1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cam çeşitleri

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Ontheway tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Merhaba herkese, yeni bir akvaryum kurulumu düşüncesi var, 90x70x50 ölçülerinde düşünüyorum, ancak cam seçiminde kararsız kaldım, extra clear camlar çok pahalı, yeni bir seçenek sunuldu, tekno clear diye, araştırdım ancak hakkında hiçbirşey bulamadım, eğer bu camı seçersem 8mm ile makul fiyata çıkacak gibi. Bu cam nedir ve yukardaki ölçülere 8mm uygun mudur, bilen arkadaşların bilgilerinden yararlanmak isterim.

Saygılar,

2. Erdal

Erdal

sadece ön camı extra clear kullanabilirsin bu arada eğer extra clear da çizik olursa fena belli oluyor ışık altında haberin olsun.

Ontheway bunu beğendi.
  3. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Teşekkürler, ben de zaten hem dayanıklılık hem de çizilmezlik açılarından normal cama doğru kayıyor gibiyim. Ama yine de tekno clear camın ne olduğunu hala merak ediyorum.

4. Erdal

Erdal

ben ilk kez duydum bir bilgim yok o konuda.

5. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    8 mm de extrayla normal arasindaki farki anlamak çok çok güç ;)
    Yukseklik 70 ise 10mm 50ise 8 mm yeterli.
    GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ontheway bunu beğendi.
  6. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    En sonunda 10mm normal cam kullanmaya karar verdim, tekno clear camı da gördüm, bildiğimiz extra clear ile aynı, fiyatı biraz daha ucuzmuş, cevaplara teşekkürler arkadaşlar.

YMR_AY bunu beğendi.
  7. Erdal

Erdal

isabetli bir karar olmuş hayırlı olsun.

Ontheway ve YMR_AY bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş