1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Camlardaki Beyaz Noktalar ???

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Shadow tarafından 14 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel
    Arkadaşlar, abiler. Bu akşam ön ve yan camlardaki yosunları temizledim. 1 saat falan geçtikten sonra. Bütün camlarda beyaz beyaz noktalar oluştu. Nedeni nedir acaba ?

2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Camlardaki Beyaz Noktalar ???

Dikkatli bak bakalım hareket ediyorlar mı ? hareketli ise pot oldukları kesin.

3. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel

Dikkatlice baktım. Hareket etmiyorlar ama sanki bir çeşit canlı gibi duruyorlar. Pot'mudur acaba? Ayrıca başka bişey farkettim, minicik solucan gibi birşeyler geziniyor camda, beyaz. Onlar nedir ?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Zararlı canlılar değil tarifine göre, akvaryumda pod oluşma aşaması. Normal süreç diyebiliriz, gözleme devam.

5. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel

Anladım Temel abi.
    Birde bazı kayaların üzerinde pamuksu beyaz bişeyler oluştu onlar nedir?
    Bir sorum daha olacak Xenia 1 kayanın üzerinde 9-10 kök kadar var. Hepsi çok güzel açıyor, 2 kök cansız. Nedeni ne olabilir.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Fotoğraf eklemen gerek, pamuksu oluşumu görmeden yorum yapmak zor. Xenialar genelde iyi durum olup bir bölümdekiler keyifsiz oluyorsa sorunu o bölümde aramak gerekir. Yani rahatsız eden Aiptasia veya geceleri rahatsız eden bir yengeç türü canlı veya o bölümün aşırı akıntı alması gibi. Takibe devam...

7. Shadow

Shadow

İsim:
    Kerem Yücel

Evet abi. Cansız Xeniaların olduğu taraf daha çok akıntı alıyor, yukarıdan su dökülüyor. Sebebi o dur o zaman.
    Pamuksu oluşum için resim çekerim abi. Sağolasın...

Sayfayı Paylaş