1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Calico Kılıçkuyrukta Deri Altında Kanama

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde Neverlander tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Arkadaşlar, daha önce başıma gelmedi... Calico kılıçkuyruğumun kafa bölgesine yakın her iki tarafta toplam 4 tane genişçe deri altı kanaması mevcut... Ağzında hafiften pamuk başlangıcı var... Hangisi önce oldu bilmiyorum ama kanama önce olmuştur diye düşünüyorum... Balığın şu anki sağlık durumu iyi ancak pamuk nedeni ile yem alamadı... Ben kanamaları erkek kılıçkuyruklardan kaçarken bir yerlere çarpmasına bağladım ama sizlerin aklına gelen birşey varsa (benim atladığım) söylerseniz sevinirim...

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kanki, bende sera baktopur sayesinde bu durumda olan 3-4 balığımı kurtarmıştım özellikle olayın başında müdahale edip karantina tankıma alıp baktopur + ısı artırılması + tuz takviyesi ile çok çabuk sonuç aldım tavsiye ederim.. Su değişimlerinide ayarlayıp vitamin ve yem takviyesi yaptığında daha çabuk toparlandılar.. Kesinlikle tavsiye ediyorum.. Ama senin şu olayların hep kılıçkuyrukların başına gelmesi artık bu işte bir iş var diye düşündürmeye başlamadı değil hani.. huh: Aranızda ki husumet nedir abicim :)

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abdullah hocam;ne olur 2.nci Olcay vakası yaşamayalım :(
    Valla bukadar kısa zamanda bukadar kayba daha fazla dayanamam :(

4. Neverlander

Neverlander

İsim:
    Abdullah Üüzümcü
    Heralde veliferaları kendilerinden daha çok sevmemi kaldıramıyorlar...

Olcay Hocam, bu başlıktaki Calico Kılıçkuyruğun son ölümler ile ilişkisi yok... Onun azında pamuk çıkmamıştı zaten ve büyük ihtimalle bir yerlere feci şekilde sıkışmıştı da kanamalar meydana gelmişti...

Sayfayı Paylaş