1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cabomba'm Çiçek Açtı :)

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 6 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Merhaba arkadaşlar

Forumlarda zaman zaman okuduğum şu bitkim çiçek açtı , saz bitkim çiçek açtı , ayva çiçek açtı yaz mı gelecek furyasına bende katıldım. :)
    Hiç beklemiyor, nasıl yada ne zaman oluyor diye düşünüyordum ki tankın üstünü kapatan su mercimeklerini temizlerken ısrarla onuda almaya çalıştım. Baktım gelmiyor , dikkatli bakınca cabomba'larımdan bir tanesinde su üstüne çıkan çiçeği gördüm.Görünce hem şaşırdım hemde çok hoşuma gitti.. Nasıl oldu bitti bilmiyorum ama oldu. :) Sizlerlede paylaşmak istedim.. Buyrun efendim.. kıvır:gif

2. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Demek üremek için tüm şartlar yerine gelmiş :) tebrikler Volkan ağam

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Çok güzel görünüyor. :) naz:

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Teşekkür ederim Emrahçım , agan kurban olsun sanada , üremek için derken neyi kastettin anlamadım ? Çiçek açmasının sebebi ne olabilir sence ? Amacı ne yani ? Gövdeden deli gibi sürgün veriyor ama tohum atma gibi birşey mi bilmediğimden soruyorum. .8.

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Çiçekler bitkilerin üreme organlarıdır :cekingen:

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Ne olacak şimdi yani , çiçek suya tohummu bırakacak ?

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Sanmam akvaryum ortamında çiçek tozları birbirine aktarılamaz herhalde, çiçek açmış bir başka cobambaya tozlarının bulaşması gerekiyor.

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Arı vız vız vız olayı yani :D Tamam o zaman böyle kalsın bunu görmekte güzeldi benim için..

9. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin

Tebrikler Volkan Abi :helalolsun:

Bende anubiaslarımdan birinin çiçek açmış halini çok merak ediyorum. İnşallah bizimde başımıza gelir. Çok hoş kareler :)

10. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Şimdi Volkan sen, bir zamanlar fotosentezi göremiyorum diye portalı ayağa kaldırmıştınya, simdi sıra bende bende kaldıracağım ayağa, bundan sonra sen ikna et beni, sen anladın. Benim bitkiler niye çiçek açmıyor. :(

Bende istiyorum. mız mız:gif

Tebrikler kardeşim, bitkili tank diye ben buna derim işte. em34: em34: em34:

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Valla abi nasıl olduğunu bir bilsem anlatayımda bende bilmiyorum valla :bilmem: Hani şunu şöyle yaptımda oldu desem öylede bişey yok , yapmadığım - yapamadığım şeyleride yazsam oda yanlış olur. huh: İşin sırrı Olin'de 2 kere rafine diyerekten reklam kokan hareketler yapabilirim anca :D 10'larca kök cabomba'dan sadece birinde oldu bu olay.. Yorum ve görüşleriniz için teşekkür eder , sizlerinde bu güzel olayı görmenizi dilerim.. kıvır:gif

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cabomba'm Çiçek Açt1 :)

Bitkilerin ureme organi olan cicekleri yolu ile uremeyen cok bitki turu var akvaryumda. Mesela anubias bitkisi ciceginden tohum dokulur ancak filizlenmez.

Merak etmedim dersem yalan olur neden bu tohumlar akvaryumda is yapmaz ?

13. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU

Tebrik ederim Volkan,
    Ben daha o bitkiyi sağlıklı bir şekilde tabanda durmaya ikna edemiyorum,
    demekki,Bakırköyün havasından suyundan değil,senin özenli bakımından olmuş.
    Güle güle büyüt.

14. oday

oday

İsim:
    Bülent Öztel

Volkan abi tebrikler çok keyifli bir olay.Amazonun ciceğide çok güzel oluyor.Bende onu görmek nasip olmuştu tabi benim akvaryumda açmadı başka.

,
    saygılar:gif

15. melike

melike

İsim:
    melike

Çok süper bir görüntü.Tebrik ederim. em34:
    Ama tomurcuk halinde tam açıncada resmini koyarmısınız rica etsem?

16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Çiçek açanı ellemiycem bakalım belki suya dökerde bişey olur kimbilir :bilmem: Düşükte bir ihtimal olsa..

------

Serdar abi valla başlarda benide deli ediyorlardı (birde taban sırf aqua yani ne kadar delirebildiğimi tahmin edersiniz artık) sonra el mi yaman bey mi yaman dedim köklerin kenarlarına lav taşı eklemesi yaptım tüm kökler kısa sürede lav taşlarına sarılınca yerinden çıkmıyorlar bir daha.. burda:gif Eğer 3-4 kök bir arada bağlamak istiyorsamda hava hortumundan ufak bir parçayı alıp boyuna kesip ondan kelepçe yaparak bitkileri tutturup öylede dikiyorum o zamanda duruyor.. Test edildi burda:gif

Serdar abi , Bülent kardeş ve Melike hanıma tebrikler için teşekkür ederim.. Benim yaşadığım sürprizi sizinde yaşamanızı dilerim.. Kaç senedir ilk defa başıma geliyor.. Tam açmış halini bende merak ediyorum seve seve çeker eklerim.. burda:gif

17. selcom2008

selcom2008

Yer:
    İSTANBUL Başakşehir/Gaziosmanpaşa
    İsim:
    Selim CÖMERT
    Çiçeğin, tam açmış halinin resmini görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. İnşallah tam açmış halinin resmini koyarsınız. :basardim:

M.D. 9

18. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Maşallah ne güzel. Abi tam açsın bunun bir tane daha resmini koy buraya. Paylaştığın için teşekkürler.

19. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Eee şey :cekingen: Tankta temizlik yaptığım zaman cabombaları budarken ne yazık ki onlarıda budayıp tanka tekrar gömmüşüm.. yani farkettiğimde iş işten geçmişti.Onu kesmeyecektim ama dallar birbirine girdiğinden yanlış dal kurbanı oldu.. Ama ilerleyen günlerde su içersinde ki ölmekte olan halini gösterebilirim :cekingen:

20. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Geçmiş olsun abi.

Sayfayı Paylaş