1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Calvus hakkında

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde salta enes tarafından 28 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. salta enes

salta enes

İsim:
    enes tafralı
    Herkeze Merhaba...

Ben calvus büyütmeyi düşünüyorum besleyen arkadaşlardan bilgi alabilirmiyim ortamı nasıl olmalı? akvaryuma yavru yapabilmesi için neler koymalıyım? yanında başka hangi türler yaşayabilir? Bilgi verirseniz sevinirim teşekürler

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Calvus hakkında

Calvuslar çok beğendiğim ve geçmişte severek beslediğim güzel bir türdür.Hemen hemen her türle uyum sağlarlar.Akvaryumda aşağıdaki resimdeki gibi deniz kabukları koymanız lazım.Calvuslar bu kabukları sahiplenir ve gerektiğinde bu kabuklar için savaşır. Üreme dönemlerinde gene bu kabukları kullanır.Dişi yumurtaları bu kabukların içine bırakır ve onları orda korur.Bulundukları ortamda yeteri kadar kabuk olmalıdır.

Lelupi,brichardi,leptosama,frontoza ( frontozanın çok büyük olmaması lazım ) gibi türlerle rahatlıkla beslenebilir. Calvusun tek sevmediğim yönü,istediğin her an seyredememek.Canı istediğinde kabuğundan çıkıyor sadece.Birde adaptasyon süreci diğer balıklara nazaran daha uzun.Ortama yeni eklenmiş calvusun bazen günlerce yem yemediğini bilirim.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. salta enes

salta enes

İsim:
    enes tafralı
    Cevap: Calvus hakkında

Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkür ederim abicim sağol.

Sayfayı Paylaş