların ve bu sözün alkışlanır. em34:

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Vay vay Emrah'ta davadan dönmüş demek ki :D Cüceler hakkında benimde araştırmalarım vardı, bu konu iyi oldu.. Balıklar güzele benziyor valla.. Emrah şu balıklar ile ilgili biraz daha bilgi sızdırırsan sevinirim.. Kimlerle geçinir kimlerle geçinemez ne yer ne içer ? su şartları falan vs.. 2 tankta birden canlı doğuran sıkmaya başladı beni , evde kini böyle 3-5 cüce chichled'le bırakmak istiyorum.. Birde şu elini titretme kardeşim fotoğraf çekerken artı flash'ıda kapatarak çekte balıkların gerçek renklerini görelim sağol.gif

Hayırlı olsun şimdiden , güle güle büyüt kardeşim...

11. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Emrah abi balıkların çok güzellermiş Maşallah naz:

12. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Demek seni kaybettik Emrah, gerçi aralarda bir kaç tane canlıdoğuran gördüm. Gayet güzel görünüyorlar :cicek:

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Bu arada benim balıklar ne alemde Emrah ? Orda erkek moli mi görür gibi oldum :)

14. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Tamer abicim teşekkür ederim bu arada sağlam ramirezi satan bi yer buldum yakın zamanda operasyona çıkmamız lazım abi :)
    Muhammed bende lepistes sevgisi bitmez bu tanktada var hala ;)
    Volkan abi bu balıklar herkesle geçinir artık hesap et bunların yanında yavru lepistesler büyüyorlar :) sanada tavsiye ederim en kısa zamanda keyhole,sajika,altispinoza, ramirezi ve belki birkaç melek edinmelisin, diğer balıklarla geçinmeleri hususunda sıkıntın olmasın canlıdoğuranın yanına corydoras almak kadar güvenli birşey :) bu arada o molly de senin erkek molly senden kalma bikaç endler kırmasıda var tanka hastalık vurdu eski balıklarım kalmadı senin balıkların maşallahı varmış onların yarısından çoğu yaşadı bende o sinirle bu türe geçtim.

15. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Hmmm o zaman melek hariç diğer türlerle ilgilendiğimi belirtiyim super:gif 2 tane canlı doğuran tankına gerek yok kanımca saat:gif İsmini yazdığın balıkları bir inceliyim bakiyim.. Valla beni konu açma derdinden kurtardın sağolasın dost:

Birde unutmadan bunların dişisi erkeği belli oluyor mu ? Kribensis falan olur mu ? Bu arada balıklarıma iyi baktığın için teşekkür ederim.Balıklarım diye söylemiyorum kime balık verdiysem gayet mutlular :)

16. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Emrah şimdilik keyholeler ile başladı yakında diğer cıchlıdlarıda besleyecek sanırım. :) Eee artık agresif hobicilikten kurtulup yavaş yavaş Malawi ve Tanganika nın derin sularına dalmak lazım. :)

17. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Volkan abi kribensis afrika balığı bizim amerikanlar gibi kuzu değil sanırım boşver onu sen saydığım türleri bi araştır hele birde pandura mı ne bir balık var bitersin görsen :)
    Olcay abi benim öyle arap cikleti ile zenci cikleti ile işim olmaz :D amerikandan başka cichlid kargadan başka kuş tanımam.

18. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Olsun cıchlıd olsunda varsın Amerikan olsun ne yapalım bunada şükür. :)

19. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

can:gif ne diyim sana bilmiyorum :D bu arada duydumki tuzlu sularda yüzmeye başlamışsın.

20. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Tuzlu sularda yüzmek nedemek Emrah bırak yüzmeyi tüpsüz 200 metre daldım hemde. :F

Sayfayı Paylaş