1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Cam Siparişi için üstadlara ihtiyaç

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde barbaran tarafından 24 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    Dostlar herkese selamlar, cam siparişi vermek üzereyim sonradan ahlanmamak adına üstadlara birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim. 80*60*55 boyutlarında arkadan taşırma sistemli olacak taşırma kutusundan samp'a inen borular (iki adet) ile kafa motorundan tanka gelen boruların çapı ne olmalı kaçlık boru kullanayım (sessiz boru kullanayım mı?) kafa motorundan tanka gelen su için camdaki deliği nereye açtırayım. PS buble king 180 düşünüyorum sessiz olması açısından lütfen üstadlar yanıtlarsanız çok sevinirim

2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    İniş boruları 2 adet 32 lik olabilir. Birine vana takılabilir.
    Kafa motorundan tanka gelişteki borunun kalınlığı pek önemli değil ama 20 ya da 25 lik olabilir.
    PS mini 160 da yeterli gelir bu hacme.

3. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    Cevabınız için çok teşekkür ederim tuzlu suda çok yeniyim. Kafa motorundan dönen suyun giriş yeri neresi olsun camda nereyi deldirmemi tavsiye edersiniz

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Geri dönüş için akvaryumu deldirmenize gerek yok. Fazla delik akvaryum camının gücünü azaltacaktır.
    Boruyu yukarıya taşıyıp, dirsek ile geri döndürerek akvaryumun içine uzatınız. En doğrusu bu.

Ekli Dosyalar:

5. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    Ben üstten boru görünmesin diye düşünmüştüm ama siz öyle diyorsanız doğrudur deldirmeyeyim, birde plexi koymadan camcıdan lazerle 5 cm boyunda, 0,5 cm eninde 20 cm uzunluğunda akvaryum camına ızgara yaptırmayı düşünüyorum cam zayıflamasın diye ızgaranın hemen altına kuşak atmayı düşünüyorum doğru düşünce midir sizce ?. Cam 10 mm olacak. ( plexi su içinde zamanla renklenme ve pislik tutma oluşuyormuş diye duydum. plexi işi yapandan)

Ekli Dosyalar:

• akvr.jpg
      akvr.jpg
      Dosya Boyutu:
      14,3 KB
      Görüntüleme:
      263
  6. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Cama ızgara açtırdınız diyelim, arkada borular gözükecek. Fon çekemeyeceksiniz?

7. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    böylece

Ekli Dosyalar:

• akvr.jpg
      akvr.jpg
      Dosya Boyutu:
      23,1 KB
      Görüntüleme:
      297
  8. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Hemen herkes pleksi kullanıyor, akvarumun içinden kuşak geçireceksiniz, arka fon yapamayacaksınız, yapsanız bile ızgara bölümü öyle kalacak, Neden direk pleksi yapmıyorsunuz?

9. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    mazgal aralığı 0,5 cm olduğu için arkadan pek bir şey görünmez diye diye düşünüyorum. Gerçi plexi konsa dahi yine aynı durum oluşmuyor mu? Hem borular ızgara seviyesinin altında taşırma kutusunda olmayacak mı ben bişey mi kaçırıyorum acaba ?.

10. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    normal plexi olsa idi arka fon plexi ızgarasının bittiği yerden başlayacaktı. burada da aynı durum olacak sadece tek farkı doğru diyosunuz arka fon kuşağa denk gelen şeritte diğer yerlere göre hafif fuluu olur, clear cam kullanacam o kadarıda tolera eder diye düşünüyorum. plexi işi yapan bir kaç kişi ile görüştüm cama göre plexinin daha çok kirlenme ve renklenme yaptığını söyledi. ona mahsuben böyle düşündüm siz tecrübeli dostların görüşleri benim için yol gösterici olacaktır.

11. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    Çok soru soruyorum üstadlar ama başka çare bulamadım akvaryumun çalişan aksamları sessizlik açisindan kullanacağim ps , kafa motoru ve dalga motoru ne marka olsun 80×60×55 lik tank ve sanırım 70 - 80 litrelik samp ile birlikte 320 litre olacak dedigim gibi piyasadaki en sessiz olanlar nedir? maliyet sorun degil sessizlik olmazsa olmaz.

12. Toygar NİRON

Toygar NİRON

Yer:
    İstanbul/Türkiye
    İsim:
    Toygar Niron
    Taşırma mazgaldan ibaret değildir, kutunun birde kendisi vardır. Görsel önemsizse yapın, önemliyse dediğinizi yapamazsınız. 20lik boru da iniş için yeterli. Maliyet bir sorundur. İkinci el ürünlerle ve ucuz olan şeylerle başlayın çok yeni iseniz. Profesyonel ekipmanlara ihtiyaç doğrultusunda değil, ilk kurulum bir kaç yıl başarılı gider, bir çok canlıyı tecrübe eder ve kayıp yaşamamayı sağlarsanız, sıfırdan yeni bir kurulum için para ödeyin ve elinizdeki ekipmanı aldığınız fiyata satarak hiç zarar etmeyin.

13. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    elbette ki taşırma kutusu olacak mazgalın varlığı plexiyi ekarte amaçlı diğer herşey aynı sistem olacak zaten benim esas öğrenmek istediğim yukarıda belirttiğim gibi çalışan akşamların ps , kafa motoru ve dalga motorunda sessiz çalışan marka modeller hangileridir, zira sizlerin tecrübeleri daha çok olduğu için bizzat denemişsiniz veya duymuşsunuzdur.

14. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    ''çalışan aksam'' demek istedim yanlış yazmışım :)

15. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Ps Icin bubble magus curve serisi uygun fiyatlı ve sessizdir.
    Kafa ve dalga motorlarını jebao marka alabilirsiniz. Hemen hemen sıfır sesle çalışırlar.

16. barbaran

barbaran

İsim:
    baris baran
    Arkadaşlar mayısın sonu gibi italyada olacağım Ps, Dalga motoru veya Kafa motorunu oradan alsam fiyat farkeder mi yoksa uğraşmaya değecek fark olmazmı ne dersiniz?

17. Deniz Atlı Prens

Deniz Atlı Prens

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Mesut SAYGI
    Merhaba Barış Bey, kurulumunuz hayırlı olsun öncelikle.. Eğer açmış olduğum konuyu takip ederseniz durso ve pleksi konusunda size yol gösterebilir. Vira Bismillah Deniz Akvaryumu

Sayfayı Paylaş