1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cam kullanmadan Çatlağı Tamir Etmek ( Denenmiştir)

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde yasar456456 tarafından 20 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. yasar456456

yasar456456

İsim:
    Yaşar Öncel
    Cam kullanmadan Çatlağı Tamir Etmek konusunda bazı arkadaşlar karşı çıkabilir ama ben denedim ve 1 yıl boyunca hiçbir sorunla karşılaşmadım. Hem ucuz maliyetli hemde güvenli bir çatlağı tamir etme yöntemidir. Yapılışına geçelim:

Malzemeler:

1 adet karton (50kr kırtasiyelerde bulabilirsiniz rengini kendiniz seçin) Karton silikonlu bölümdeki görüntü kirliliğini kapatmaya yarıyor.
    1 adet silikon (İnşaat satan yerlerde ortalama fiyatı 2.50TL)
    1 adet silikon tabancası ( İnşaat satan yerlerde bulabilirsiniz fiyatı 3.00TL den başlıyor)
    1 adet laylon eldiven ( Heryerde bulabilirsiniz fiyatı 1.00TL)
    1 adet koli peçete ( Her Evde Vardır :))

Yapılışı:

İlk önce silikonun elimize bulaşmaması için eldivenlerimizi elimize takıyoruz. Fakat bu işin olması için fazla su basıncı olmayan yerlerde uygulayınız. Mesela benimki gibi arka üst cam. Sonra suyumuzun çatlağının olduğu yere kadar suyu boşaltıyoruz. Fazla altlarda ise balıkları ayrı bir yere alınız. Sonra çatlak bölgeyi peçeteyle kuruyana kadar peçetemizle siliyoruz. Ondan sonra silikonu çatlak bölgeye bol bol silikon siliyoruz. Dışa çıkıp taşanlarıda peçete yardımıyla siliyoruz. Ve elimizle çatlak bölgenin tamamına yediriyoruz. Eğer balıklar ayrı bir kovada ise ekipmanlarınıda o kovaya koyunuz. Ondan sonra silikonun kuruması için 2 gün bekleyip balıkları alıştırarak akvaryuma koyuyoruz. Ve sonuç SIZINTI YOK !. Lütfen emeğe saygı...

2. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara
    Cevap: Cam kullanmadan Çatlağı Tamir Etmek ( Denenmiştir)

Karton ne işe yarıyor?

3. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Kartonu boşuna aldın galiba anlatımda kullanmamışsın :D Birde herkeste farklı farklı çatlaklar oluşabilir benim 50 litrelik akvaryumumda bir çatlak oluşmuştu hiç önemsemedim sonra farkettiğimde iyice büyümüştü bende cam kesip çatlağa yama yaptım fakat bu seferde faklı yerde çatlak oluştu en sonunda patlamasındansa komple camı değiştirdim.Bence çatlak camı hiç olmadık zamanda patlamasından sızdırmasındansa komple değiştirmek her zaman en mantıklısı.

4. yasar456456

yasar456456

İsim:
    Yaşar Öncel

Kartonu yazmayı unutmuşum :D. Karton silikonlu bölümdeki görüntü kirliliğini kapatmaya yarıyor arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş